OVP CTV252

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dubhe
Příspěvky: 29
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

OVP CTV252

#1 Příspěvek od dubhe »

Ahoj prosim o pomoc, Na TV OVP CTV252 se po zapnuti na vsech procgramech posunul obraz ke strane cca o 10 cm a je tam cerny pruh. Otaceni trimrem (h-faze) rp 302 nema zadnou odezvu , kondenzator c315, delic r302,r312 a rezistor r313 jsou v poradku napeti na delici se meni, ale za r 313 je uz zatlumene... Vymenil jsem IO TDA 8362A (dalsi radek N73AD2, HSH9748 3) za IO koupeni v GESu - bohuzel jsem nesehnal s uplne stejnym oznacenim - sehnal jsem TDA 8362 (dalsi radek VAM000, DS03355)- TV po vymene jiz vubec nenabehne (VN) sviti jen kontrolka chodu. Je mozne ze to byl nejaky zakaznicky upraveny IO? Pripadnou chybu pri vymene jsem nekolikrat kontroloval... Dekuju za kazdou radu Jenda

Uživatelský avatar
ok1umb
Příspěvky: 74
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: okr. Kladno

#2 Příspěvek od ok1umb »

Zkus vyměnit C145(220M) do báze VT141.
Zdravím Míra UMB

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

TDA8364A nemůžeš nahradit TDA8362, Dále je důležité to číslo na posledním řádku za mezerou (ta trojka). Je pravda, že některé verze jsou zaměnitelné. Pravděpodobně to bude opravdu tím elytem do báze BU. Bývá vyschlý a tranzistor je špatně vybuzen, takže ti možná odešel.

Uživatelský avatar
dubhe
Příspěvky: 29
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

nakonec vse jinak...

#4 Příspěvek od dubhe »

ahoj, dekuji za rady... Kondenzator byl v poradku, ale pro jistotu jsem vse kolem tranzistoru jeste proletoval a VN zacalo jit. TDA opravdu nelze vymetit... Ovsem to nejlepsi nakonec-
zavadu (posunuty obraz) totiz zavinil IO TDA 4950! Nekdy je lepsi studovat poradne schema nez honem rychle delat zavery-no nic tak jsem se poucil - jeste jednou dekuji za pomoc a 73 de Jenda

Uživatelský avatar
PetoK
Příspěvky: 6
Registrován: 08 říj 2004, 02:00

Re>

#5 Příspěvek od PetoK »

Tak to je total blbost. Robim tieto tv denne, TDA4950 robi korekciu podusky a nie posun horizontalu... Na 100percent si tam mal vadny ten elyt 220mikro v baze BU, tak tu nepis hovadiny, ked tomu nerozumies, a nemas ponatia ako to funguje... Toto je najcastejsia zavada OVP...

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

nic to, vymenil si C-220/35 a mas to opravene... s ostatnym sa nezatazuj, clovek si niekedy narobi zbytocne tazkosti... :)

Uživatelský avatar
dubhe
Příspěvky: 29
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

#7 Příspěvek od dubhe »

Ahoj jeste jednou, pokud jsem se nekoho dotknul (PetoK) tak me to mrzi, tim konstatovanim o studovani schema jsem myslel pouze sebe a nikoho jineho, tak doufam, ze to nevyznelo jinak...

Jinak ten kondik jsem vyndal, zmeril- zjistil ze ma kapacitu 220mikro a dal nazpatek-tj. nemenil

zjistil jsem jsem ale, ze je prepaleny rezistor (tusim ze R175, ale nejsem si jist :-), ktery mel hodnotu 27ohm, po vymene zhorel znova - byl urcen primo pro napajeni tda 4950 , po odpojeni nohy uz nehorel- vymenil jsem IO a vse zacalo bez problemu fungovat proto jsem usoudil ze to byl TDA 4950- nejsem odbornik na TV a nikdy jsem to o sobe netrvrdil, mozna to byla jenom souhra nahod ze druhy IO odesel a zavadu delal - jak tvrdis kondenzator resp. nejaky studenak u neho... Kazdopadne jsem jenom chtel napsat jak to dopadlo...
Hodne uspechu Jenda

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“