Dvě trafa

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od zdenoeddie »

Nebster píše:ale i tak kontroloval jsem to minimálně třikrát všechno jestli to je dobře
tak neviem, ale aj tak by ma strasne zaujimalo jak to mas udelany...... co to je za prasarnu :lol:

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#47 Příspěvek od nxn »

No co jako Danyk né ... :lol:

Teď mě napadla otázka správnost zapojení poťáku (v reálu...na DPS)
A další jestli není oddělanej poťák....upečený LMko nebo stejnosměrný odpor kondu se nerovná 0 ohm (ale jsem z toho tak rozhozenej že ani nevím jestli už to tady někdo psal)
Přílohy
Danyk.jpg
(88.96 KiB) Staženo 58 x
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od radekrd »

Nebster píše:ale i tak kontroloval jsem to minimálně třikrát všechno jestli to je dobře
Vtip bude asi v tom, ze ta LM350 má vnitřně omezený ztrátový výkon na cca 20W (výrobce má v katalogu pouze poznámku, ze čip má limitován ztrátový výkon, bývá to 20 - 25W). Takže pokud je vstupní napětí cca 35V tak zní dostaneš 3A až při výstupním napětí cca 28V. Při nižších napětích bude proud omezovat tak, aby ztrátový výkon čipu zůstal max. 20W.

Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Nebster »

radekrd píše:
Nebster píše:ale i tak kontroloval jsem to minimálně třikrát všechno jestli to je dobře
Vtip bude asi v tom, ze ta LM350 má vnitřně omezený ztrátový výkon na cca 20W (výrobce má v katalogu pouze poznámku, ze čip má limitován ztrátový výkon, bývá to 20 - 25W). Takže pokud je vstupní napětí cca 35V tak zní dostaneš 3A až při výstupním napětí cca 28V. Při nižších napětích bude proud omezovat tak, aby ztrátový výkon čipu zůstal max. 20W.
a kdybych to třeba nějak moc chladil? daloby se toho dosáhnout? A nebo asi si pořídím L200 a zkusím to stím.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od radekrd »

Nebster píše:
radekrd píše:
Nebster píše:ale i tak kontroloval jsem to minimálně třikrát všechno jestli to je dobře
Vtip bude asi v tom, ze ta LM350 má vnitřně omezený ztrátový výkon na cca 20W (výrobce má v katalogu pouze poznámku, ze čip má limitován ztrátový výkon, bývá to 20 - 25W). Takže pokud je vstupní napětí cca 35V tak zní dostaneš 3A až při výstupním napětí cca 28V. Při nižších napětích bude proud omezovat tak, aby ztrátový výkon čipu zůstal max. 20W.
a kdybych to třeba nějak moc chladil? daloby se toho dosáhnout? A nebo asi si pořídím L200 a zkusím to stím.
To nepomůže, ztrátový výkon není řízen od teploty, ale od proudu protékajícího regulačním tranzistorem a úbytku na něm. L200 nic neřeší, její ztrátový výkon je také limitován. Buď použít předregulátor např. s tyristory, nebo externí výkonový tranzistor s velmi dobrým chlazením.

zdenoeddie666

#51 Příspěvek od zdenoeddie666 »

Skor ten dalsi tranzistor, aby ten tyristor mu nerobil bordel, ked bude nieco citlive s tym napajat.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#52 Příspěvek od jandu »

Pozerám, že máš DPS osadenú zo strany "spojov". A pozerám na zapojenie IO - máš to v tom gulatom puzdre TO3? A nemáš "náhodou zamenené nožíčku 2 s puzdrom? Kto ti DPS navrhoval?

Mám za to, že ten IO "musí dať" na výstupe /IO(max)/ ak je Vvst-Vvýst menšie ako 10V 3A, a ak je Vvst-Vvýst=30V aspoň 1A.

Som presvedčený, že máš chybne zapojené IO, alebo zle navrhnuté DPS. Teda v prípade, ak už nemá IO po "smrti".
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od Nebster »

jandu píše:Pozerám, že máš DPS osadenú zo strany "spojov". A pozerám na zapojenie IO - máš to v tom gulatom puzdre TO3? A nemáš "náhodou zamenené nožíčku 2 s puzdrom? Kto ti DPS navrhoval?

Mám za to, že ten IO "musí dať" na výstupe /IO(max)/ ak je Vvst-Vvýst menšie ako 10V 3A, a ak je Vvst-Vvýst=30V aspoň 1A.

Som presvedčený, že máš chybne zapojené IO, alebo zle navrhnuté DPS. Teda v prípade, ak už nemá IO po "smrti".

to není moje, ten obrázek, jinak ja to mám pospájené na desce taknějak drátkama, abych to mohl ůzně zkoušet. at zbytečně nedělám DPS kdyby to nejelo (jakož to nejede :( )

Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Nebster »

A nebo mě ještě napadlo, vzít dvě LM317 udělat dva zdroje zvášt, a nakonci je spojit paralelně, a LMka regulovat tandemovým potakem

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od zdenoeddie »

Blbost. Ked uz tak LM317 a posilnit tranzitorami, myslim ze 2ks by stacili.

Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od Nebster »

a jak to myslíš s těma tranzistorama? (asi nějaké výkonové mosfety že?)
a nemáš někde náhodou schema toho zapojení?

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od zdenoeddie »

Nebster píše:a jak to myslíš s těma tranzistorama? (asi nějaké výkonové mosfety že?)
a nemáš někde náhodou schema toho zapojení?
zadne mosfety. Klasika bipolar, pozri si datasheet je tam vsetko :wink:

EDIT: ak nechces to komplikovat pouzij LM338 :wink: Ja ho mam v zdroji 1,2-25V/4A uz niekolko rokov sluzi spolahlivo
Naposledy upravil(a) zdenoeddie dne 08 bře 2009, 13:37, celkem upraveno 1 x.

Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od Nebster »

okej, podivam se, jinak dík za velkou pomoc

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od zdenoeddie »

Nebster píše:okej, podivam se, jinak dík za velkou pomoc
pre istotu to napisem este raz
"ak nechces to komplikovat pouzij LM338 Ja ho mam v zdroji 1,2-25V/4A uz niekolko rokov sluzi spolahlivo" :wink:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#60 Příspěvek od jandu »

zdenoeddie píše:Blbost. Ked uz tak LM317 a posilnit tranzitorami, myslim ze 2ks by stacili.
To mám postavené ja - jedna LM3127 a jeden výkonový tranzistor. + 2 malé tranz. pre prúdové obmedzenie.

Ostatne tá LM 350 je funkčne rovnaká, včítane regulácie, ako LM 317. Dá sa použiť rovnako, ako 317-ka v priloženej schéme.
Přílohy
reg zdroj s LM317 a reg.jpg
(52.9 KiB) Staženo 58 x
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“