monitor Fujitsu siemens C900 Poduška? (přejmenováno, přesun)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

monitor Fujitsu siemens C900 Poduška? (přejmenováno, přesun)

#1 Příspěvek od rezis »

Zdravim dostal se mi do rukou monitor Fujitsu siemens C900. mel prorazeny tranzistor horizontalu. ten jsem vymenil pomenil jsem elka i ve zdroji. dale jsem nasel ze horizontal jeste spina p fet ten byl tez prorazeny. ted mi pri najizdeni stahne stredem obraz? Nevite kde na tom najdu korekci podusky? Nemate schema? Hodne by pomohlo kdyz uz jsem vymenil pul monitoru nerad bych to vzdal :wink:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
fanouseh
Příspěvky: 4
Registrován: 22 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od fanouseh »

Poduska ???
Pane kolego, korekce podusky u tohoto monitoru se deje prave pres ten zmínený pFET. Ten ti bude nyní stahovat obr. horizontalne, pokud uz z neho není ekvivalent tlusteho dratu.
Doporucuji pomerit napeti pred tlumivkou , ktera je v serii s kolektorem
tohoto FETu. Odtud je napeti plus pres diodu vedeno na spicku napajení VNtrafa - byva tam jeste ellyt cca 20uF proti zemi. Napetí od zdroje pred
tlumivkou býva asi 60V napeti za diodou nebo na zminenem ellytu ma byt
asi 90V- nebo na stud. konci primaru VN trafa. Pokud je toto napeti kolem
60V a tranzistor FET viz.vyse se nenormalne hreje -silne topi az do destrukce, vymen zminenou tlumivku. Ma mezizavit slus.Nenameris to na
meraku indukcnosti. Ja civku vypajim, rozmotam, spočítam zavity a navinu novym lankem. Nebo se necha rozmotat a znovu navinout. Pritom
vinuti navinute lakovat lakem na nehty. Pritom pozor na pripadnou blizkou pritomnost manzelky nebo pritelkyne .Verim, ze se podari.
Hodne zdaru.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Diky moc za radu ja jsem z toho byl v pasti co to muze delat fet jsem uz totiz vymenil. Jdu pokusnicit :wink:
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“