Domácí kino SONY

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Doct0r
Příspěvky: 12
Registrován: 02 říj 2008, 02:00

Domácí kino SONY

#1 Příspěvek od Doct0r »

Zdravím mám domácí kino Sony HCD SB 300 a při zapnutí po 10 sekundách vypne a začne blikat kontrolka standby.Po odpojení jednoho páskového vodiče který vede od koncového zesilovače k desce scart se to rozběhne,někdy to běží tak 5 minut někdy furt s tim odpojeným páskovím vodičem.Co si myslím bude závada někde ve zdroji nějakej slabej integrak tak to neutáhne a vypne.Nejsem si na 100% jisty.Podobna zavada děla u panasoniku při zapnuti vypne je tam slabej integrak STRG 6353.V te sonce jsem tam našel jeden velkej integrak STRF 6158 vubec nevím kde se da sehnat nikde není AME ho nema prostě nikdo.Nemáte někdo s touto závadou skošenost moc by mě to pomohlo.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#2 Příspěvek od LOYZA »

http://www.utsource.net.cn/goods_files/ ... RF6626.pdf tady se podívej jsou tam slušné informace, které ti případně napomohou.

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od nadzgo »

Doct0r píše:Zdravím mám domácí kino Sony HCD SB 300 a při zapnutí po 10 sekundách vypne a začne blikat kontrolka standby.Po odpojení jednoho páskového vodiče který vede od koncového zesilovače k desce scart se to rozběhne,někdy to běží tak 5 minut někdy furt s tim odpojeným páskovím vodičem.Co si myslím bude závada někde ve zdroji nějakej slabej integrak tak to neutáhne a vypne.Nejsem si na 100% jisty.Podobna zavada děla u panasoniku při zapnuti vypne je tam slabej integrak STRG 6353.V te sonce jsem tam našel jeden velkej integrak STRF 6158 vubec nevím kde se da sehnat nikde není AME ho nema prostě nikdo.Nemáte někdo s touto závadou skošenost moc by mě to pomohlo.
Čo ak je závada niekde inde...

Uživatelský avatar
Doct0r
Příspěvky: 12
Registrován: 02 říj 2008, 02:00

#4 Příspěvek od Doct0r »

No to právě si nejsem jistej jestli je to tym integrakem no jestli to je vubec ve zdroji.ALe nejde mě hlavou proč při tym odpojením páskového vodiče se to rozběhne.Koncovým zesilovačem si myslím že to nebude je to tak 50% na 50%

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Doct0r píše:No to právě si nejsem jistej jestli je to tym integrakem no jestli to je vubec ve zdroji.ALe nejde mě hlavou proč při tym odpojením páskového vodiče se to rozběhne.Koncovým zesilovačem si myslím že to nebude je to tak 50% na 50%
Právě,když odpojíš ten koncový stupeň,tak tím odlehčíš napájecí zdroj.Já bych každopádně ten koncák prověřil.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#6 Příspěvek od LOYZA »

Podíval jsi se na ten datasheet? Odhaduji stejně chybu v tom STR... nakonec jestli je to K a nebo G jak jsem koukal, vypadají podobně v zapojení a ty odchází právě tak jak popisuješ. Kdyby byl problém v koncích, to zjistíš jednoduše, odpojíš někde na desce konců napájení, které vede na konektor a přivedeš z externího zdroje a změříš proud v klidu a nezatížené a pak se zátěží, jak jednoduché a hned je jasno. Jinak budeš dumat dost dlouho, že?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “