panasonic TX-24W1U

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#16 Příspěvek od diplomat »

tak TV uz se zapne i obrazove.Byla chyba v elektrolytech a zjistil jsem ze civka na pozici 752 má odtrhlou jednu nožičku od vinutí takže je nefunkční,dal jsem tam zatím z jiné TV,ale potřebuji ji znova navinout aby tam byla s přesnou indukčností a odporem.Nevi prosim nekdo jaka ta civka ma mit odpor a indukcnost prosim?

Jo a googlu jsem zajistil ze to ma toto chassis ALPHA-2W.

A jaký máte všeobecný názor na tuto TV?je dobra nebo není?

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#17 Příspěvek od diplomat »

uz jsem si stáhnul i shéma.Tu cívku jsem si tam našel,ale to co potřebuju tam neni napsany.Prosim pomozte nekdo.Znamy mi tu civku vyrobi jen potrebuju vedet jeji odpor a indukcnost.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#18 Příspěvek od Pesko »

Neviem ,čo je to za cievku a prečo ťa tak trápi jej odpor a indukčnosť.
Na pôvodnej cievke si spočítaj závity a na navinutie použi približne rovnaký drôt.

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#19 Příspěvek od diplomat »

Pesko píše:Neviem ,čo je to za cievku a prečo ťa tak trápi jej odpor a indukčnosť.
Na pôvodnej cievke si spočítaj závity a na navinutie použi približne rovnaký drôt.
ja bych rad kdyby se mi to nerospadlo v ruce.ted uz toho moc nespocitam prave.Ta civka je blizko konektoru na vychylovacky

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#20 Příspěvek od diplomat »

prosim poradte nekdo

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

diplomat píše:
Pesko píše:Neviem ,čo je to za cievku a prečo ťa tak trápi jej odpor a indukčnosť.
Na pôvodnej cievke si spočítaj závity a na navinutie použi približne rovnaký drôt.
ja bych rad kdyby se mi to nerospadlo v ruce.ted uz toho moc nespocitam prave.Ta civka je blizko konektoru na vychylovacky
Ty máš jeden 🤐 dotaz, než druhý (Ta civka je blizko konektoru na vychylovacky) :!:
To neumíš napsat, co je to za cívku podle pozičního čísla? Copak my tu máme ten tvůj TVP před sebou jako ty? My můžeme tak akorát "čumět" do schématu.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#22 Příspěvek od diplomat »

Já jsem ale psal už dřív že je na pozici L752 a je na ni napsano 006 FT.

Návštěvník

#23 Příspěvek od Návštěvník »

diplomat píše:uz jsem si stáhnul i shéma.Tu cívku jsem si tam našel,ale to co potøebuju tam neni napsany.Prosim pomozte nekdo.Znamy mi tu civku vyrobi jen potrebuju vedet jeji odpor a indukcnost.
Milý "diplomate" Ty jsi také mozkový trust , který se hrabe v tv z leknutí . Nevím , co jsi vyndal za špulku z tv a co je tvùj známý za umìlce (navijáø asi rozhodnì ne) , protože bys jednoduše zmìøil délku drátu , kterou odmotáš z rozpadlé cívly , udìláš èela (pokud tam nejsou) na staré jádro a tu samou délku navineš . Zmìøit prùmìr na starém vinutí je také složitost ?
Vìø mi , že televizák by si pomohl jinak , toto je øešení pro blbeèky . Ivan

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#24 Příspěvek od diplomat »

Jak vidim tak si pomuzu fakt sam.Tohle nema cenu.Jak muzu asi zmerit delku toho dratu kdyz rikam ze ze se mi to rozpadlo v ruce a ten drat je zamotany.Ja si uz nejak pomuzu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

Ty snad tu telku "dodrbeš" víc než byla - to nám tu chceš namluvit, že ta cívka měla tu nožičku odtrhnutou - a to jako samo, bez tvého přičinění :lol: (pohádky vykládej dětem !!).
Jak ji převinout - na to jsi tu dostal rad víc než dost. Teď se ukaž, jestli umíš i něco opravit, a ne jenom dodr*at :!: (Abys sehnal novou, tak by se musel stát zázrak. Musel bys mít orig. objednací číslo /ze servismanuálu!/ a stejně po letech nemáš žádnou šanci. Jedině, že bys ji sehnal ze stejného "vraku" - ale to dříve "rozkvetou hrábě") :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#26 Příspěvek od diplomat »

kokun píše:Ty snad tu telku "dodrbeš" víc než byla - to nám tu chceš namluvit, že ta cívka měla tu nožičku odtrhnutou - a to jako samo, bez tvého přičinění :lol: (pohádky vykládej dětem !!).
Jak ji převinout - na to jsi tu dostal rad víc než dost. Teď se ukaž, jestli umíš i něco opravit, a ne jenom dodr*at :!: (Abys sehnal novou, tak by se musel stát zázrak. Musel bys mít orig. objednací číslo /ze servismanuálu!/ a stejně po letech nemáš žádnou šanci. Jedině, že bys ji sehnal ze stejného "vraku" - ale to dříve "rozkvetou hrábě") :roll:
Jo samo bez meho pricinen!!!!!i.jenom jsem se normalne zeptal jesli nekdo nezna parametry ty civky.A cekal jsem lsusne jednani.Ja taky s kazdym jednam slusne.
Naposledy upravil(a) diplomat dne 17 úno 2009, 17:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

diplomat píše:
.... A jaký máte všeobecný názor na tuto TV?je dobra nebo není?
Dobrá možná byla - než ti přišla pod ruce :opravar:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#28 Příspěvek od diplomat »

kokun píše:
diplomat píše:
.... A jaký máte všeobecný názor na tuto TV?je dobra nebo není?
Dobrá možná byla - než ti přišla pod ruce :opravar:


Laskave si toho nech a chovej se slusne.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od otakarv »

Laskave si toho nech a chovej se slusne.
Ty,ty,ty,kokune,že dostaneš na holou! :D :obscene:

Návštěvník

#30 Příspěvek od Návštěvník »

diplomat píše: Jo samo bez meho pricinen!!!!!i.jenom jsem se normalne zeptal jesli nekdo nezna parametry ty civky.A cekal jsem lsusne jednani.Ja taky s kazdym jednam slusne.
Blbec a "volšové ruce" je pøímo vražedná kombinace .
Ano toto fórum je typu : "radíme si navzájem" , ale ne "vedu blbeèka za ruku a cestou proberem základy elektroniky " , jak si možná mnozí pøedstavují . Ivan

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“