Nabijecka na baterie 7,2 V

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Desetinou kapacity (C), pokud na článku (nikoliv na obalu akupaku) není uvedeno, že snese víc. Nad třetinu C určitě nechoď, pokud nehlídáš teplotu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#17 Příspěvek od fero7 »

ZdenekHQ píše:Konečně chvilka klidu a přečetl jsem si pořádně dotaz.

Nabíječka 8.5V, 2A, nabíjí článek 2200mA, t.j proudem 1C. Málokterej článek tohle snese, většina (jak už jsem psal) po pár nabitích zkolabuje a pak si je (a nejenom ty, fero7) může nabíjet i na 20V a pořád nebudou (v lepším případě) nabitý. Howgh!
To predsa bez blizsich informacii NEMOZES tak cele zhodit "zo stola"!
1.Niektore clanky NAJMA modelalarske su stavane na nabijanie prudom 1C!
2.Udaj 8,5V/2A nie je dostatocny! Nevies si je to 8,5 stabilizovanych alebo nie. Ci je tam elektronika na nabijanie alebo nie! Ani nevies ci ten uvedeny udaj je pravdivy alebo nie a ak ano, za akych podmienok.
3.Ja som sa nevyjadroval konkretne k tejto nabijacke (pretoze mam o nej malo informacii).
4.Ak 8,5V je stabilizovanych, tak to MOZE byt malo.
5.Ak je to originalna nabijacka pre jeho clanky, tak to moze byt OK!
6.Zrejme bolo potrebneho viac casu na precitanie.
7.Impulzne nabijacky bezne nabijaju clanky takymto prudom. A rychlonabijacky este vyssim (samozrejme pri pouziti specialnych baterii).
Napriklad VARTA 15min!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Prodejce rychlonabíječek 1C, kteří je prodávají bez VÝRAZNÉHO upozornění na to, že jsou určeny pouze pro speciální články, bych bez milosti střílel. Zbytek viz můj předchozí příspěvek.

Mimochodem, ještě jsem neviděl nabíječku, která by se chovala jako zdroj konstantního napětí (viz 8.5V stabilizovaných). Bylo by to pro ty články docela drsný...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

*canis*

#19 Příspěvek od *canis* »

Tu nabijecku jsem promeroval a ma 8.48V naprazdno.....je to spis spinany zdroj s indikaci led a to pri napeti do 8.46V sviti cervena led a pri napeti od 8.47V sviti zelena.Prodejce tvrdil,ze se prepne do udrzovaciho rezimu,cemuz ted neverim.Tem 2A taky nverim.
Je to v podstate klasicky spinany zdroj vydany jako nabijecka.....si myslim teda.
Mam jeste klasicke trafo 7.5V 1A a tim se to da vklidu nabijet,akorat se to musi hlidat.U toho trafa pri nabijeni te baterky vyleze napeti na 9.4V,coz je spravne a baterka se muze povazovat za plne nabitou..coz se o tam tom z Aukra rict neda.
http://www.aukro.cz/item596399225_nabij ... oklad.html

*canis*

#20 Příspěvek od *canis* »

No a ted se mi podarilo dokonce strhnout obal a na baterce je napsane:

Charge 16 hours 220mA.

Takze to muzu pouze asi nabijet nejakym slabym trafickem.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

To Zdenek HQ - opravoval jsem nabíječku pro akuvrtačku BOSCH . Kupovali soupravu cca před 6 lety a součástí kufru je i rychlonabíječka . Je opravdu nabito za 12 minut ! A akupak original . Jinak jsem na toto tema na těchto stránkách párkrát projevil svůj názor a ten se blíží Tvému , ale jsou i vyjímky , kdy výrobce doladí věc .

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#22 Příspěvek od fero7 »

ZdenekHQ píše:Prodejce rychlonabíječek 1C, kteří je prodávají bez VÝRAZNÉHO upozornění na to, že jsou určeny pouze pro speciální články, bych bez milosti střílel. Zbytek viz můj předchozí příspěvek.

Mimochodem, ještě jsem neviděl nabíječku, která by se chovala jako zdroj konstantního napětí (viz 8.5V stabilizovaných). Bylo by to pro ty články docela drsný...
Nie je dobre vydavat svoje "posunute" nazory sirokej verejnosti ako fakty!
Ako fakty ktore sa nezakladaju na pravde.
Co ti ludia neznali veci? Co ak Ti uveria a niekoho zastrelia?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

BOBOBO píše:To Zdenek HQ - opravoval jsem nabíječku pro akuvrtačku BOSCH . Kupovali soupravu cca před 6 lety a součástí kufru je i rychlonabíječka . Je opravdu nabito za 12 minut ! A akupak original . Jinak jsem na toto tema na těchto stránkách párkrát projevil svůj názor a ten se blíží Tvému , ale jsou i vyjímky , kdy výrobce doladí věc .
Ano, ke správnému akupacku správná nabíječka, a klidně se dá nabíjet 1C. Ty články existují, jen se "zhusta" nevyskytují. Co se ale zhusta vyskytuje, to jsou články, určený k pomalýmu nabíjení 0.1C a k nim hyper super fofr nabíječka, která je velmi rychle zničí. Tohle je bohužel běžná praxe a to je taky to, na co tady neustále a dokolečka upozorňuju, ať si to každej raději zkontroluje, než aby ty články po pátým nabití vyhodil. Pomalým nabíjením na správný napětí neznámý článek určitě nepoškodí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#24 Příspěvek od milan222 »

na tyto baterie (sest clanku) jezdi RC auta, a nkdyz ma clovek stesti, a vyrobce uvadi i vic informaci na baterce a ne v navodu, tak se docte, ze baterie ma treba onen 220mA na 16hodin, ale taky mensima pismenkama neco na zpusob max. Ichar. (max. nabijeci proud a je to treba 5C) pak Ioutmax treba 30A. je to stavene na RC auta na zavodeni kde se baterie rychle prudce vybiji a rychle nabiji. opravdu to vydrzi... jenze takovej 3300mAh clanek stoji 150,- jeden a do auta jich je sest. na tehle clankach vysla nabijecka varta, ktera dokazala nabit claneki za patnact minut. ten clanej mel na obalu neakej pasek, ktery po vlozeni do nabijecky vodive spojil kontakty a baterka se prepla na nabijeni treba 2C a nabila ho. pokud se ale na klasiku clanek udelal ten spoj tak pry clanek bouchl.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#25 Příspěvek od BIPOLAR »

Canis: Prdem dekuji

Za rady děkuješ docela originálně :lol: :lol: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“