Windows XP HOME

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
byKiVi
Příspěvky: 76
Registrován: 02 zář 2007, 02:00
Bydliště: Zvolen

#16 Příspěvek od byKiVi »

Kód: Vybrat vše

Niekde som cital, ze po polroku (roku) od poslednej aktivacie sa na to cislo da aktivovat system znova. Pozor, rataju sa i neuspesne pokusy o aktualizaciu (HOP alebo TROP). V ramci stahovania aktualizacii to "pomoze", ale bez nalepky je aj tak vzdy nelegalny.
:)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Bez jaké nálepky ? Ta se přece lepí u OEM verzí. Legálnost je podložena pouze průkazným nákupem nebo jiným legálním získáním a ne nějakou nálepkou.

Uživatelský avatar
KadelH
Příspěvky: 12
Registrován: 23 čer 2007, 02:00
Bydliště: Rychnov u Jablonce n. N.
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od KadelH »

p32 píše:Bez jaké nálepky ? Ta se přece lepí u OEM verzí. Legálnost je podložena pouze průkazným nákupem nebo jiným legálním získáním a ne nějakou nálepkou.
Právěže jedině nálepka s číslem licence je jedinej doklad o legálním držení winxp.
Platí 1 licence= 1 comp. Když chceš znova aktivovat systém, kterej byl už jednou někde aktivován, tak to bu´d půjde bez problémů a nebo, jak píše Sandal to přes "Aktivovat systém windows" přes Internet nepůjde, pak stačí zavolat na zákaznickou linku Mrkvošrotu a dořešit to s operátorem. V každým případě to jde. Někdy to chce znovu aktivaci i při změně hardwaru.
Zrovna tak jde, jak už tu někdo psal, naistalovat na jeden komp, aktivovat a pak na druhej. Ovšem aktivací na druhým se první istalace stane nelegální.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Když já furt nevím o které verzi XPéček je řeč. :o

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od stepa »

to KadelH: Ale houby...ve vyctu ti chybi jeste DOKLAD O KOUPI. Pokud ten nemas, tak ti jsou nalepky celkem k prdu :wink:.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
KadelH
Příspěvky: 12
Registrován: 23 čer 2007, 02:00
Bydliště: Rychnov u Jablonce n. N.
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od KadelH »

stepa píše:to KadelH: Ale houby...ve vyctu ti chybi jeste DOKLAD O KOUPI. Pokud ten nemas, tak ti jsou nalepky celkem k prdu :wink:.
Kdepak, jednou se mi stalo, že jsem tu nálepku kde je licenční číslo ztratil, volal jsem do mrkvošrotu a tam mi vyloženě řekli, že právě ta nálepka je ten jedinej doklad. Doklad o koupi ti může pomoct v tom, že když ztratíš nálepku s číslem, může ti prodávající (samozřejmě pokud to není hypernova nebo nějakej řezník) zaslat náhradní licenční číslo. to starý pak logicky se stává neplatným. Nejlepší je si licenční číslo poznamenat případně před re-instalací xp ho lze z compu vytáhnout pomoci Product Key.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od stepa »

to KadelH: doporucuji precist tohle:
http://www.microsoft.com/cze/piratstvi/ ... alita.mspx
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
KadelH
Příspěvky: 12
Registrován: 23 čer 2007, 02:00
Bydliště: Rychnov u Jablonce n. N.
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od KadelH »

Tak to je typickej příklad toho, jak jeden kašpar z Mrkvošrotu neví, co dělá druhej a jak se to vůbec má dělat .) Nicméně i v článku se píše, že je třeba si schovat licenční číslo, protože - se opakuju: bez licenčního čísla se v 99% nikam nepohnete = nálepka je to nejdůležitější. Doklad o nabytí, tedy daňový doklad - faktura je možná dobrá v případě, že tě nějakej dobrej kamarád napráší, že používáš nelegální soft a bude třeba dokladovat koupi.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Koupi dokladovat nemusíš, to si pleteš. Musíš dokladovat nabytí :wink:
Jinak já každému zákazníkovi na dodacím listu konkrétně píšu i Product key a na nálepce nic jiného není, takže když si nálepku náhodou poškodí, tak :
a) může si při přeinstalci woken toto přečíst z toho dokladu
b) kontrolou čísla dokladu a odkazem na prodávajícího je kupující např. po 5 letech z obliga - originálnost woken prokazuji (potvrzuji) já při nějaké kontrole atd.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od stepa »

KadelH píše:Tak to je typickej příklad toho, jak jeden kašpar z Mrkvošrotu neví, co dělá druhej a jak se to vůbec má dělat .) Nicméně i v článku se píše, že je třeba si schovat licenční číslo, protože - se opakuju: bez licenčního čísla se v 99% nikam nepohnete = nálepka je to nejdůležitější. Doklad o nabytí, tedy daňový doklad - faktura je možná dobrá v případě, že tě nějakej dobrej kamarád napráší, že používáš nelegální soft a bude třeba dokladovat koupi.
Pozor, pozor...motas vsechno dohromady. Se podivej, co jsem ti napsal vyse! Ze ti ve vyctu CHYBI jeste doklad o koupi/nabiti, NE ze STACI POUZE doklad :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#26 Příspěvek od Cust »

popkud koupím v bazaru notebook s "nálepkou" a potřebuju přeinstalovat win XP home (zakoupené legálně, ale už používané v jiném PC) a přepíšu tam číslo z "nálepky" z notebooku, tak se win stávají nelegálními?

vždyť přece byli původním majitelem řádně zaplaceny s tím, že je možné je používat na daném notebooku (OEM) - to že já nemám smlouvu původního majitele to přece nemůže ohrozit. (koupil jsem přece noťase s jedinečným číslem pro instalaci)

to mě připadá jako tento případ:
koupím si 5 rohlíků a dva dám manželce, ale ty dva, jelikož ji nepředávám kupní smlouvu, se stávají kradenými a bude pro to po zásluze potrestána!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Cust píše:popkud koupím v bazaru notebook s "nálepkou" a potřebuju přeinstalovat win XP home (zakoupené legálně, ale už používané v jiném PC) a přepíšu tam číslo z "nálepky" z notebooku, tak se win stávají nelegálními?

vždyť přece byli původním majitelem řádně zaplaceny s tím, že je možné je používat na daném notebooku (OEM) - to že já nemám smlouvu původního majitele to přece nemůže ohrozit. (koupil jsem přece noťase s jedinečným číslem pro instalaci)

to mě připadá jako tento případ:
koupím si 5 rohlíků a dva dám manželce, ale ty dva, jelikož ji nepředávám kupní smlouvu, se stávají kradenými a bude pro to po zásluze potrestána!
´

S nálepkou koupíš NB pouze s OEM verzí. A jako taková je nedílnou soućástí toho NB a na dokladu o nabytí musí být také napsáno - 1 ks NB číslo to a to a 1 ks OEM verze toho a toho s číslem tím a tím. Auto si taky nekoupíš od někoho jen tak, že auto je modré barvy a že je to škodovka - to by se ti na přepisu asi hezky zasmáli.

Že byly původním majitelem řádně zaplaceny, tak dokazuje pouze to, že jím opravdu byly řádně zaplaceny, ale také pouze jenom to. Ty jako další majitel MUSÍŠ prokázat způsob nabytí od toho předchozího a to jednoznačně jak hardwaru, tak i softwaru který je jeho nedílnou součástí, ale i indiciemi prodávajícího.

Ta tvoje třetí připomínka jen dokazuje, že máte doma málo peněz na rohlíky a měli byste myslet i na děcka a ne sežrat všechno sami. :wink:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#28 Příspěvek od Cust »

pokud si koupím auto v bazaru, tak dostanu technický průkaz a v lepším případě servisní knížku - ty jsi koupil auto i s kupní smlouvou uzavřenou mezi prodejcem a dřívějším majitelem?

když si koupím noťase z bazaru, tak mám na něm nalepený štítek s identifikačním číslem win - to tedy můžu odlepit a zahodit?
pokud tam ten štítek je s hafem ochraných známek znamená, že to bylo zaplaceno - to by mi přece museli dokázat, že jsem si štítek sehnal nelegální cestou - nebo mi vysvětlete proč ten štítek tedy vlastně existuje?

a děti nemám ;-)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od stepa »

Horsi propad uz sis Custe vybrat nemohl :wink: .

To ze jsi majitel auta prokazujes tim, ze jsi zapsany v registru vozidel jako majitel. Copak to, ze jsi majitelem licence prokazujes nejakym vypisem z registru licenci?

Jak to je s koupi z druhe ruky, by me taky zajimalo...nejlepsi asi bude zeptat se u samotneho mrkvosoftu.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#30 Příspěvek od Cust »

stepa píše:Horsi propad uz sis Custe vybrat nemohl :wink: .

To ze jsi majitel auta prokazujes tim, ze jsi zapsany v registru vozidel jako majitel. Copak to, ze jsi majitelem licence prokazujes nejakym vypisem z registru licenci?

Jak to je s koupi z druhe ruky, by me taky zajimalo...nejlepsi asi bude zeptat se u samotneho mrkvosoftu.
jo, s těma rohlíkama to taky nebylo korektní
(jde mi o presumpci viny)
ale k čemu ten štítek vlastně je?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“