Philips 29PT5618/58

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kouda
Příspěvky: 34
Registrován: 31 kvě 2007, 02:00

Philips 29PT5618/58

#1 Příspěvek od kouda »

Zdravím, potřeboval bych k této tv schéma. Nechce mi naběhnou vysoký napětí, naběhne jenom zvuk a po sekundě se tv vypne a rozbliká se červená ledka. BU-čko je v pořádku, zkoušel jsem měnit. Nevíte někdo co budí ŘKS? Zdá se mi že mi nejdou ani pulzy na bázi BU-čka. Předem díky, za každou radu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od pajosek2 »

kouda píše:Zdravím, potřeboval bych k této tv schéma. Nechce mi naběhnou vysoký napětí, naběhne jenom zvuk a po sekundě se tv vypne a rozbliká se červená ledka. BU-čko je v pořádku, zkoušel jsem měnit. Nevíte někdo co budí ŘKS? Zdá se mi že mi nejdou ani pulzy na bázi BU-čka. Předem díky, za každou radu.
Zdá se Ti to nebo jsi to měřil?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kouda
Příspěvky: 34
Registrován: 31 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od kouda »

Jsem v tomhle ještě amatér, ale zkoušel jsem to měřit obyčejným multimetrem a žádnou frekvenci ani napětí jsem na bázi BU-čka nenaměřil. Nebo jak to mám změřit?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

kouda píše:BU-čko je v pořádku, zkoušel jsem měnit. Nevíte někdo co budí ŘKS?
Jo budík. A na fušování jsi si zrovna moc dobře nevybral. Buď máš skop a umíš s ním něco naměřit - anebo to zabal a zabývej se tím co opravdu umíš.

Killroy

Uživatelský avatar
kouda
Příspěvky: 34
Registrován: 31 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od kouda »

Osciloskop doma nemám, ale tak dalo by se to zjistit, jestli mi tam něco jde i jinak ne?

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#6 Příspěvek od sasaopravar »

kouda píše:Osciloskop doma nemám, ale tak dalo by se to zjistit, jestli mi tam něco jde i jinak ne?
A jak?A hlavně co.

Uživatelský avatar
kouda
Příspěvky: 34
Registrován: 31 kvě 2007, 02:00

#7 Příspěvek od kouda »

Potřebuju zjistit co mi v této tv budí ŘKS. Na bázi BU-čka mi nejdou žádné pulsy. Nebo bych potřeboval aspon schéma této tv.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

kouda píše:Potřebuju zjistit co mi v této tv budí ŘKS. Na bázi BU-čka mi nejdou žádné pulsy. Nebo bych potřeboval aspon schéma této tv.
Ten konec se budí H_imp. z procesoru pomocí budícího trafa v obvyklém zapojení. Schéma téhle telky je volně dostupné na netu a tak se snaž. Protože přebalovat tě tady nikdo nebude.

Killroy

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#9 Příspěvek od milin »

odpoj ŘKS a do kolektoru zapoj 60w. žárovku,jestli bude svitít je zdroj OK a pák hledej dál.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#10 Příspěvek od Mysteri »

1. impulzy bez oscíka nenameráš!
2.schému si môžeš stiahnúť na internete! Návod: zadaj typ CHASSIS!!!. Philips ho udáva väčšinou aj na štítku TV, čiže ho nemusíš hľadať na plošáku...
3. ak už vieš schassi, tak potom smer Google, za pár minút schému budeš mať. Ale, nie som taká k..va, skú najprv na: http://www.electronica-pt.com

Uživatelský avatar
komeky
Příspěvky: 92
Registrován: 20 led 2009, 01:00
Bydliště: stred Slovenska

#11 Příspěvek od komeky »

....chassis A10, schéma ti bude na.., potrebuješ meracie prístroje a prax v obore..

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Dikobraz »

komeky píše:....chassis A10 .
Jsi si jistý? Já bych to viděl na L04E AA , ale mohu se mýlit.

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#13 Příspěvek od kovka »

[quote="Mysteri"]1. impulzy bez oscíka nenameráš!

Pro jednoduche overeni,jestli me tam aspon neco leze nebo ne,staci na primaru budiciho trafa,staricky Unimer33 kde je zabudovany kondik pro oddeleni ss slozky.Pokud je,ale impulz zmrsenej tak to bez "čučáku" nejde.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#14 Příspěvek od Mysteri »

kovka píše:
Mysteri píše:1. impulzy bez oscíka nenameráš!

Pro jednoduche overeni,jestli me tam aspon neco leze nebo ne,staci na primaru budiciho trafa,staricky Unimer33 kde je zabudovany kondik pro oddeleni ss slozky.Pokud je,ale impulz zmrsenej tak to bez "čučáku" nejde.
A o to práve ide. Musíš si byť istý, či priebeh je taký, aký má byť... :wink:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“