zapojeni stykače na HDO

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

zapojeni stykače na HDO

#1 Příspěvek od pauly55 »

mam takový dotaz,z přijímače HDO mám přivedený střední vodič do bytového rozvaděče.Ap otřebuji si zapojit stykač tak aby mi když sepne přijímač HDO,tak aby sepnul stykač a zapnul se mi bojler.Ten stykač mám jištěn jističem 2A char.B.

A z toho jističe připojím fázi na jeden konec cívky a proklemuju na jeden konec spínacího kontaktu stykače a na druhy konec toho kontaktu připojim fazi na ten bojler. A ten střední vodič ze přijimače HDO mám připojit na ten druhý konec cívky stykače??Bude mi to takhle fungovat?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Tak tohle Ekarre a Hille nepodporuji .
Naposledy upravil(a) BOBOBO dne 13 úno 2009, 07:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mira80 »

Ahoj,
v HDO se poskytuje vzdycky stredni vodic.
Zapojis tak, ze z jedne faze zapojis 2A jistic, z jistice budes pokracovat na jednu svorku civky stykace (A1) a na druhous vorku civky (A2) pripojis modry vodic, ktery jde z prijimace HDO. Tim mas zajistene, ze pri sepnuti HDO (nizka sazba) pritahne kontakt stykace (za predpokladu zapleho jistice HDO - ten 2A)
Potom dle spotrebice osadis dalsi jistic, treba 1x16 A pro bojler, z nej pojedes na jednu svorku spinaciho kontakt onoho stykace a z druhe svorky spinaciho kontaktu jdes na spotrebic. Druhy pol spotrebice pripojis na nulak

tady jsou i nejake obrazky
http://www.ah-energy.cz/el_meridla9.html

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mira80 »

Tu klemu z civky na spinaci kontakt nedelej, mel bys bojler jisteny 2A jisticem a to by nefungovalo, ty 2A jsou na jisteni pouze civky stykace

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Správně - na kontakty stykače musíš přivést fázi z jiného jističe, ten bude jistit odběr boileru. A na ten jsou 2A většinou moc málo.

Vzhledem k tomu, že tvoje vědomosti v oblasti instalací jsou zjevně velmi chabé, do rozvaděče ani nelez a pozvi si skutečného elektrikáře.

Zamčeno

Zpět na „Silnoproudá technika“