rozdíl mezi motory u Whirlpool AWT

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#16 Příspěvek od tatramacek »

No ten buben - na to jsem se nekoukal. Motor jsem vyměnil - tlumiče jsem taky dal druhé - co jsem měl doma jako náhradní - o ten buben mám opravdu velký strach - njn - Whirlpool je Whirlpool :cry:

Uživatelský avatar
Tunelprokop
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 01:00

#17 Příspěvek od Tunelprokop »

Běž to pr...., co máš pořád proti Whirlpoolu????? To byla vadná série bubnů, co jim vždycky uletěla hřídel. U těch nových se to už tak často nestává. U Bosche Ti taky uletí běžně příruba bubnu (a výměna je tak drahá, že se to většinou neoplatí měnit) a to vůbec nemluvím o ARDU !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#18 Příspěvek od tatramacek »

Hele,mám dojem že sem se Tě neptal na Tvůj názor. O té vadné sérii vím - neříkám že Whirlpool je na hov.... Ale dokonalý není... Ardo - to je shit - Whirlpool je oproti tomu jednička... Kámošové máti ten buben uletěl... Pračka na odpis... mne se to ještě nestalo a doufám že nestane... Každej má něco - já nemusím Whirlpool a ty nemusíš mne jak tak vidím. :wink: :wink:
Co se týče toho Bosche - tak tam jsou snad nejdražší díly - ložisko bubnu za 2500 kč - nma Whirlpool AWT - za 600 kč jedno.

Uživatelský avatar
CERT_z_Bx
Příspěvky: 74
Registrován: 15 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava Czechbordel

#19 Příspěvek od CERT_z_Bx »

Pánové, to co řešíte je pouhý amatérismus, rvát ložisko konkorem, nebo čistit benzínem a pak cpát vazelinou. NEBRAT!!!!!!! Ta pračka se za pár dní, či týdnů vráti, s pěkně nasraným kupcem a možná nevratně poškozeným motorem kvůli pajdě, neboli padesátikoruně. Nějaký čásek jsem se tím živil, vykoupili jsme pračky od cikánů co to tahali z německa, zrepasovali a s dobrým ziskem prodali přes síť bazarů, bylo to celkem dobrý jako vedlejšák. Jestliže si tím pán přivydělává, občasnou opravou a prodejem, vyplatí se mu udělat si svůj třmenový stahovák s jemným závitem na tu řemeničku, jinak kdejaký trochu slušný soustružník mu ji stáhne za pomocí soustruhu. Nýty co drží tělo statoru a čela po kupě, jsou železné poniklované, běžně jsme je nahrazovali dlouhými imbusáky a maticí s silonovou vložkou. Ložiska na ten motor stojí cca. do stopadesáti korun obě a uhlíky kolem stoosmdesáti pár. Já jelikož jsem Liberečák, nakupoval jsem ložiska ve firmě PUMA a uhlíky v P+M servise, ale každé větší město bude mít krám, specializovaný na prodej ložiskového zboží a servisáky praček, kde se dá zjistit zdroj náhradních dílů. Jo abych nezapomněl, to ložisko, jakmile se jednou odloupne byť skoro neviditelně chrom, je nenávratně v prdeli a nevyléčí ho ani svěcená voda, natož konkor (Jinak je to jen ZBROJNÍ OLEJ, to znamená olej co uvolňuje nečistoty po hoření a pak teprve maže) nebo jakákoliv vazelina. :roll: Jinak těm, co by si chtěli doma opravit jakoukoliv pračku, nikdy neberte ložiskové sety ale nakupte si ložiska samostatně v ložiskárně a gufera, buďto opatrně sundat, nepoškodit a vrátit, anebo jen koupit u servismenů samotné gufero, dají se tak ušetřit docela velké peníze byť i na jediné pračce. :D počty tam jsou velice primitvní, jak někdo pdal výše, ložiskový set Bosch 2500,- a skladba: 2xložo do stovky, jedno gufo za dvě až tři stovky a zbytek je za ten nápis BOSH :D :D

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#20 Příspěvek od tatramacek »

Ahoj - skláním se před tebou opravdu pěkně napsané.. Zkusím tu řemeničku dát někomu na stáhnutí. A co se týče těch ložiskových setů tak s tebou plně souhlasim- máti se odporoučela ložiska bubnu na Zanussce - dle servisu pálka za 2500 - 3000 - tatův známej to dal do kupy za necelých 500 kč a to je taky opravář praček !

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Ono i stejný díl koupíš za různé - nyní ložisko v plastu pro AWV za 299-600 .

Uživatelský avatar
CERT_z_Bx
Příspěvky: 74
Registrován: 15 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava Czechbordel

#22 Příspěvek od CERT_z_Bx »

Děkuji za pochvalu :D No ono když už jsme u těch pračel Whirpool, ložiska do bubnu, jak někdo psal výše, že to v tom plastu stojí šestikilo, nestojí :-D. To v tom plastu se dá taky rozlisovat, v pouhém svěráku a vypadne na vás ložisko 6204 a těsnící V-ring kroužek. Cena 6204 je 48Kč a V-ringu 35Kč. Z čehož jasně plyne že celý buben, jeho uložení zrepásnu za dvě kilíčka a ještě mi zbyde na pivínko. Takhle by se dalo diskutovat o kdejaké pračce. :D Jo jsem si vzpomněl, ta Whirpoolka, s tím mechanickým programátorem, tak má taky řídící kartu, je schovaná na zadku pračky, v dolní části pod igelitovou plenou v šedivý plastový krabičce, aby do ní nezatekla voda a řídí pouze a jen motor, nic jiného. :D :D :D :

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#23 Příspěvek od tatramacek »

já to vím.. má též modul...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Bohužel , tady je 6203 a to má oboustranný rantl , takže žádná kilíčka neušetříš ....

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od Sesi »

Nechtěl jsem zakládat nové téma, ale potřebuju radu, kde nejlépe koupit uhlíky do motoru pračky Whirlpool AWM 5085-800 (motor 335W, MCA 38/64-148/WHE1, kód 4619 710 32671). Na netu jsem je našel v nabídce více shopů, ale nemáte někdo vyzkoušený spolehlivý obchod s rychlým dodáním?
Motor přestával "táhnout", dle očekávání jsem odhalil uhlíky na konci životnosti. Komutátor je OK, neznatelně obroušený. Jinak pračka je 5 let stará, ale velmi intenzivně používaná dvěma domácnostmi.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#26 Příspěvek od tatramacek »

ahoj.. Napiš mi do SZ Tvoji adresu a pošlu Ti za poštovné cca půl centimetru obroušené uhlíky do tohoto motoru za anebo si zavolej sem :
http://rezny.cz/stranka-servis-16.html
Velice ochotná spolupráce a komunikace... :wink:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“