Bezdrotove mikrofony

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

Bezdrotove mikrofony

#1 Příspěvek od zdenoeddie »

Zhanam teoriu o bezdratovych mikrofonoch, princip funkcie atd, je to pre kamaratku do skoly, v podstate ani ona sama nevie co chce, takze asi nejaky princip snimania zvuku, prenos, atd ak by mal niekto pekne materialy, pripadne nejake odkazy.Dik :wink:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

V principu se jedná o FM vysílač a příjímač se širokou modulací. Levnější typy pracujou ve VHF pásmu (mezi TV kanálama) kolem 200Mhz, ty lepší v pásmech okolo 420 a 830MHz. Přijímače jsou buď jednoduchý nebo zdvojený (diverzitní) se dvěma anténama pro eliminaci úniků. Kvalitnější typy mají na vysílací straně kompresi dynamiky a na přijímači expader dynamiky čímž se zvýší rozsah dynamiky signálu v poměru k šumu. Některé typy mají vysílač i přijímač vícekanálový, řízený uPC a oscilátor syntézou. Lze zvolit kmitočet s nejmenším rušením. Dosah běžných portů bývá do 50m. Experimentálně jsem dokázal spojení s ručním mikrofonem UHF na 1200m !! (pochopitelně byly úniky). Třeba ti někdo doplní další info nebo literaturu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Teorie“