Transiwatt 120

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tonik25
Příspěvky: 37
Registrován: 17 črc 2008, 02:00
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Transiwatt 120

#1 Příspěvek od Tonik25 »

Ahoj, už dlouho jsem si chtěl udělat nějaký zesilovač s přiměřeným výkonem, dlouho jsem nemohl najít nic co by se mi líbilo, ale nakonec jsem našel v uploadu schéma na TW 120, tak bych se chtěl zeptat jestli se vyplatí takovýto zesilovač vůbec stavět, cenově to vychází okolo 300, tak bych se chtěl zeptat hlavně na zvuk, jestli z toho neleze něco hrozného :? Dík za odpovědi

Uživatelský avatar
patt_01
Příspěvky: 514
Registrován: 07 led 2008, 01:00
Bydliště: Brandýsek
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od patt_01 »

Na to že jsou transiwatty docela jednoduchý a mají nesymetrické napájení, tak maj zvuk prý moc pěkný, sice jsem ho ještě neslyšel, ale píše se to.
Chtěl jsem ho stavět, ale dal jsem přednost symetrickému zesilovači s komplementárním koncem od pana Andrlíka z AR

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#3 Příspěvek od fero7 »

Boli dost dobre.
Zozpalene dokazali ist aj celu noc na plny vykon.
Po uprave sa z neho dalo "vyzmykat" aj 300W sin.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#4 Příspěvek od Cust »

pokud chceš stavět něco solidního, tak doporučuju DPA222, Dudek k němu na netu zveřejnil i tišťák.... (mrkni na aldax - nabízejí k němu sadu součástek - zjistíš tedy i cenu - je ale o dost vyšší)
pokud chceš zesík ktereý solidně hraje a není to na historických součástkách, tak mrkni na aldax taky, nabízejí stavebnice svých zesíků, není to/neprezentují to jako hiend, ale myslím, že to bude poslochově lepší než TW... (co sinclaire?)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

TW 120 je spolehlivý !!!!!!!!!!!!!!!!!! držák . Když ho dobře uděláš , máš absolutně bezproblémový zes , který Tě přežije . Na kecy o starých součástkách se vyprdni .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Kecy o starých součástkách jsou oprávněné, pokud nějaký doveda zkouší "ždímat" konstrukci s takovými součástkami na hranice jejich katalogových parametrů. Platí to i o moderních součástkách, u nich to ale nikdo nesvádí na stáří. Každá konstrukce by měla být provozována maximálně na nějakých 70% svých hraničních parametrů, aby bylo místo pro provozní chybu (impuls v buzení, pulsní přepětí v napájení...) - jinak hrozí odlet do křemíkového nebe každým okamžikem...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

BOBOBO píše:TW 120 je spolehlivý !!!!!!!!!!!!!!!!!! držák . Když ho dobře uděláš , máš absolutně bezproblémový zes , který Tě přežije . Na kecy o starých součástkách se vyprdni .
spolehlivost nepopírám, ale předpokládám, že tišťák bude původní, na který nebudou sedět rozteče dnešních kondíku...
navíc ne každý má doma zásobu tranzistorů tesla - to by pak případná porucha mohla znamenat odstavení zesilovače

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Kamaráde , problém by byl opačně . Do dnešního zapopjení nacpat staré typy . Ale jinak rád opravuju stará radia , protože když vyměním kondy , tak mám prázné chassis . Jinak tranzistorů na tu stodvácu bude dost ještě dlouho .

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od nop »

V Praktické elektronice 7/2008 vyšel zmodernizovaný TransiAmp od p.Voráčka, kdyby jste se chtěl vyhnout "starým" součástkám..
Případně se kouknout po LeachAmp -u

Uživatelský avatar
Tonik25
Příspěvky: 37
Registrován: 17 črc 2008, 02:00
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Tonik25 »

že je to ze starých součástek by mě ani tak nevadilo, denkl jich má celej sklad plus ve školních dílnách jsou toho krabice, navíc z toho nepotřebuju těch maximálních 60W, viděl bych to puštěný tak na 20, zbytek bych bral jenom takovou rezervu pro lepší repro. Ostatně co jsem se koukal na tišťák tak bude potřeba celej předělat kvůli kondenzátorům. Jinak Leach jsem stavět chtěl, jenže jsem si jistej že 200W rozhodně nevyužiju.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Předělávat plošňáky a upravovat zapojení u hodných věcí se nevyplácí . Jak správně píše jeden kolega , co funguje , se ZÁSADNĚ neopravuje . A jinak kondy se i nyní dělají axiální .

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#12 Příspěvek od fero7 »

EKKAR píše:Kecy o starých součástkách jsou oprávněné, pokud nějaký doveda zkouší "ždímat" konstrukci s takovými součástkami na hranice jejich katalogových parametrů. Platí to i o moderních součástkách, u nich to ale nikdo nesvádí na stáří. Každá konstrukce by měla být provozována maximálně na nějakých 70% svých hraničních parametrů, aby bylo místo pro provozní chybu (impuls v buzení, pulsní přepětí v napájení...) - jinak hrozí odlet do křemíkového nebe každým okamžikem...
"Dakujem" za kritiku.
Ale ubezpecujem Ta, ze v tomto pripade si iba teoretik a mylis sa.
Toho "dovedu" si prosim na buduce odpust.
Dakujem.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Fero7, počkejme si, co k tomu poví jeden z opravdu povolaných - Sinclair, ano? Já tvrdím, že pokud má nějaká konstrukce výkon hnaný na hranici katalogových parametrů použitých výkonových součástek, její spolehlivost a odolnost proti nešetrnému zacházení v provozu prudce klesá. Takže pokus bez náhrady konců za moderní součástky nebo bez znásobení součástek v koncích hnát TW na 300W sinus je poněkud "nedomyšlená " snaha. Pokud namítneš, že přece hovoříš o výkonu po úpravě - pak sem s ní, ať ji všichni vidíme. Jinak teoretizuješ Ty sám.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#14 Příspěvek od fero7 »

Niekedy davno, mi preslo rukami vela TW120.
Niekolko rokov sme ich pouzivali v kapele. 6ks. Ode vecera do rana 1,2,3dni v tyzdni. Cele plechove krabice boli horuce, ze na nich neudrzis ruku. Balili sme ich az ako posledne, takmer hodinu po skonceni.
Mali to viaceri, a poruchovost velmi, velmi minimalna. Co sa napriklad o SEAK nedalo povedat. Na Peavey vtedy nebolo.
Tie 300W som nevymyslel ja. Ale par som ich poskladal.
Odpovedajuce trafo s vyssim napatim (myslim, ze napajanie bolo +/-70?V...80?V), samozrejme aj kondiky. KD607/KD617 boli nielen parovane, ale testovane a vyberane na viac ako 100V (cca 110V). Bolo tam este zmenenych par suciastok. Tych 300W to naozaj davalo, samozrejme do mostika. Testovane sinusovym signalom aspon do umelej zataze (ta hrala ako radio). Samozrejme, ze v praxi to islo na cca 200W.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od stepa »

fero7 píše:KD607/KD617 boli nielen parovane, ale testovane a vyberane na viac ako 100V (cca 110V).
A tam je prave zakopany ten pes...vysvetluj dneska nekomu, kdo to chce stavet, ze musi prebrat nekolik desitek KDcek(myslim si ze uz to je dneska natolik prebrany a moc se jich nenajde a prodavaji se jenom uz jenom ty "horsi" vyrazeny predchozim vyberem) a ne tam vrznout prvni ktery uvidi :wink: . Potom to postavi, zapne a ma z toho generator dymu...a tak porad dokola.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“