laser kss 213

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

laser kss 213

#1 Příspěvek od GEEL »

Mam problem s vadnym laserom.Po nastaveni fungoval asi rok,s tym ze ho neskôr vymenim.Teraz vôbec necita (naroztoc) a ani magnet nacvici s optikou.Namôzem namerat 5V napätie na optike.To je nap a mozno preto necvici.Pri odpojeni optiky z konektora by som mal namerat 5V aj 2,5V pre optiku.Poradi mi niekdo.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

novou jednotku

#2 Příspěvek od Hill »

tak ti asi nezbude, než koupit novou čtecí hlavu - pravděpodobně je utržený některý závěs, který slouží současně jako přívod k cívkám čočky, nebo už to odnesl laser případně budič. Rok po nouzovém "doostření" je poměrně dost dlouho

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

KSS213

#3 Příspěvek od kybl »

A to buď rát,že to vydrželo rok.Po doostření to má kolikrát životnost i 3 měsíce!

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

laser kss 213

#4 Příspěvek od GEEL »

Mna by skôr zaujmalo to napätie.Tych 5V je nap. a 2,5 ref.-musi tam byt aj pri odpojenej optike?Neviem zapojenie tejto optiky,tak preto neviem ci je to ako na inej optike.
Tiez ked som nastavil optiku fungovala kratko,ale robil som aj take ktore idu aj viac ako rok.Nie ale sony.
Bol by som vdacny za pomoc ohladne tych napäti.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#5 Příspěvek od Raptor181 »

No ja mam tiez problem s optikou na vezy AIWA...Je tak KSS 21X...neriesim to proste v AVELMAKu kupim druhu a hotovo....
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

laser kss 213

#6 Příspěvek od GEEL »

To nieje problem,ale ak bude vada v riadeni (riadiace obvody),tak nova optika mi je na nic-skoda penez.A vypada to tak.
Ja beriem z Nedisu-lepsia cena.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Většina elektronik s kss213 nejdříve najede na počátek k mikrospínači,...
Takže přesunout ručně hlavu na konec dráhy.
Pak zapnout,. hlava najede na začátek, pak MUSÍ začít hledat fokus. (Hýbe čočkou). Pokud najde fokus, motor roztočí CD a hlava najde stopu a zasynchronizuje PLL pro řízení otáček a snaží se načíst.

Takže v tvem případě bych sázel spíše na problém v napájení, případně zlomený páskový kabel k laserové jednotce.
Taky skontroluj budiče a buzení těch magnetů v hlavě, většinou je tam jeden IO který budí oba motory mechaniky a také fokus cívky ¨na laserové jednotce. Změřit napájení, zjitit jestli má IO řídící pulzy z procesoru,... ...

U některých věží jsem viděl ještě jednu brutalitu a to byla optická detekce CD. Když tam bylo CD tak pod nim byla jakási optická závora která když se zašpinila prachem tak to nepoznalo že tam je CD a vůbec to nemnělo snahu cokoli dělat.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

TO Highlander, píšeš, že optická závora je brutalita, proč, mě se to líbí, je to elegantní řešení a mě se líbí víc než detekce laserem (věc názoru).

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

laser kss 213

#9 Příspěvek od GEEL »

Hlavu mam odpojenu od riadenia aj s paskovym vodicom.Takze napajanie 5V nie je uz v konektore na plosaku elektroniky.Preto potrebujem schemu,aby som lokalizoval ktory pin to je a odkial to nema napajanie.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

Re: laser kss 213

#10 Příspěvek od Raptor181 »

GEEL píše:Hlavu mam odpojenu od riadenia aj s paskovym vodicom.Takze napajanie 5V nie je uz v konektore na plosaku elektroniky.Preto potrebujem schemu,aby som lokalizoval ktory pin to je a odkial to nema napajanie.
OK takze asi mechanika bude v poriadku ale odislo nieco ine....
V com mas tu mechaniku? Je to veza alebo len cd player?
Napis znacku a model a skusime zohnat schemu.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

laser kss 213

#11 Příspěvek od GEEL »

Raptor je to mikrosystem Thomson AM 1180.Cievky v optike som premeral,takze je OK mag.Nie je nikde 5V na konektore a bez toho ,to nepude,.Budem cakat na tvoju radu.Radu odbornika-dikes.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

mi-ro píše:TO Highlander, píšeš, že optická závora je brutalita, proč, mě se to líbí, je to elegantní řešení a mě se líbí víc než detekce laserem (věc názoru).
Mno ano, ale když se ušpiní prachem,... A hlavně když nečekáš, že tam ta závora je tak pak hledáš závadu jako já v elektronice,... :)

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

Re: laser kss 213

#13 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

GEEL píše:Raptor je to mikrosystem Thomson AM 1180.Cievky v optike som premeral,takze je OK mag.Nie je nikde 5V na konektore a bez toho ,to nepude,.Budem cakat na tvoju radu.Radu odbornika-dikes.

Prozkoumej napájecí zdroj, hledej napájení 5V a jdi po něm a někde se bude asi vypínat tranzistorem, tam bych hledal problém,...

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

laser kss 213

#14 Příspěvek od GEEL »

Tady cesta nevede.skusal som,ale je to pracne a bez schemy tazko.Je tam dost natesno v zapnutom stave.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#15 Příspěvek od Raptor181 »

No ja doma schemu na toto nemam a na nete som zatial nenasiel...
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“