Väža JVC DR-E5L vypadava zvuk

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Väža JVC DR-E5L vypadava zvuk

#1 Příspěvek od durkovic »

Vlastnim tuto väžu,ale už asi 12 rokov ju trapi vypadavanie zvuku.
prvu zavadu som už odstranil.svorky na pripojenie reproduktorov nemali dokonali spoj na plošaku.Chvilu tu fungovalo bezchybne,Ale potom zase začal vypadavať zvuk.Mam podozrenie na elyty v koncovom stupni.

Ale všimol som si ze ked pripojim sluchadla akoby vo vnutri cvaklo nejake rele ktore odpojeje repro.môže byt zavada v tom?Vypadavanie zvuku je na všetkych zdrojoch signalu,vypadavaju obe kanali ,ale striedavo.Ak sa väža zohreje všetko funguje normalne.

dakujem za rady.
Naposledy upravil(a) durkovic dne 04 led 2006, 08:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Zdravim vypadavy zvuk i ve sluchatkach? Muze to delat i jack do ktereho pripojujes sluchatka budou v nem prepinaci kontakty. taky muze byt student primo v plosaku kde ten jack drzi.
Naposledy upravil(a) rezis dne 04 led 2006, 16:47, celkem upraveno 1 x.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

re

#3 Příspěvek od durkovic »

V sluchadlach je zvuk normalny bez vypadkov

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

U my byvaly SONY ten jack opravdu odpojoval rele. Bylo to kvuli tomu, ze vystup pro sluchatka se bral odjinud, nez pro repraky. Bylo to jednak kvuli bezpecnosti a kvuli kvalite zvuku. (jeden dvojitej operak za par kacek vyjde levneji, nez hledat zpusob omezovani vystupniho vykonu PA.
zkusil bych to rele, jestli nahodou na nem neni studenak, nebo jestli jiz neni opaleny....

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

Re: Väža JVC DR-E5L vypadava zvuk

#5 Příspěvek od nadzgo »

ak je to robene cez rele v prvom rade ho treba pozriet,potom studaky popripade elity,ale stym som sa este nestretol ze by to boli elity

Uživatelský avatar
pribykar
Příspěvky: 2
Registrován: 15 úno 2006, 01:00

Věž JVC DR-E5L vypadává zvuk

#6 Příspěvek od pribykar »

Tahle věž od JVC je velmi dobrá,pochází z r.1988 a mám zcela stejný problém.Prošel jsem všechny možné studeňáky,proletoval,vyměnil ellyty!!!,ale nic nepomohlo.Já s tím ženu nejen původní boxy,ale i přídavé do jiných místností,někde se to také zkratovalo a vypadávalo to excelentně :lol: V poslední době mě zaujalo,že při malé hlasitosti jeden kanál nejde a pak třeba poblíž sepne nějaká zátěž(větrák) a vše se rozběhne.Mám podezření na motorový potenciometr hlasitosti(kontakt na odporové dráze),ale ještě jsem se k tomu nedostal,abych ho prostříkl nebo vyměnil.Na odpojování relé to nevypadá ani náhodou,prostě pouze zmklne jeden kanál,jako když je bez signálu nebo přetížený.Jinak také nevím?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“