monitor Relisys TF785 (pøesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

monitor Relisys TF785 (pøesunuto)

#1 Příspěvek od jEti »

Chcel by som poprosit o radu. Tento monitor hned od zaciatku nebol uplne korektny:
1. Raz za cas blikol (zhasol) a bolo pocut cvaknut rele. Toto sa stavalo bezne vo Windows pocas prace
2. Raz ked takto blikol prestalo fungovat plug&play cize zabudol svoje oznacenie /model/
3. Od vtedy chodilo vsetko OK az do nedavna ked som zdvihol frekvenciu na 100Hz a v obraze sa posunul riadok voci riadku, cize rovna zvisla ciara sa mi zmenila na zubatu /posunutie riadku voci riadku o jeden pixel/
4. Nefunguje redukcia moire v menu nastavenia monitoru

Za kazdu radu /nazor/ dakujem. jEti

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#2 Příspěvek od alles »

je v tom monitoru vůbec nějaké relé?Neníto spíš přeskok vysokého napětí? To by to potom mohl odnest nějakej integráč, což by odpovívalo té další závadě.

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Sorry za ru dobu ale vobec nic nestiham

#3 Příspěvek od jEti »

Takze monitor ma RELE urcite lebo som ho uz mal otvoreny a opticky ho cely prekontroloval. Vyzera ako novy /ani prach ani studene spoje ani nic nieje vidno/. Cize by som potrevoval schemu a trosku postrcit, patrat uz budem sam a merat a merat. Ale bez schemy sa dalej nepohnem+nemam ktovie ake skusenosti s monitormi. Dakujem za kazdy napad

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#4 Příspěvek od xmarty08 »

A vrátil si to od té doby zpátky do nějaké nižší frekvence? To se při frekvenci kterou monitor nepodporuje stane-že se obraz rozsype...

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

OUT OF RANGE

#5 Příspěvek od jEti »

To je jasne ze sa pri vysokych frekvenciach rozsype. Starsie monitory sa pri vyssich frekvenciach rozsypali. A novsie napisu OUT OF RANGE ale zrejmenie vsetky. Ale nas ma mat tu frekvenciu bezproblemovo funkcnu.
Lenze tento sa akoby rozostril, obraz bol normalne citaleny ale rovna ciara smerom nadol /vertikalne/ vyzerala zubato a nie rovno. jEti

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#6 Příspěvek od dj_Paul »

Zdravím,na provoz monitoru na 100Hz je také potřeba kvalitní datový kabel,projevuje se to rozmazáním a rozpadnutím obrazu,mám to osobně odzkoušené.Prpvozuji HP P1120 na 1600x1200 x 85Hz a nekvalitní kabel dělá divy

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Aha to som zabudol napisat

#7 Příspěvek od jEti »

Nechcelo sa to uz vratit naspat aj ked som znizil frekvenciu na 85Hz, zaraza ma to. Potom sme zmenili frekvenciu priam v nastaveniach grafickej karty nielen obrazovky /desktop/. A po cca 2-3 dnoch sa to vratilo do normalu. Cize teraz je obraz normalny. Kabel je tam originalny od monitoru tak podla mna by to nemalo robit divy, ma obidva konce s feritmi.. jEti

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

zubatá svislá čára

#8 Příspěvek od Hill »

Ozubení svislé čáry může znamenat jak ztrátu kapacitu některého elektrolytu v napájení řádkového koncového stupně, tak zvětšení jeho vnitřního odporu.
Ale zrovna tak může být způsobená sršením v prorážejícím se booster-kondíku (to je kostka na asi 1500V u horizontálu, kapacita podle typu monitoru 22n až M1, může být i mimo tento rozsah). Další místo sršení bývá uvnitř splittrafa a na vývodu ostřicího napětí na patici obrazovky.

V případě toho elektrolytu a patice obrazovky může delším provozem dojít k zlepšení i zmizení této vady, v ostatních případech se stav různě rychle zhorší.

Ale při vysokých obnovovacích frekvencích, to máš pravdu, záleží i na kvalitě datového kabelu. A některé ten monitor prostě nezvládne s jakýmkoli kabelem.

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od ViPali »

1/ Aký starý je ten monitor?

2/ Nastav monitor na 100Hz, vypni monitor (220V), vypni počítač, potom zapni počítač, počkaj pár sekúnd (odhadom než prebehne úvodný test), potom zapni (220V) monitor.
Niekedy si nemusí rozumieť monitor s VGA kartou, ktorá chybne detekuje monitor a po zapnutí nastaví iný tip monitoru.

3/ Akú máš VGA?

4/ Môže to byť tým káblom, aj keď je to originál, problém je v tom, (ako som písal vyššie) pri štarte ide z monitoru digitálna informácia o tipe monitoru, ak je tam zlá úroveň, alebo odrazy (šumy) VGA to zle prečíta a nenastaví sa správne.

Otestuj zapnutie podľa bodu 2/ a napíš výsledok (osobne som presvedčený, že s inou VGA to pôjde bez problémou).

tramo

#10 Příspěvek od tramo »

chcem sa spytat ci nema niekto na tento monitor schemu, lebo jedneho krasneho dna zhasol a uz sa nerozsvietil uz v nom len praska. rad by som ho este rozbehal.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“