Prosím schema Sony kv-x2551k

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#16 Příspěvek od daton »

Měřil jsem je digitálem ale já ani nevim jaký napětí tam má bejt pořád čekám jestli mi Dikobraz pošle to schema. Nemáš ho náhodou abych to mohl vše korektně obměřit zatim to je jen tápání a ze skušenosti, u všech trochu normálních TV se napětí pro horizontál pohybuje v rozmezí 110 -120V ale sony tam má myslím víc no a kolik to právě nevim. Kondíky zkusím vyměnit ale tváří se na digitálu dobře normálně jsou už v -10% toleranci ale to je běžné uvšech starších TV.
Studeňáky jsem ještě jenou kontroloval a nic.
Setkal jsem se s takovým to blikáním led u Thomsna le tam to bylo že byl aktivován timer ale tady nemám ovladač a timer jsem nijak neaktivoval jedině by blbnul procesor.

Prosím to schema...

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#17 Příspěvek od evzena »

Máš ho v poště :D

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#18 Příspěvek od surfar »

Vyměň ty elyty ve zdroji a máš klid!!!!Uvidíš,že jsou to oni!

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#19 Příspěvek od daton »

Dík za schéma makal jsem na tom celý půl den a mám výsledky, za prve jsem zjistil že odpor zařazený do serie s budícím horizontálu měl o 100% zvětšenou hodnotu, ale to nebylo ono pak jsem se vrhnul na TEA2028 a skutečně se mi potvrdila jeho teplotní závislost. pakliže je studený VN neaběhne a nebo začne jen tak jemne popískávat zkrátka budící impulsy nejsou korektní. Když jsem ho zahřál televizor naběhl a jel bez problémů, všechny napětí seděli. Pouze když to je v přechodu mezí spuštěním tedy není to ve standby ani v normálním režímu je na zdroji 110V což si ale vysvětluji tím že zdroj ještě neřídí právě ona 2028 a tím je v modu na stand by a výkonově nestačí velkým proudům které tečou VNtrafem které se zase nemůže rozběhnout naplno kvuli špatným budícím impulsům. Jakmile IO zahřeju všechny napětí se hodí do normálu. Odpoledne jsem si nechal koupit TEA2028 v AME v Hradci ale ouha zaletoval jsem ho a nic ani to neškytlo a integráč pálil jak pěťák. Vyhodil jsem ho a dal tam ten starý jestli jsem někde něco nezvoral ale starý maká jako před tím. Asi jsem koupil vadný kus ach jo 265kč v PR.... a problém mám stále nevyřešený jediné co mne hřeje je že ten IO mám natypovaný na 90% správně ale tu námahu s tím mi nikdo nezaplatí (ted už je ten souboj TV versus já osobní).

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#20 Příspěvek od daton »

Ps Dříve za dob -15 let bylo normální že jsme měli na opravně sem tam nějakou novou věc co nešla ale td mne to docela vyvedlo z míry i když asi před pěti lety jsem mel vadný laser kss210 ale ten se mi podařilo vyreklamovat. Jaké s tím máte zkušenosti vy?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“