LNB monoblok - uchycení - co je lepší?

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

LNB monoblok - uchycení - co je lepší?

#1 Příspěvek od Jirka »

Chtěl bych se zeptat, za který krk uchytit LNB monoblok?

V návodech u Mascomu píšou, že za levý krk (viz obrázek), tedy ten pro Astru 19,2*E, tzn. že ta bude na středu a 23,5*E bude šilhat. Na této stránce zase za pravou část ( krk), pak v ohnisku paraboly je Astra 23,5*E a "našilhaná" je Astra 1 19,2*E.
Co je lepší?


osobně bych řekl, že je lepší do středu 23,5*E
Přílohy
MBL_upevneni.jpg
Upevnění monobloku dle návodu od Mascomu
(5.82 KiB) Staženo 222 x
*****

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Mirda »

Já to dávám naopak jak je to na obrázku.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

Jirky píše:Chtěl bych se zeptat, za který krk uchytit LNB monoblok?

V návodech u Mascomu píšou, že za levý krk (viz obrázek), tedy ten pro Astru 19,2*E, tzn. že ta bude na středu a 23,5*E bude šilhat. Na této stránce zase za pravou část ( krk), pak v ohnisku paraboly je Astra 23,5*E a "našilhaná" je Astra 1 19,2*E.
Co je lepší?


osobně bych řekl, že je lepší do středu 23,5*E
Je to fuck, obe dve druzice maji na meraku dostatecny signal s obrovskou rezervou. Samozrejme trochu lepsi je 23,5hlavni, 19 silhat protoze CS programy jsou asi dulezitejsi, ale je to opravdu JEDNO.
Parabola Telesystem 80cm, monoblok koscom,
11992H (Nova a spol) hlavni - SNR 10,7dB, BER 10E-4
11992H silhacka - SNR 9,3dB, BER 10E-4

Co resit ? Max. tak to, jestli si dat Gambrinus nebo Krusovice. U nas to vyhrala slivovice. Cau.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Jinak monoblok je ochcavka a prasarna, technicky ciste a spravne je slozit multifokus ze dvou LNB a diseqc prepinace. Rozdil v radu 150Kc je o nicem.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jirka »

Tak to je neznatelný rozdíl.

Mě to to zajímalo proto, že mě ptal jeden chlápek, jak se to ladí na ty dvě Astry. Tak jsem mu říkla postup, jak popisovali někde v diskuzi na Parabole. Tam doporučovali na střed 23,5*. On na to, že to má v manuálu ke kompletu obráceně, 19,2 na střed. Nedalo mně to a pátral jsem na webu, a sledoval, jak to mají lidi namontovaný. Každý to má jinak. A teď to budu montovat po vánocích taky, tak mě to taky zajímá.
*****

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Jirky píše:Tak to je neznatelný rozdíl.

Mě to to zajímalo proto, že mě ptal jeden chlápek, jak se to ladí na ty dvě Astry. Tak jsem mu říkla postup, jak popisovali někde v diskuzi na Parabole. Tam doporučovali na střed 23,5*. On na to, že to má v manuálu ke kompletu obráceně, 19,2 na střed. Nedalo mně to a pátral jsem na webu, a sledoval, jak to mají lidi namontovaný. Každý to má jinak. A teď to budu montovat po vánocích taky, tak mě to taky zajímá.
Až se tě zase někdo bude ptát jak to udělat tak mu řekni ať se snaží, že se to dá nastudovat za dva tři dny na školení za 2 000,- a měřák za pár stovek. Nebo ať si vobjedná firmu a nevotravuje. Ta mu to udělá za litr. Jinak pro tebe, je vždycky lepší nasatvit na střed slabší 3A a k němu přistrčit druhý konv. na 1A. Ta je totiž daleko silnější a šilhání jí tolik nebude vadit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

Ja myslim ze je to uplne jedno. TP o ktere jde na A3 jsou velmi silne a neda se rict ze A1 je vyrazne silnejsi. Je zde nekolik TP ktere jsou takove umiracky, ze maj signal na skoro polovicnich hodnotach nez jine ze stejne pozice.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jirka »

Budu se držet toho, že CS link je priorita, dám na střed 23,5*. Kdybych chtěl ještě chytat 13*E, tak to by byla hned jiná, ale Hot Bird nepotřebuju.
*****

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

RadekB píše:Ja myslim ze je to uplne jedno. TP o ktere jde na A3 jsou velmi silne a neda se rict ze A1 je vyrazne silnejsi. Je zde nekolik TP ktere jsou takove umiracky, ze maj signal na skoro polovicnich hodnotach nez jine ze stejne pozice.
To asi ano ale pokud ji bereš jako globál SAT měřákem na kabelu taj je 1A bezkonkurenčně nejsilnější. Já podle ní dělám vertikál a aspoň vím kde bude 3A (mírně doleva).
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
dusan94
Příspěvky: 357
Registrován: 03 led 2008, 01:00

#10 Příspěvek od dusan94 »

Urob takto:
Pravu stranu LNB budes mat ako Astra 23,5 a uchytis priamo na drziak parabolu. Lavu stranu LNB si prekri docasne napr. alobalom.
Hladaj spravnu poziciu.
Potom, ked mas najlepsiu poziciu Astry 23,5 a pokial mas monoblok s odstupom 4 stupne (pretoze su aj v inom prevedeni), tak alobal s lavej strany LNB odstran a tam bude Astra 19,2.
LNB1 budes mat Astra 23,5 a LNB2 ako Astra 19,2.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#11 Příspěvek od jopo166 »

ja davam do ohniska 23,5E a na skulenie 19,2E

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#12 Příspěvek od RadekB »

To je obdivuhodne, jak se da dlouhodobe resit zcela nepodstatna vec, zejmana silhacka mezi A1-A3, kdyz pozadovane TP jsou tak silne, ze rozdil je tak maly, ze to za dalsi rec nestoji.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#13 Příspěvek od jopo166 »

No v mojom mieste bydliska ten signal na 23.5E zase as taky silny nie je .

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#14 Příspěvek od RadekB »

jopo166 píše:No v mojom mieste bydliska ten signal na 23.5E zase as taky silny nie je .
Na vychode slovenska je to uz opravdu slabe.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od workhard »

Dneska jsem to na Mascomu dal napřed opačně,než je to v návodu a nechtělo to chodit (nešla našilhat Astra1). Tak jsem to pokorně přehodil a maká to.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“