Magické oko.

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#16 Příspěvek od Bulboa »

Tady to už bude horší, ta uprostřed by měla být KL1, když je to i na patici vyryté. Ta italská bude zřejmě přímožhavená tetroda, nebo nepřímožhavená trioda (jediné co mě zatím napadá je, že by to mohl být nějaký ekvivalent lampy RES094). Ta vlevo, to může být jakákoli přímožhavená trioda, nejdřív by se asi měl určit výrobce. Pak postupovat dál.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od pajosek2 »

Na tom štítku ital.lampy je předpokládám nápis "Ministero de la finanza."Podívej se pořádně jestli tam opravdu značení není ukryté.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od zajemce »

Pajosku,máš pravdu s tím ministerstvem.Přesně na opačné straně je označení lampy,ale hrozně špatně čitelné.Je tam Milano a pod tím asi REB(S)394(1).Čumím na to přes lupy,ale nic víc nemohu rozluštit.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od zajemce »

Protože REB zřejmě neexistují,tak to vypadá,že bude mít pravdu opět Bulboa a bude to RES094,i když to na 0 moc nevypadá.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od zajemce »

Tak ty RES 094 jsem našel ještě dvě,ale od jiných výrobců- i když vypadají velice podobně s tou Italiano.Pravdu řekne měřič elektronek (až se k němu probojuji).Dneska jsem (po tvrdé šichtě a trhání několika kořenů stoliček-zubů) měnil stupnici u RP Twist (byla rozbitá a měl jsem novou) a vrátilo mě to do starých dobrých časů,prostě nostalgie.Zjistil jsem,že tam mám spoustu komponentů k Daně,k Reně,Puku a stupnice Medison-3x,Menuet-3x a ještě zatím neindifikované.Ještě mě čeká předlouhá cesta.Našel jsem dost ladících kondenzátorů (jednoduché,dvojité,triály a myslím čtyřky (vše předválečné a těsně po).Ale to myslím z tohoto fora zajímá Pajoska,Bulbou a možná i Zdenoeddie.Začínájí se mi kupit i lampy bez indefikitace-to až bude čas (bude někdy?.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od zajemce »

Vypadá to,že tady vedu monolog,ale chtěl bych se omluvit hlavně za tu identifikaci.

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#22 Příspěvek od Bulboa »

Kdyžtak, až budeš mít přístup k tomu zkoušeči elektronek, tak by jsme se mohli pustit do identifikace ostatních lamp, protože všechny jenom podle vzhledu určit nepůjdou.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od zdenoeddie »

Nj a este podla fotiek to bude tazke. Btw asi musim predsa zajst na tu navstevu :)

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#24 Příspěvek od yakl »

Mám stále dojem, že to magické oko v červenom vyhotovení je rady U, také nejaké bolo použité v akomsi maďarskom univerzálnom Philipse. ( Je to Philips s bakelitovou skrinkou, magické oko je umiestnené presne v strede.)

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“