Harddisk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Petr10

#16 Příspěvek od Petr10 »

V levém horním rohu je od zaèátku:
LBA: 2048
a jinak nic.

Necvaká,ani nedìlá nic jiného. Je skoro novej, asi 4 roky. Mnì to pøipadá jako kdyby odešla zapisovací hlava. Je to možné? Protože data se mi z nìj podaøilo zkopírovat dobøe, ale když jsem chtìl smazat složku nebo pak ho naformátovat, nebo prostì cokoliv zmìnit, tak se pokaždé kousnul celý poèítaè.
Tak já ještì zkusím ten Sea Tools.

Petr10

#17 Příspěvek od Petr10 »

Ale mám jinej 3 GB, na ten zálohuju a ten cvaká už pár let ale poøád funguje.

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#18 Příspěvek od Chris18 »

Petr10 píše:V levém horním rohu je od začátku:
LBA: 2048
a jinak nic.

Necvaká,ani nedělá nic jiného. Je skoro novej, asi 4 roky. Mně to připadá jako kdyby odešla zapisovací hlava. Je to možné? Protože data se mi z něj podařilo zkopírovat dobře, ale když jsem chtěl smazat složku nebo pak ho naformátovat, nebo prostě cokoliv změnit, tak se pokaždé kousnul celý počítač.
Tak já ještě zkusím ten Sea Tools.
Tak zkus teda ještě ten SeaTool's...,když ani ten nepomůže, tak můžeš disk rovnou zahodit a koupit novej.

PS: Řadič - plošák ze spoda HDD, odmontovat a uschovat :D , drží jen za 4 - 5 šroubků, nikdy nevíš, kdy se Ti hodí, znám to z vlastní zkušenosti.
Nejlépe je ho dát do antistatického obalu.

Jinak, mimochodem, vypínáš PC jak se patří, vždy cez Start - Vypnout, řekni pravdu, že si párkrát vypnul počítač, bez toho, že bys to udělal takhle.
Naposledy upravil(a) Chris18 dne 05 úno 2009, 16:13, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#19 Příspěvek od Chris18 »

Petr10 píše:Ale mám jinej 3 GB, na ten zálohuju a ten cvaká už pár let ale pořád funguje.
Jendou Ti cvakne tak, že z něj ty data ani Kristus nedostane :D.

To Tě jenom informuju.

Uživatelský avatar
palo1129
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říj 2008, 02:00

#20 Příspěvek od palo1129 »

Petr10 píše:V levém horním rohu je od začátku:
LBA: 2048
a jinak nic.

Necvaká,ani nedělá nic jiného. Je skoro novej, asi 4 roky. Mně to připadá jako kdyby odešla zapisovací hlava. Je to možné? Protože data se mi z něj podařilo zkopírovat dobře, ale když jsem chtěl smazat složku nebo pak ho naformátovat, nebo prostě cokoliv změnit, tak se pokaždé kousnul celý počítač.
Tak já ještě zkusím ten Sea Tools.
Skus pouzit program HDD regenerator, tiez mi zacal moj disk raz takto cvakat, naskocil aj blue screen, pouzil som HDD regenertor opravil to, potom este raz sa objavil poskodeny sektor znova som zapol HDD reg..., odvtedy uz nie je ziadny problem s diskom uz asi pol roka.

Uživatelský avatar
grafit
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2007, 02:00

#21 Příspěvek od grafit »

Mám ATX. Po jeho vypnutí mi ale zostane svietiť myš PS2, na klávesnici kontrolka Num Lock a modem pripojený cez USB, a čo ja viem čo ešte vnútri v PC. Mám niečo zle nastavené?

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#22 Příspěvek od Chris18 »

grafit píše:Mám ATX. Po jeho vypnutí mi ale zostane svietiť myš PS2, na klávesnici kontrolka Num Lock a modem pripojený cez USB, a čo ja viem čo ešte vnútri v PC. Mám niečo zle nastavené?
Nie nemáš, musíš ešte prepnúť vypínač na zdroji do polohy O.....

Potom Ti všetko zhasne

Uživatelský avatar
grafit
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2007, 02:00

#23 Příspěvek od grafit »

Chris18 píše: Nie nemáš, musíš ešte prepnúť vypínač na zdroji do polohy O.....

Potom Ti všetko zhasne
Díky. Už sa na tom pracuje. (nemám chrbát počítača moc poruke, ale už mám riešenie) :?: :idea: :D

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#24 Příspěvek od jurill »

Pri práci s diskami som skúsil veľa programov a najviac mi vyhovovali R-Studio /na navrátenie vymazaných dat/ a Partition Manager na formát, prerozdelenie, premenovanie...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#25 Příspěvek od Andrea »

grafit píše:Mám ATX. Po jeho vypnutí mi ale zostane svietiť myš PS2, na klávesnici kontrolka Num Lock a modem pripojený cez USB, a čo ja viem čo ešte vnútri v PC. Mám niečo zle nastavené?
Nemáš v setupu povolený wakeup on keyboard a wakeup on kdovícoještě? A na některých deskách byl jumper, kterým se volilo, jestli je USB napájené z normálních +5V nebo z +5VSB.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od michalnb »

Na disky bezkonkurenčne LINUXovské utility(aj z bootovacích CD LINUX OS - XYZ súborových systémov) alebo prípadne Partition Magic pre zarytých WINDOWSákov.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od michalnb »

grafit píše:Mám ATX. Po jeho vypnutí mi ale zostane svietiť myš PS2, na klávesnici kontrolka Num Lock a modem pripojený cez USB, a čo ja viem čo ešte vnútri v PC. Mám niečo zle nastavené?
Ak to berieš ako neželané tak áno, máš niečo zle nastavené - konkr. to čo ti napísala Andrea. Ale pokiaľ si chceš napr. nabíjať mobil cez USB aj pri vypnutom PC, potom je to veľmi praktická vecička. Pri vypnutom PC ATXový zdroj spotrebuje toľko, čo klasická USB nabíjačka, príp. nabíjačka telefónu (ak by si sa náhodou bál účtov za elektrinu).
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
grafit
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2007, 02:00

#28 Příspěvek od grafit »

Našiel som to. Bol to jumper na zákl. doske. +5VSB na +5V, a všetko sa vypne. Uvidím časom, či mi ten standby nebude chýbať, ale doteraz som to ani raz nepotreboval. Díky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

michalnb píše:Pri vypnutom PC ATXový zdroj spotrebuje to¾ko, èo klasická USB nabíjaèka, príp. nabíjaèka telefónu (ak by si sa náhodou bál úètov za elektrinu).
To je dobra blbost, spotreba je podstatne vyssia. Zavisi na zdroji (ucinnost) a zakladnej doske, na mnohych je stale aktivna napr. sietovka.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Při opravdu vypnutém PC zdroji (AT nebo ATX) tento nežere vůbec nic. Možná bylo myšleno "při vypnutém zdroji ATX ve Standby režimu" :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“