otf 484 - poduška

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#31 Příspěvek od Duvsan »

Dík kokune. To je lichotka, nebo se mám naštvat? :-)..

Fungovalo to, už jsem myslel na oslavu, netušíš, proč odešel ten vertikál? Měl by znést 40V, měl 33. Mohol jej odpravit řádkáč?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#32 Příspěvek od Duvsan »

Jo, ještě jsem zapomněl přídavný boosterkond, činí 7n2. Nechápu ten vertikál. Za nový chtěli přes 7-Eur. Trochu drahý na odpalování.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#33 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Jo, ještě jsem zapomněl přídavný boosterkond, činí 7n2. Nechápu ten vertikál. Za nový chtěli přes 7-Eur. Trochu drahý na odpalování.
A co čekáš, že to tvoje "laborování" bude "bezbolestné" (a hlavně "bezplatné").
Jen si vzpomeň, jak tě už na samém začátku "varoval" jezevec - dal ses na vojnu, tak bojuj!!

Trochu mi to připomíná "jednoho hybrida", kterého před lety "vytvořil" jeden můj kolega: Neumněl (a nebo se mu nechtělo?) opravit WALTHAMa, tak vyhodil origo šásko a "narval" do něj šasi E6 (to bylo "dílo") - i když mu to kupodivu i nějaký čas chodilo :o - ale stejně to byl systém: "Franto podrž komín, já skočím pro prachy" :lol:
(Ještě jsem se nedíval na schéma, jakéže to "šachy" s tou tvojí C484-kou vlastně provádíš.)
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#34 Příspěvek od Duvsan »

Honzo, já vím, že je to bastlení nadivoko a vědět nazačátku vše, co stojí na tomhle fóru, tak se do toho nepouštím. Když jsem sem vlezl, mněl jsem už obraz nataženej a držel. Počítám s nějakou rezervou součástek a nemám moc co ztratit. Taky jsem to skouknul osciloskopem. Všechno je o řádkáči, vertikál jsem neupravoval, teda až na napájení, to však je furt s velikou rezervou. Proč doháje scípnul ten? Prosím Tě, hoď na to pohled a jestli ti něco napadne, nakopni mne.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#35 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:... OTF 484 - tam mi odešlo OSD. Nikdo jste mi neporadil, co s tím. ...
Už na kolikátý dotaz marně čekáš odpověď - jaká asi může být?
Výše jsi napsal, že ti to přestalo jít, když jsi na něm měřil skopem - sjel ti hrot, "šlusanec" zřejmě vykonal své - nediv se, "procek" je MOSFET, moc nepotřebuje.
(Psal jsi, že máš ty šáska dvě /obě stejné!?/ - tak si máš z čeho "půjčit" - na zkoušku).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

Duvsan píše:vertikál jsem neupravoval, teda až na napájení, to však je furt s velikou rezervou. Proè doháje scípnul ten?
Neupravoval si nic, "len" si mu dal inu zataz a ine napajanie...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#37 Příspěvek od Duvsan »

Hrot skopu mi nesjel, na to jsem dával bacha. Ale nějaký náboj mezi skopem a TV skočil, beru. Televize jinak funguje, jen se s ní musí umět.
Snímkáč - ak má zniesť 40V a mal len 33V, tak žeby ho odpravili vychylovačky? Mätie ma to, že dosť dlho šlapal a neodišiel za prevádzky (teplom), ale po ďalšom zapnutí, prehriaty nebol. Ja to ešte skúsim a znížim mu napájanie na 26-27V.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#38 Příspěvek od Mysteri »

Duvsan píše:Hrot skopu mi nesjel, na to jsem dával bacha. Ale nějaký náboj mezi skopem a TV skočil, beru. Televize jinak funguje, jen se s ní musí umět.
Snímkáč - ak má zniesť 40V a mal len 33V, tak žeby ho odpravili vychylovačky? Mätie ma to, že dosť dlho šlapal a neodišiel za prevádzky (teplom), ale po ďalšom zapnutí, prehriaty nebol. Ja to ešte skúsim a znížim mu napájanie na 26-27V.
Keď meráš skopom správne, tak by Ti žiadny náboj nemal prebehnúť. Jedine, ak by si mal ZEM skopu pripojenú v inej časti TV.... :lol:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#39 Příspěvek od Duvsan »

No vidíš, ja som tiež čumel. Skop mám BM 556, zem som mal na zemi a skočil náboj, že vyplo TV do standby. Trošku som dúfal, že snaď odišlo niečo iné, nie procík. Ale asi nie. No, čo už. Zapol som to, OSD už fuč. Skočil som hrotom na reset pin procku, zem nepripojená a náboj, že ho vyplo znovu. Tak čum.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od ZdenekHQ »

Máš si tam připojit anténu. Normální anténa je zemněná a statika se nekoná.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#41 Příspěvek od Duvsan »

To by možná vysvětlilo. Já tam mám kousek drátu. Dík.

Inak, pokročil som. Našiel som ešte jeden TDA3654, predradenými odpormi som stiahol napätie na cca 24V a frní to v poho. Inak nový IO sa dá kúpiť za 2 Eurá, asi som to poplietol. V elektre som sa stavil neplánovite a to číslo som hádal.
Ešte v obrazovom konci som k odporom R712, R722, R732 prisérioval 1k0 (ku každému zvlášť samozrejme) a skoro hotovo. Nový problém sa ukázal (možno, alebo aspoň doteraz som si ten jav nevšimol) na ostrých prechodoch (teletext markízy, str. 892). Prechod nie je plynulý, ale je tam tenká tmavá linka (prekmit). Neviem, možno to je normál alebo v ránci tolerancie. Prekliata TEA 5101A (alebo som blb). Inak spokojnosť. Projekt "Divočina" úspešný.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#42 Příspěvek od Duvsan »

Jo, kokune, teď jsem si všim

Psal jsi, že máš ty šáska dvě /obě stejné!?/ - tak si máš z čeho "půjčit" - na zkoušku

Jedno je OTF 484 a druhé je C445.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#43 Příspěvek od Duvsan »

Ešte mi napadlo, že si dorobím stereo. Mám komplet stereomodul z nejakého OVP, číslo dosky: B 001 12 - ak to pomôže a problém je I2C zbernica. Neviete niekto nejaké náhrady za TDA 8425 a TDA 9840, ktoré by som proste nastavil na stereo a korekcie riadil potenciometrami? Dík za všetky tipy.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#44 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Ešte mi napadlo, že si dorobím stereo. Mám komplet stereomodul z nejakého OVP, číslo dosky: B 001 12 - ak to pomôže a problém je I2C zbernica. Neviete niekto nejaké náhrady za TDA 8425 a TDA 9840, ktoré by som proste nastavil na stereo a korekcie riadil potenciometrami? Dík za všetky tipy.
Tobě se v tom "vývojovém oddělení" nějak zalíbilo :lol:
A skutečně, nemyslíš, že by bylo rozumnější (opakuji, jak ti radil na samém začátku jezevec) posbírat po SD nefunkční telky "podle tvého gusta" a raději se pokoušet o jejich zprovoznění, než vyvíjet vyvinuté :?:
To ti mám zase podle toho tvého čísla "pracně" hledat, z které telky to vůbec je, abys získal schéma zapojení :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#45 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Jo, kokune, teď jsem si všim

Psal jsi, že máš ty šáska dvě /obě stejné!?/ - tak si máš z čeho "půjčit" - na zkoušku

Jedno je OTF 484 a druhé je C445.
Tak tady si asi těžko "půjčíš" ten uC z jednoho, do druhého - já měl zato (a ono to tak vyznělo!), že máš 2 šáska stejné - z jednoho jsi stvořil ten "tvůj hybrid" a druhé - na součástky (obě z C484-ky !?) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“