odpuzovac krtkou

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
D.i.n.g.o

#46 Příspěvek od D.i.n.g.o »

No na potkany tøeba optozávoru kde sou nejèastìji a na to navázaný buï "elektrický køeslo" a nebo správnì zacílený magnetron :lol:


Já s krtkama taky bojuju bohužel zatím vedou krtci. Tak otestuju ten plašiè.

Všechny ty dýmovnice apod je naprd, krtek si vyhrabe tunel vedle :twisted:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem tu četl zase něco, jak plašit potkany a jiné potvory. Budu muset opět něco proti potkanům udělat. Nějak zase začali zlobit. Jen nechápu, proč tu jsou, když tam nemají žádné žrádlo :?: Zkusím nějaké rady, co jste tu dali a uvidím. :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od stepa »

Jenys píše:Tak jsem tu četl zase něco, jak plašit potkany a jiné potvory. Budu muset opět něco proti potkanům udělat. Nějak zase začali zlobit. Jen nechápu, proč tu jsou, když tam nemají žádné žrádlo :?: Zkusím nějaké rady, co jste tu dali a uvidím. :lol:
Uz mas postavenou tu klec, jak jsem ti radil? Jestli ti to pomuze, tak ti to klidne nafotim :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:
Jenys píše:Tak jsem tu četl zase něco, jak plašit potkany a jiné potvory. Budu muset opět něco proti potkanům udělat. Nějak zase začali zlobit. Jen nechápu, proč tu jsou, když tam nemají žádné žrádlo :?: Zkusím nějaké rady, co jste tu dali a uvidím. :lol:
Uz mas postavenou tu klec, jak jsem ti radil? Jestli ti to pomuze, tak ti to klidne nafotim :wink:
No nemám, to by jsi byl hodnej, aspoň bych měl představu, jak to udělat. Asi ta klec bude nejlepší. Jen, aby si to někteří nevyzkoušeli a pak ti ostatní tam už nepůjdou. Oni jsou moc chytrý, potvory jedny. Mají prý ochutnávače a jiné průzkumníky. Ale dokud to nevzkouším, nic nevím :wink:
Takže díky za případné foto :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#50 Příspěvek od bu2520 »

kdysi jsem slyšel o velmi morbidním plašiči potkanů a špačků, chytil se živý jedinec, kterému se vypíchly oči a pustil se zpátky a on jak řval bolestí vyhnal ostatní , u špačků se zase přivázal za nohu k třešni. Každopádně kdyby se sehnal podobný zvuk v audioformě a nahrál se do audiopaměti a přes časový spínač se pouštěl kdo ví? ....

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#51 Příspěvek od SIDTIM »

Tak mne napadlo, když krtkům vadí dusání, údery apod - tedy spíš infrazvuk, co tak použít subwoofer, k tomu MPtrojku s technem, lauf z bedny položit na vstup do krtokatakomb a vyzkoušet krttechnopárty...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Jenys »

bu2520 píše:kdysi jsem slyšel o velmi morbidním plašiči potkanů a špačků, chytil se živý jedinec, kterému se vypíchly oči a pustil se zpátky a on jak řval bolestí vyhnal ostatní , u špačků se zase přivázal za nohu k třešni. Každopádně kdyby se sehnal podobný zvuk v audioformě a nahrál se do audiopaměti a přes časový spínač se pouštěl kdo ví? ....
Tak sice mě potkani dosti s**ou, ale píchat oči tedy neééééé :( Tudy cesta nevede. Jen z pomyšlení na vypíchnutí očí nějakému zvířeti mi nedělá dobře :roll: :( Zkusím něco jiného i když každé zabití je blbé, ale něco udělat musím....kdo má pořád zadělávat ty díry a opravovat podhrabanou dlažbu :?: :wink:

No, zakopat reprobednu pod zem a pustit nějaké techno....to by asi bylo humánější :lol:
Další inspirace na vyhánění potkana :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Návštěvník

#53 Příspěvek od Návštěvník »



Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Jenys »

Anonym píše:
Jenys píše:Tak jsem tu četl zase něco, jak plašit potkany a jiné potvory. Budu muset opět něco proti potkanům udělat. Nějak zase začali zlobit. Jen nechápu, proč tu jsou, když tam nemají žádné žrádlo :?: Zkusím nějaké rady, co jste tu dali a uvidím. :lol:
Kukuričný šrot + trochu práškového cukru + veľa kuchynskej soli + modelárska sádra

Premiešať a uložiť na dostupné suché miesto.

ODSKÚŠANÉ


ViPali
Tohle teda neznám, to by mohlo být účinné, pokud to není jen srandička :lol: Předpokládám, že ta sůl bude absorbovat vlhkost, tedy potkan po soli bude chtít hodně pít a pak sádra ztvrdne. No, zní to zajímavě, jen jestli jim to bude chutnat :?: Kolik je tedy ten správný poměr :lol: :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#55 Příspěvek od SIDTIM »

Napadlo mne ještě již ověřené zaklínadlo: "A láááá.... GIPS " !
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#56 Příspěvek od EKKAR »

SIDTIM píše:Napadlo mne ještě již ověřené zaklínadlo: "A láááá.... GIPS " !
Ať žijí duchové??? :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od ZdenekHQ »

SIDTIM píše:Tak mne napadlo, když krtkům vadí dusání, údery apod - tedy spíš infrazvuk, co tak použít subwoofer, k tomu MPtrojku s technem, lauf z bedny položit na vstup do krtokatakomb a vyzkoušet krttechnopárty...
Kdybys to dostal do rezonance jako woofer, tak ti krtci možná lítají z děr jak rakety :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#58 Příspěvek od konosuke »

odpuzuje i kočka domácí která náhodile courá po zahradě a krtek cítí predátora v revíru. solární plašidlo z OBI ? ano, mám instalované, účinek přinejmenším (dosud) nevyzkoušený...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#59 Příspěvek od zajemce »

Přitom je to tak jednoduché - strč do díry od krtka přihlášku do KSČ a už ho tam vživotě neuvidíš.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Začíná jaro a tak začíná práce na zahrádkách a podobně já jsem si dál za úkol ochránit pole které má rozměr 3000 m3 od devastace od všeliké té zvěře protože minulý rok mě to všechno zežrali poradíte jak na to? díky

Odpovědět

Zpět na „Poradna“