Magické oko.

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

Magické oko.

#1 Příspěvek od zajemce »

Našel jsem,pro mne zvláštní Nebo si nepatuji),magické oko,které má vsazenou čočku (nevím jak to bude patrné ze snímků).Chci předejít dlouhému hledání (nápisy jsou smazány),tak se chci zeptat,nevěděl by někdo o jaké mag.oko se jedná?(možná Pajosek2,nebo jeho otec).Předem díky.
Přílohy
Snímek 002.jpg
(100.07 KiB) Staženo 120 x
Snímek 001.jpg
(100.12 KiB) Staženo 128 x

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od pajosek2 »

Je to něco z řady AM.Znamená to,že má žhavení 4V.Nedám za to ruku do ohně,ale zapojil bych to na reg zdroj a pomalu přidával napětí až bude mít žhavení správnou barvu. Pak srovnáš odebíraný proud s katalogovým údajem a máš první vodítko.Nemůžu si uvědomit jestli měli tyhle mag oka vsazenou čočku.Pokusím se zjistit.
Edit: podle téfotky to není zřejmé,ale nemá to uvnitř ještě pentodový systém? Pak by to bylo AFM x.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od zdenoeddie »

AM/EM4 tipujem.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od zajemce »

Clapi,díky za tipy,zkusím také nahlédnout do análů (ale až zítra-musím do vany).Navíc,jestli zbude trochu času,tak mám (ještě jsem ho nezkoušel,ale měl by být dobrý) zkoušeč elektronek.Ještě jednou dík.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od pajosek2 »

zajemce píše:Clapi,díky za tipy,zkusím také nahlédnout do análů (ale až zítra-musím do vany).Navíc,jestli zbude trochu času,tak mám (ještě jsem ho nezkoušel,ale měl by být dobrý) zkoušeč elektronek.Ještě jednou dík.
V tom případě máš tady odkaz pro přesnou identifikaci typu mag oka podle tvaru luminoforu.
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma ... cu/0000484
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#6 Příspěvek od Bulboa »

AM2 má jiný tvar,
AM1 se nedělala v "červeném" provedení (alespoň jsem takovou nikdy neviděl) ani se vsazenou čočkou.
Je to buď EM1 nebo EM4, ale v tomhle tvaru se častěji dělaly EM4.
Naposledy upravil(a) Bulboa dne 25 dub 2009, 18:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#7 Příspěvek od Bulboa »

Zvětšil jsem si obrázek a je to na 99,99% EM1, podle toho detailu:
EM1 se s tím vyráběly, ale EM4 nikoliv :)
Přílohy
EM1.jpg
(92.29 KiB) Staženo 132 x

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od zajemce »

Tak jsem z vany.Kluci,dávám do pořádku lampy (už dost dní a jsem tak v 1 třetině),takže mám i (kromě jiných mag.ok) i UM4,EM1 a ta poslední je ta z otazníkem.Liší se tím,že má to oko (sklo)takových 7mm vsazeno (je to prostě ze shora sedmimilimetrová miska.Je možné,že má pravdu Bulboa?
Přílohy
Snímek.jpg
(100.37 KiB) Staženo 130 x

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od pajosek2 »

ta UM je celkem kuriozita.Pokud by jsi ji chtěl pustit,tak budu mít zájem.Jen nevím jestli budu mít dost peněz. :lol:

Edit: Nevím jestli má bulboa pravdu.Ověř si to podle něj je to EM1 a Ty jsi psal,že jednu EM1 máš,tak to srovnej a uvidíš.Taky podle vzhledu systému.Já si spíše myslím,že to bude nějaká lahůdka. Zkus ten test s nažhavením a uvidíš,kterým směrem se máš ubírat.Ještě jedna věc pokud na to sklo dýchneš,aby se orosilo,tak se někdy zviditelní původní značení.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pajosek2 »

Beru zpět. až teď jsem si všiml,že původně byla červená.

EDIT: a jen tak mimochodem EM1 neměla průzor rovný ,ale zakulacený.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#11 Příspěvek od Bulboa »

pajosek2 píše:
EDIT: a jen tak mimochodem EM1 neměla průzor rovný ,ale zakulacený.
http://www.jogis-roehrenbude.de/Roehren ... en/EM1.htm

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#12 Příspěvek od Bulboa »

Ještě jsem si vzpoměl že EM4 má dva vychylovací prvky, ale EM1 jenom jeden, tudíž má mít EM4 o jeden vývod víc. Spočítej kolik drátků jde do patice:
6 - EM1
7 - EM4

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od zajemce »

Má šest vývodů,takže by to měla být EM1.Ten odkaz od Bulboy je zajímavý,je to přesně to,co jsem potřeboval vědět (že EM1 se vráběly s vypouklým i vsazeným sklem.A v tom případě jsou na mé poslední fotce prostřední a pravá = EM1,od různých výrobců.Ještě poměřím.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od pajosek2 »

Aha,člověk se učí celý život. :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od zajemce »

Kluci,dnes jsem na lampách pracoval pár hodin a zjistil jsem,že těch těžko indefikovatelných mám hodně.Přikládám ukázky,ta prostřední bude snad KL1,vlevo budu muset se spoustou dalších bádat a ta v pravo (Milano Italia) je moc pěkná,bohužel nemohu (ani pod lupou) rozluštit značku.Navíc jsem zjistil,že ten měřič elektronek mám při tom úklidu tak zarovnaný,že se mi při té spoustě práce mezi provozovnou a tím bordelem (už o hodně menším) ho nechce dolovat.Dávám všechny ? lampy stranou a pak se to pokusím vzít jedním vrzem.Trochu mě to štve,protože tady mám trochu hlavolam s BTVP Philips Anubis A AC,kde po výměně VN trafa,lezu ještě po následcích a stažené schema právě v tom nejdůležitějším nesedí.Ale to je holt náš úděl,akorát,že to zdržuje od jiné práce.
Přílohy
Snímek 004.jpg
(99.89 KiB) Staženo 122 x
Snímek 002.jpg
(100.51 KiB) Staženo 117 x

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“