minivež SMC 803

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zababa
Příspěvky: 6
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

minivež SMC 803

#1 Příspěvek od zababa »

Zdravím,mám problém s mikrosystémem SENCOR SMC-803 MP3.Na zapnutí reaguje přístroj pouze probliknutím displeje a dál se se mnou vůbec nebaví.Napětí ze zdroje je asi OK,17V na prázdno(má být 12V),všechny kondíky jsem jinak prošel,ještě na stabilizátory KA7805 a KA7808 nejde vůbec žádné napětí,je tam ještě KA7810 a tam jsou napětí v pořádku.Jinak všechny stabilizátory jsem měl vyndané a zkoušel jsem na stabilizovaném zdroji.Porádíte prosím co mám zkusit dál? :?

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#2 Příspěvek od rolandt »

ak preblikne zobrazovac, tak nema dostatok energie, studeny spoj, alebo velky odpor niektoreho rezistoru, musis to vymerat.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od proel64 »

Preblikne display a ostane v stby-svieti cervena led?

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#4 Příspěvek od gino »

zababa píše:Napětí ze zdroje je asi OK,17V na prázdno(má být 12V)
To napätie ti pripadá OK ? Trochu veľký rozdiel 17 a 12.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

"jestě na stabilizátory KA7805 a KA7808 nejde žádné napětí" - člověče, co v tom hledáš za moudro, to jsou obyčejné klony klasiky 78xx, vyráběné v Jižní Koreji firmou KIA (nebo jiným "podnikem" polostátního koncernu Hyundai - Samsung, Daewo, přímo Hyundai...) - a pokud na ně nejde šťáva, no tak Ti asi někde prdlo potrubí, protože přes ně se napájí ten zbytek zapojení!!! Rozdílu 17V a 12V ze zdroje bych se nedivil, obzvlášť jestli je zdroj jen trafo s usměrněním a filtrací bez stabilizace - jestli to nemá žádný odběr, napětí leze nahoru. Prohledej to, koukni, co je v cestě k těm stabilům 78xx nebo jestli se něco nenapájí přímo ze zdroje a pak se teprve ptej, kde co nefunguje!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
zababa
Příspěvky: 6
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#6 Příspěvek od zababa »

proel64 píše:Preblikne display a ostane v stby-svieti cervena led?

Uživatelský avatar
zababa
Příspěvky: 6
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od zababa »

jasně díky za rady,já to ještě projdu,snad bych mohl už něcdo najít :D

Uživatelský avatar
zababa
Příspěvky: 6
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#8 Příspěvek od zababa »

Jinak máme stejnou závadu asi,ten displej problikne a pak svítí jen ledka stby

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Hledejte studeňáky a nepracující součástky nejdřív v napájecí větvi (větvích) - bez žrádla žádná elektronika nepojede. Je to základní postup, který tady opakujeme furt donekonečna - začíná se kontrolou napájecího zdroje, jestli dává správná napětí a jestli z něj je nebo není odebírán přiměřený proud. Už tímto postupem se dá diagnostikovat zhruba 50% závad - minimálně se přesněji lokalizuje závada nebo oblast jejího působení.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od proel64 »

Zhod DPL,ktora je na prednej maske tam kde je aj display.V dolnej casi na kraji je zhorety jeden odpor,treba ho vymenit.Neviem prsnu hodnotu ale asi mal 100-300ohm.Treba dat ale aspon stvrtwattovy,lebo zhori znovu....

Uživatelský avatar
zababa
Příspěvky: 6
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#11 Příspěvek od zababa »

Jo jo máš pravdu člověče,teď jsem rozdělal ten přední panýlek s displejem a ten odpůrek už vidímje teda malinko opečený ale barevný kód je jakš takš k předčtení,takže ho jdu měnit.Jinak moc díky za správný tip :D

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od Zaky »

Díky za tip, taky jsem jednu právě opravil, dal jsem tam odpor 180Ω/1W. Původní (250 mW?) byl tak vypálený, že se při vypájení z DPS rozpadl na kousky.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“