Autièko na dialkové - preladenie frekvencie

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

Autièko na dialkové - preladenie frekvencie

#1 Příspěvek od SMITH »

Dobrý deò
Mám takýto problém .Kupil som synom autièka na dialkové ovládanie ,ale bohužial sú obe na rovnakej frekvecii 27MHz ,tak že sa navzajom ovlivnujú .Je možné tuto frekveciu zmeni￾ ?
V prímaèi je použitý IC RX-2-G
Vo vysielaèi TX-2-G a kryštál 27,145 MHz

Žiadne nastavovacie prvky akurát cievka s jadrom pravdepodobne na nastavenie rezonanèného obvodu.

Na IC google zarito mlèí.

ÏAKUJEM za odpovede
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#2 Příspěvek od Maskot »

V jednom vysilaci vymenit krystal a nalezite doladit prijimac.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od eljaro »

problémy hned dva za 1, 27MHz se nemá již používat 2 na 27MHz se pužíval AM modulace tak není co a kam přeladit ! mimochodem autičko patří do segmentu 40MHz FM to žádné přeladění neřeší !

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#4 Příspěvek od SMITH »


:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Ten IC je nejspíš jen dekodér povelů a přijímač je superreakční - Teda předpokládám, že je to výrobek made in Kaufland -China

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#6 Příspěvek od Maskot »

Krystal by se dal jeste mozna sehnat na jinem kmitoctu nez ten prvni,modelar Ti poradi v jakem rastru se delaly,prijimac na nej doladis tou civkou co tam je.
Jako krajni moznost by bylo krystal nahradit LC obvodem,pokud bys ho nesehnal.
Naposledy upravil(a) Maskot dne 12 bře 2009, 19:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#7 Příspěvek od Maskot »

eljaro píše:problémy hned dva za 1, 27MHz se nemá již používat 2 na 27MHz se pužíval AM modulace tak není co a kam přeladit ! mimochodem autičko patří do segmentu 40MHz FM to žádné přeladění neřeší !
No mozna se 27 pasmo uz pouziva maloo,ale preladit muze na jiny kmitocet nez uvadi tech 27,145,napr. 27,245 ci jake rozestupy se pouzivaly a pak jen na tento kmitocet nastavi prijimac.Mdulace s tim nesouvisi.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#8 Příspěvek od SMITH »

Artaban001 píše:Ten IC je nejspíš jen dekodér povelù a pøijímaè je superreakèní - Teda pøedpokládám, že je to výrobek made in Kaufland -China
Jasne made in Tesco . No nekup to za 1 € .
Naposledy upravil(a) SMITH dne 12 bře 2009, 19:49, celkem upraveno 1 x.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#9 Příspěvek od SMITH »

No s kryštálom to bude asi zlé. Pozerám katalog a tam je v ponuke len 27,000 MHz a potom už len 24,576 MHz alebo 29,491 MHz
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od rezis »

Neuvěřitelné že se ťamni trefili vysílači stejně. Myslel jsem že vemou z hromady jeden ovladač a které auto na něj zareaguje s tím je to spárováno :D
Nebyla volná i frekvence 35MHz?
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#11 Příspěvek od Maskot »

SMITH píše:No s kryštálom to bude asi zlé. Pozerám katalog a tam je v ponuke len 27,000 MHz a potom už len 24,576 MHz alebo 29,491 MHz
U AM se doporucuje z hlediska ruseni odstup alespon 1 kanalu,takze bych zkusil ten 27.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#12 Příspěvek od SMITH »

OK tak skúsim zohna￾ nejaký kryštál a uvidím èo s tým spravím.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

V přijímači budeš muset vyměnit laděnej obvod. ve vysílači taktéž + šutr.
Kdysi jsem to dělal taky. Měl jsem auto z jiný sady, než byl vysílač. Oscil naladíš, (má 2 vlezy: 1- napájení, 2 - Modulace ).
Ladil jsem to tak, že jsem propojil modulačku s napájením a propojil jsem to z + baterie. Nosná se naladila pomocí stupnice z autorádia, nebo pomocí IC-R5 (přehledový přijímač ICOM).

Přijímač jsem ladil tak, že jsem signál z vysílače, který byl už nastaven pouštěl do sluchátek a ladil jsem na co nejčistější signál ("střelba"). Mít v tu dobu Oscil, nebo čítač, tak by to bylo jednodušší..

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , prubni modeláře . Jinak pásmo bylo myslím 27,120+-0,6%. Ale jestli má modelář starší nefukční přijímač , či celou soupravu a je v ní superhet , tak tam máš krystal posunutý o 465 kHz . Jinak prodávali dost frekvencí v Tipě . Momentálně nevím .

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od MartyAA »


MaRtY

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“