Běhání obrazu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

Běhání obrazu

#1 Příspěvek od Kocur »

Zdravím,
Mám problém na svém TV Tesla TTVS706TS.Běhá mi obraz horizontálně absolutně nepravidelně,ale pouze na programu NOVA,ostatní naprosto v pořádku.Mám doma ještě další dvě TV napojený ze stejnýho svodu antény a tam jdou všechny programy i s NOVOU OK.
Myslím že je to někde ve vstupní signálové části,ale nemám schéma a myslím že i se schématem bych nevěděl kde to hledat,nesetkal se někdo s touto závadou?
Kousek jsem natočil,ale dalo to čekání,někdy to jede půl dne OK a z toho to dělá skoro furt.
Tady je odkaz:

http://megaupload.cz/f2rPVn8AAAEAAHyWhu ... d-avi.html

Díky za případné nápady ohledně závady.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Máš nejspíš blbě nastavený pracovní bod AVC pro kanálový volič a ořezává ti to vršky synchronizačních impulsů.
Uber řídicí napětí AVC a bude pokoj.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

Kocur píše:Zdravím,
Mám problém na svém TV Tesla TTVS706TS.Běhá mi obraz horizontálně absolutně nepravidelně,ale pouze na programu NOVA,ostatní naprosto v pořádku.Mám doma ještě další dvě TV napojený ze stejnýho svodu antény a tam jdou všechny programy i s NOVOU OK.
Myslím že je to někde ve vstupní signálové části,ale nemám schéma a myslím že i se schématem bych nevěděl kde to hledat,nesetkal se někdo s touto závadou?
Kousek jsem natočil,ale dalo to čekání,někdy to jede půl dne OK a z toho to dělá skoro furt.
Tady je odkaz:

http://megaupload.cz/f2rPVn8AAAEAAHyWhu ... d-avi.html

Díky za případné nápady ohledně závady.
TESLA TV S706TS - TV řady Arena, chassis 11AK19.

To nastavení, jak ti radí Hill, se ale musí provést v tzv. Servisním Módu. Vzhledem k "nezkušenosti", která vyplývá z tvého příspěvku, ale doporučuji, abys to svěřil zkušenějším - nejlépe Servisu.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#4 Příspěvek od Kocur »

Tak jsem se dostal do servisního menu,podle manuálu co jsem si stáhl jsem hejbal s AGC,ale bez výsledku,bude spíš něco přímo na desce.
Sice by se přitom mělo asi měřit na pinu 1 tuneru,ale to až na to budu mít doma klid a prostor.
Každopádně v ser. menu to nepomohlo.
Vzhledem k mé "nezkušenosti" jsem to teda snad vzládl.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#5 Příspěvek od jave »

Kocur píše:Tak jsem se dostal do servisního menu,podle manuálu co jsem si stáhl jsem hejbal s AGC,ale bez výsledku,bude spíš něco přímo na desce.
Sice by se přitom mělo asi měřit na pinu 1 tuneru,ale to až na to budu mít doma klid a prostor.
Každopádně v ser. menu to nepomohlo.
Vzhledem k mé "nezkušenosti" jsem to teda snad vzládl.
A uplne jinak, nezkousel jsi to na jine telce??

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

To Kocur > Ještě jinak: předpokládám, že děláš příjem TV "individuálně" (tedy ne přes spol. anténu, nebo kabelovku) - čili bez konvertace TV kanálů :wink:
TV NOVA se většinou vysílá přes "nejstarší síť vysílačů" (někdy pův. vysílače a převaděče z 50. a 60. let) - tj většinou v pásmu VHF (o tom, který kanál na té NOVĚ přijímáš, se nezmiňuješ !!). Ostatní programy se přijímají v pásmu UHF!
Pokud tedy tu NOVU přijímáš na tom I., či III. pásmu VHF - tady by mohl být "zakopaný pes" - protože jsi uvedl, že na dvou dalších TVP (ze stejných antén!!) tento problém není :roll:
Upřesni tuto skutečnost - pak by skutečně byl problém pouze v tom tvp TESLA TV ......, a to v K.V., OMF, ..... ???
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od wendys »

Kocur píše:Zdravím,
Mám problém na svém TV Tesla TTVS706TS.Běhá mi obraz horizontálně absolutně nepravidelně,ale pouze na programu NOVA,ostatní naprosto v pořádku.Mám doma ještě další dvě TV napojený ze stejnýho svodu antény a tam jdou všechny programy i s NOVOU OK.
Myslím že je to někde ve vstupní signálové části,ale nemám schéma a myslím že i se schématem bych nevěděl kde to hledat,nesetkal se někdo s touto závadou?
Kousek jsem natočil,ale dalo to čekání,někdy to jede půl dne OK a z toho to dělá skoro furt.
Tady je odkaz:

http://megaupload.cz/f2rPVn8AAAEAAHyWhu ... d-avi.html

Díky za případné nápady ohledně závady.
a co na poklep ? vysazuje?
Když můžu, tak pomůžu!

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#8 Příspěvek od Kocur »

Tak Prima je VHV-H
Nova VHF-H
CT-2 VHF-L
CT-1 VHF-H
Máme společnou anténu v paneláku,na ni mám napojený přes rozbočovače ostatní TV,celkem tři,pouze na zmíněné to dělá a né pravidelně,někdy to opravdu běží třeba půl dne OK,ale z toho to zase dělá furt,to by se člověk z toho P.SR.L.
Jen jsem si ještě všiml,že když už to začne dělat,tak to dělá hlavně při tmavých scénách,hodně u titulků na černým podkladu,to se drbe skoro celý titulky.
Musím se přiznat,že co se týče silové části,tak si s TV poradím,ale v signálové jsem v koncích.Proto žádám o radu.
Neotravuju tady se zbytečnostma,alespon mám doposud ten pocit.
A ještě je problém,že osciloskop mám v garáži,tam mám i dílnu a doma nemám nic a když to dotáhnu do garáže,tak tam zase nemám TV signál a roztahovat se stím doma když jsou přítomni moji dva svišti je nereálný.
Takže když už bych se stím roztahoval,tak potřebuju vědět,kde co mám naměřit.
Jinak příjem máme z Pradědu,vidím ho při dobrým počasí i z okna,takže tam problém snad taky nebude.
Pokud budete ještě neco potřebovat vědět,klidně se ptejte.
Zatím dík za příspěvky.
Jo a na poklep samozřejmě nic,už jsem ji měl dvakrát rozhozenou a všechny kondy OK,ovšem v signálové části jsem je neměřil,možná by to stálo za pokus,je jich tam ale jak máku sakra. :?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Moc ses s tím upřesňováním kanálů nevytáhl - aspoň jsi sem "hodil" ty pásma. To přiřazení kanálů mělo být uvedeno hned v zadání problému, na samém začátku - kdo má "čichat", v čem co chytáš :?:

Já bych volil následující postup:
Jsi z Loštic - TEROZ máš ve "vedlejší ulici". Koupil bych (možná i vypůjčil :roll: ) několik útlumových článků, vřadil do ant. přívodu a z toho bych vycházel. Zatlumil bych to tak, až bych měl na většině "programů" viditelné "zrno" - porovnal s tou zmršenou NOVOU - předpokládám, že právě ta bude mít úroveň signálu největší.
Proveď a dej vědět - pokud někdo neporadí ještě něco "rozumnějšího" :wink:

P.S. Taky je možno si někoho z toho TEROZu pozvat domů s "měřicím televizorem" (určitě ho ve firmě mají!) a zjistit přesně, co ti do toho tvého TVP "leze" - včetně úrovní všech použitých kanálů (i případného "rušení" té NOVY).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pajosek2 »

Máš tam zapojenu jen telku? Nní možné,že se Ti do toho plete signál např.videa?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Tak si to shrneme: všechny čtyři programy zpracovává stejná cesta v kanálovém voliči, ten vadný nebude.
Poslední video s modulátorem v pásmu VHF jsem potkal v roce 1988, to asi nebude tvůj případ.
V každém případě bych to viděl (když to jiným televizím nevadí, tím myslím i ty u sousedů) na vadu v udržování prahového napětí oddělovače synchronizačních impulsů v televizi.
Je možné, že ty synchronizační impulsy jsou navíc poněkud ořezané vložkou STA, což vyžaduje potom skutečně přesnou funkci separátoru.
Může to dělat příliš krátký impuls klíčování AVC
Nemám schéma té televize, takže ti nepovím, jakým způsobem se impulsy oddělují.
Osciloskop a hledej.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Přímá viditelnost na Praděd je spíše přitěžující okolnost. Signál je zde sice silný, ale od okolních kopců velmi "rozbitý". Párkrát jsem byl v Karlově pod Pradědem a vím, jak je tam příjem problematický a to téměř na všech pásmech. Myslím, že se tedy jedná o nekvalitní signál, který je pro synchronizaci tzv. "na hraně", kdy skoková nestabilita může vznikat např. změnou teletextových informací a separátor tohoto tv si s tím už neporadí. Řešení bych viděl spíše v zásahu na společné anténě. Bohužel. :wink:

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od wendys »

a když je signál slabší, (myslím třeba když povytáhneš konektor ant. aby byl signál malinko zašuměný) tak to taky dělá? Pokud ne, tak hledej v obvodu AVC. Jestli máš schéma, tak to nebude problém. Viděl bych to na nějaký vyschlý elyt.
Když můžu, tak pomůžu!

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#14 Příspěvek od Kocur »

Pánové jen to ještě trochu zrekapituluji.TV je napojená ze společnýho svodu, z kterýho mi trčí jeden rozbočovač a do nej je zapojenej druhej rozbočovač,z toho jsou rozvedený 3 TV,ale pouze ta jedna blbne,at ju napojím na kterej koliv z těch tří vývodů blbne,at rozbočovače oddělám a napojím přímo blbne,ostatní TV nic.
TV je stará asi 9 let.
NOVA je nalazená na C 7
Prima na C9
CT-1 na C12
CT-2 na C1
Takhle to ukazuje TV,tak si to musíte přebrat,mě to moc neříká.
TV na tomhle svodu jede necelý dva roky bez problémů až ted poslední měsíc začala blbnout.
Nikdo v baráku si nestěžuje,předpokládám že to jede všem normálně jako vždycky,ostatně mě na ostatních TV taky.
Závada se projevuje občas a hlavně při tmavých scénách,momentálně to jede třeba docela dobře,až když přeblikne z jednoho záběru kamery do druhýho,tak to párkrát ujede a zase dobrý.

Když s čímkoli hejbnu,tak čekám třeba hodinu jestli to udělá,to se vážně nedá čekat u konektoru a povysunout anténu jestli to pomůže.
Já osobně si myslím, zapoměnme na vnější vlivy,bude to uvnitř,Hill to tak nějak furt naznačuje,Chassis je to asi jak píše kokun 11AK19,přiznám se,že mě nenapadlo se na něj podívat,mělo by být tady na uploadu v sekci schémata/TV.
Vím jen,že jsme měly kdysi TV Funai a tam to dělalo něco podobnýho,akorát vertikálně a údajně vadnej kondenzátor,tak to aspon říkal opravář,já se v tom tehdy ještě nehrabal,takže nemohu říct jestli to tak bylo.
Už mě nic nenapadá,nemůže se na to do pátku podívat,možná až v pátek.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od masar »

Ty příčiny jsou tedy dvě. Jednou je horší kvalita signálu TV NOVA a druhou je zmenšená schopnost televizoru synchronizovat méně kvalitní signál. Teoreticky může jít i onesprávnou konfiguraci signálového procesoru (přes IIC-bus) a s tím souvisejícími obvody, ale může jít i o jinou "prkotinu", např. vyschlý elyt v obvodu AGC a pod. Vzhledem k tomu, že ti nic neříkají symboly C1 až C12, nemá cenu, abys do tv šťoural víc, než je popsáno v návodu k použití. Bez patřičných znalostí a vybavení měřící technikou se s takovou závadou nedá nic dělat. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“