Pískajúci monitor Proview DX-787 + sťahuje a rozťahuje obraz

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#16 Příspěvek od vonder123 »

breta1 píše:To je hlavni zdrojove trafo, predpokladam ze vlevo dole je UC 3842. Protoze to piska ve spacim rezimu, myslim ze to prejde do takoveho prerusovaciho rezimu s periodou prerusovani ve slysitelnem pasmu. Ted jenom strelim od boku - zkus vymenit elyt v PIN7 toho UC3842.
- prosím Ťa môžeš mi napísať, ktorý z tých dvoch elektrolytov mám vymeniť?
- ten zelený má hodnotu 68uF/35V a ten červený má hodnotu 10uF/50V
- dúfam, že ten kondík, čo radíš vymeniť je jeden z tých dvoch :roll:
- alebo mám vymeniť obidva?
- priložil som aj schému z toho predošlého pdf-ka, len škoda že tie čísla v tom pdf-ku nesedia s tými na plošáku, ale dúfam, že aspoň schéma sedí, poprípade princíp...

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#17 Příspěvek od breta1 »

Klidne vymen oba dva, mel jsem na mysli ale C521, nevim jestli cerveny nebo zeleny, ale ten, jehoz plus vede na PIN7.

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#18 Příspěvek od vonder123 »

breta1 píše:Klidne vymen oba dva, mel jsem na mysli ale C521, nevim jestli cerveny nebo zeleny, ale ten, jehoz plus vede na PIN7.
ok, dikes

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#19 Příspěvek od vonder123 »

Teraz ma napadlo keď už to budem mať rozobraté, tak sa ešte spýtam:
Neviete, kde bude problém, že keď zapnem monitor tak pár minút po zapnutí sa začne sťahovať a rozťahovať obraz v horizontálnej polohe... Po zohriatí už obraz "cvičí" len niekedy, možno raz za 20-30min...
díky za rady...

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#20 Příspěvek od tornado6 »

Može to byť kondikmi v napajani horizontalu niektory elit bude asi suchý - bez kapacity ,vysoke ESR. :wink:

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#21 Příspěvek od breta1 »

vonder123 píše:Teraz ma napadlo keď už to budem mať rozobraté, tak sa ešte spýtam:
Neviete, kde bude problém, že keď zapnem monitor tak pár minút po zapnutí sa začne sťahovať a rozťahovať obraz v horizontálnej polohe... Po zohriatí už obraz "cvičí" len niekedy, možno raz za 20-30min...
díky za rady...
To stahovani a roztahovani je plynule nebo skokem? Reaguje to na poklep?

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#22 Příspěvek od vonder123 »

breta1 píše: To stahovani a roztahovani je plynule nebo skokem? Reaguje to na poklep?
Sťahovanie a rozťahovanie je skokové, stiahne o 1-2mm (na jednej strane) a hneď roztiahne späť. Na ten poklep to niekedy reaguje, ale keď monitor nakláňam na podstavci, čiže sa asi v monitore trochu hýbe celý ten veľký plošák, tak sa obraz sťahuje a rozťahuje...

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#23 Příspěvek od breta1 »

V tom pripade neni jina cesta, nez to "vyklepat". Hledej kolem H rozkladu - piny VN trafa, stud.spoje na dvojite diode na chladici u VN trafa, tlumivky, tranzistor pro korekci podusky atd atd.
Pokud je to na poklep, musis to najit.

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#24 Příspěvek od vonder123 »

breta1 píše:V tom pripade neni jina cesta, nez to "vyklepat". Hledej kolem H rozkladu - piny VN trafa, stud.spoje na dvojite diode na chladici u VN trafa, tlumivky, tranzistor pro korekci podusky atd atd.
Pokud je to na poklep, musis to najit.
díky moc

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“