širokopásmový zesilovaè

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
David Janka

širokopásmový zesilovaè

#1 Příspěvek od David Janka »

V jakým letech se vyrábìly tyto širokopásmové zesilovaèe?Mám ho asi 15 let z bazaru a jsem s ním plnì spokojen
Přílohy
širokopásmový zesilovaè SZ 04.jpg
(296.22 KiB) Staženo 388 x

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#2 Příspěvek od jave »

Je to tvz. Vimperská 04, její předchůdkyně 03 byla v plastové krabici. 04 už byla osazene tranzistorama BFR. Rok úplně přesně nevím ale okolo 1985 jsem jich několik montoval čili cca 1985. Dělalo je detašované pracoviště elektroservisu ve Vimperku a mnozí si pamatuji jaký problém byl sehnat BFR a že šlo chvilkama i o problém s VB

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#3 Příspěvek od BIPOLAR »

jave píše:Je to tvz. Vimperská 04, její předchůdkyně 03 byla v plastové krabici. 04 už byla osazene tranzistorama BFR. Rok úplně přesně nevím ale okolo 1985 jsem jich několik montoval čili cca 1985. Dělalo je detašované pracoviště elektroservisu ve Vimperku a mnozí si pamatuji jaký problém byl sehnat BFR a že šlo chvilkama i o problém s VB
Tak na ty problémy s VB si vzpomínám. Někdy v roce 81 - 82, jsem si objednal dle inz. v AR dvojbázové MOSFET a po obdržení jsem byl předvolán na kriminálku. Oni ti hajzlíci ho zašili (pán z Opavy) a na mě chtěli odkud ho znám, co o něm vím a.t.d. Když jsem jim řekl, že si takových pánů cením a jsem rád že mohu mít moderní sočástky, tak mě málem také zašili ! Co se týče BFR, tak jsem jich koupil také dost přes inz. v AR, v cenových relacích od cca 120 - 160 kčs za 1ks.Ale mám takové tušení, že od roku 85 - 86, se začali dost prodávat hlavně ze Slovenska, BFR bez loga výrobce maďarské výroby za 70 - 80 kčs. S jakými BFR jsou osazeny Vimperské 04 ? Myslím výrobce, teď si ale uvědomuji, že za ty maďarské, byste problémy neměli s VB :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Taky bych se mohl "pochlubit" podobnou zkušeností - mně si pro změnu předvolali "k výslechu" (do vedlejšího města!) na Nový rok, na 10.oo hod. - nevím co je k tomu vedlo, asi předpokládali, že budu sdílnější :D
A taky jsme nakupovali na inzeráty BFT66-ky po 160-ti Kčs (samozřejmě na předzesilovače UHF - dálkový a hlavně "nelegální" příjem rakušáků). Později jsme si na součástky raději zajeli do Budapešti, když to tak nějak "na západ od Rozvadova nešlo". Myslím, že ještě dnes (po cca 30-ti letech bych tam některou z těch malých prodejniček našel - a to jsme měli "sježděnou" celou Budapešť (i za Dunajem!) metrem a tramvajemi :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#5 Příspěvek od jave »

04 mela jako predzesilovac pro UHF 1x BFG 65 a pak klasicky dvoustupnovy sirokopasmovy 1x BFR90 a 1x BFR91. Vse origo zapad. Nevim kde je brali, jen znam osobne cloveka co to mel na starosti a diky tomu se casto podival do Linze. Samozrejme zavist mezi kolegy atd atd. Jinak vyslech jsem bohuzel zazil take a take diky dobirce pres AR. Myslel jsem ze se to uz nebude opakovat, ale v 91 jsem neco obdobneho zazil kvuli cipum do PSX ale o hubu slo asi vice ve druhem pripade.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#6 Příspěvek od BIPOLAR »

jave píše:04 mela jako predzesilovac pro UHF 1x BFG 65 a pak klasicky dvoustupnovy sirokopasmovy 1x BFR90 a 1x BFR91. Vse origo zapad. Nevim kde je brali, jen znam osobne cloveka co to mel na starosti a diky tomu se casto podival do Linze. Samozrejme zavist mezi kolegy atd atd. Jinak vyslech jsem bohuzel zazil take a take diky dobirce pres AR. Myslel jsem ze se to uz nebude opakovat, ale v 91 jsem neco obdobneho zazil kvuli cipum do PSX ale o hubu slo asi vice ve druhem pripade.
Já bych řekl že v prvním případě. :wink:

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#7 Příspěvek od jave »

BIPOLAR píše:
jave píše:04 mela jako predzesilovac pro UHF 1x BFG 65 a pak klasicky dvoustupnovy sirokopasmovy 1x BFR90 a 1x BFR91. Vse origo zapad. Nevim kde je brali, jen znam osobne cloveka co to mel na starosti a diky tomu se casto podival do Linze. Samozrejme zavist mezi kolegy atd atd. Jinak vyslech jsem bohuzel zazil take a take diky dobirce pres AR. Myslel jsem ze se to uz nebude opakovat, ale v 91 jsem neco obdobneho zazil kvuli cipum do PSX ale o hubu slo asi vice ve druhem pripade.
Já bych řekl že v prvním případě. :wink:
Nekecam. Na kriminalce presne vedeli kolik jednocipaku jsem za urcite obdobi objednal a bylo mi hodne ouzko!!!!!

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#8 Příspěvek od BIPOLAR »

Jave, v té době měl ještě asi dlouhé prsty s.Čuba (snad je to jenom legrace). Ale ještě trochu nostalgie, určitě si pamatuješ na "bum" co se týkalo tran. BFR14. Po asi roce schánění, jsem koupil 5ks od jednoho dobráka za 2500 kčs, jeden jsem dal na vstup širokopásmového zesilovače a ani se zdatnějšími kolegy, se nám ho nepodařilo ukočírovat. Ale dodnes mám ty kusy vystavené, protože je na ně krásný pohled. Nakonec na vstupu skončil BFQ 69, nebo BFT66. Naháněli jsme Hoher Bogen, K28,55 a 59. :D .

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#9 Příspěvek od Quest »

Vidím že nás bylo velmi mnoho postižených. Také mám zkušenost s kriminálkou kvůli BFT 66. Dokonce mi tehdy vyhrožovali, že podle zákona mají právo mi zabavit nejen tranzistory, ale i celé zařízení ve kterém jsou zabudovány, pokud se nepřidám k probíhajícímu procesu proti překupníkovi, od kterého jsem to měl. Tuším, že byl také z Opavy. Vsadil jsem vše na jednu kartu a moje odpověď byla, ať si pro BFT 66 přijdou a vezmou si jej i se vším co k němu náleží, že je v předzesilovači VKV u antény, 14 m vysoko, na stožáru pevně spojeném s barákem a tudíž jestli mi chtějí vzít celý barák kvůli tranzistoru za 150 Kč, ať si poslouží. :x Sice jsem potom několik dní nespal, ale nakonec si nepřišli. Asi proto, že nás bylo mnoho a neměli by ty baráky kam dát.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#10 Příspěvek od jave »

Kazda doba ma sva uskali, ale na druhou stranu v tom bylo trochu konspirace a tudiz kazdy z nas kdo z plechovky udelal krabicku, ze stareho vadneho tuneru vyndal pruchodky a postavil na svou dobu slusny zesik byl vlastne """" DISIDENT""" ?!?!?! Trosku te ironie nikoho nezabije

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#11 Příspěvek od BIPOLAR »

jave píše:Kazda doba ma sva uskali, ale na druhou stranu v tom bylo trochu konspirace a tudiz kazdy z nas kdo z plechovky udelal krabicku, ze stareho vadneho tuneru vyndal pruchodky a postavil na svou dobu slusny zesik byl vlastne """" DISIDENT""" ?!?!?! Trosku te ironie nikoho nezabije
To s Tebou plně souhlasím, ale i ironie je ta, že dnes koupíš BFR za 10 kč :wink: .

David Janka

#12 Příspěvek od David Janka »

byly tyto širokopásmové zesilovaèe spolehlivé?Myslím ta Vimperská 04

mates13
Příspěvky: 74
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#13 Příspěvek od mates13 »

David Janka píše:byly tyto širokopásmové zesilovače spolehlivé?Myslím ta Vimperská 04
Píšeš, že ho máš 15 let, tak asi byly....

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#14 Příspěvek od jave »

David Janka píše:byly tyto širokopásmové zesilovače spolehlivé?Myslím ta Vimperská 04
Tenkrat se na nicem nesetrilo!!!

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#15 Příspěvek od BIPOLAR »

jave píše:
David Janka píše:byly tyto širokopásmové zesilovače spolehlivé?Myslím ta Vimperská 04
Tenkrat se na nicem nesetrilo!!!
Ale šetřilo ! Kdyby se nešetřilo, tak nemusel ten pán jezdit do Lince a tam nakupovat západní BFR. To se raději vymýšlelo to co již existovalo, třeba KT7 (BFY90) a nakonec všechny podniky , mimo Vimperské 04, osazovali zesilovače jugoslávskými BFY90, později KF590 a koncovými KFW16, popř. 17 a nakonec se tomu daly korunu tr. KF189,190 :lol:

Zamčeno

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“