AVRDOPER-ROTOTRON

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

AVRDOPER-ROTOTRON

#1 Příspěvek od hamos »

Hezky den preju. Pokousel jsem se o stavbu tohoto ISP programatoru ptocesoru atmel ( http://rototron.info/default.aspx - vyhchazi z projektu http://www.obdev.at/products/avrusb/avrdoper.html ), ale bohuzel ho nejsem schopen rozjet. Programator komunikuje s PC (spravne se nahlasi do windows a to v obou modech - HID (STK500v2) i STK500), ale po zadani prikazu:

C:\WinAVR\bin>avrdude -c stk500v2 -p m8 -P avrdoper -v -u -U flash:w:test.hex

AVR-Dude pise chybu (HID mod):

avrdude: stk500v2_command():command failed
avrdude: stk500v2_program_enable(): cannotget connection status
avrdude: inicialization failed, rc=-1

s avrdude ale neumim, takze bych si nechal poradit co a jak a kde nastavit nebo tak neco (v popisu projektu jsem nic ohledne nastaveni nenasel, takze jsem bud slepy, nebo to tam neni). Jinak na SCK mam pres odpor 1k pripojeny Tx (nekde v popisu jsem to tam zachytil, doufam ze je to spravne). Avrdude je verze 5.6 a s programatorem pres LPT procesor naprogramoval (BASCOM). Programovany procesor (ATmega8) taky neni bloknuty, krystal u nej mam, napajeni je ... uz opravdu nevim co bych s tim udelal. Pokud mate nejaky napad, budu rad.

Uživatelský avatar
mira_461
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2007, 02:00

#2 Příspěvek od mira_461 »

Zdravím, sám mám postavené oba zmiňované programátory. Fungují bezproblému. Ani v jedné verzi nemám SCK propojené přes odpor na Tx. Nevidím důvod...

Jediné s čím jsem se při první stavbě nachytal bylo to, že jsem koupil špatnou megu. Nevšiml jsem si že jsem koupil verzi do 8MHz (ATmega8-8PU). Už si nepamatuju jak přesně se to projevovalo při spuštění avrdude, ale ta hláška výše je mi povědomá, třba to bylo ono ... :)

Uživatelský avatar
sparky
Příspěvky: 5
Registrován: 07 led 2008, 01:00
Bydliště: Presov(Praha)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od sparky »


Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“