Mikrovlnka LG MD2642GT, vyhadzuje poistky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pali481
Příspěvky: 49
Registrován: 22 úno 2009, 01:00

Mikrovlnka LG MD2642GT, vyhadzuje poistky

#1 Příspěvek od pali481 »

Zdar všetkým. dostala sa mi do rúk táto mikrovlnka s tým, že po jej zapnutí vyráža poistky. Chcel by som sa Vás spýtať: nemáte niekto k tomuto typu servisný manuál? ďalej mám otázku ohľadom jej magnetronu: merákom som medzi jeho vývodmi nameral skrat, medzi jeho kostrou a každým z týchto vývodov som nameral 34 ohm...je tam všetko v poriadku? Ďalej otázka ohľadom sieťového trafáku:možno ho vrámci testu funkčnosti pripojiť priamo sa sieť bez ostatnej elektroniky? Zdalo sa mi toziž, akoby tam bol poprepájaný s tým magnetronom..aj preto zháňam ten servisný manuál..Potom som provizórne zmeral kond..jednoduchým merákom na kondíky ktorý som si tak dávnejšie zhotovil..zdá sa byť v poriadku:P a tiež som zmeral diódy pri ňom...na týchto diódach bol ale nekonečne veľký odpor v obidvoch smeroch:P...ide o klasicky "merateľné" diódy a sú odídené alebo sa v tomto meraním nejako líšia od ostatných?...dverové spínače som taktiež preveril a tie sú OK :) je to totiž moja prvá pokazená mikrovlnka pri ktorej sa zaúčam ako sa veci majú:) Vďak každému za rady

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#2 Příspěvek od fero7 »

To naozaj takto nemozes!
Vies si predstavit, ze chirurg povie: Toto je moj prvy pacient na ktorom sa chcem naucit ako to tam funguje?
Ak sa chces nieco naucit, tak zacni teoriou. Bez nej prax nezvladnes. Uz si to dokazal v prispevku.
Prepac.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Že jsi na vývodech magnetronu naměřil zkrat nic neznamená. Těch 34 Ohmů proti kostře jsi naměřil při opojených vývodech?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Jestli pak víš, kolik voltů se přivádí na magnetron? Jestli nevíš, sežeň si napřed o tom něco, než Tě napadnou takový blbosti, jako je např. připojovat transformátor na 230V bez řídících a ochranných prvků v primáru.

Uživatelský avatar
pali481
Příspěvky: 49
Registrován: 22 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od pali481 »

hej hej...vývody od toho magnetronu som najprv odpojil a až potom meral

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

A co spínač dvířek ?

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#7 Příspěvek od galjo »

p32 píše:A co spínač dvířek ?
ten sa dá premostiť a ide to aj bez neho... :oops: čo by som nerobil , ale aj takú mi priniesli na kontrolu že nefunguje mikrovlnka aj tak.

Uživatelský avatar
pali481
Příspěvky: 49
Registrován: 22 úno 2009, 01:00

#8 Příspěvek od pali481 »

tak ono teóriu som akotak naštudoval šak bez nej by som nemal ani paru o tom, že tam vobec existuje nejaký magnetron, jeho žhavenie, VN a take...omrkol som aj staršie vlákna vo vyhľadávači týkajúce sa mikrovlniek..no k podrobnostiam týkajúcich sa meraní možných vadných súčiastok som sa zatiaľ nikde nedostal /teda ak sa to dá/:) , tak reku že skúsim napísať..:P

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#9 Příspěvek od fero7 »

1.Servis manual, nepotrebujes. Aj tak by Ti nepomohol. Mikrovlnky su vo svojej podstate rovnake.
2.Kondenzator nema nic spolocne s vybijanim poistky.
3.Dverny spinac nema nic spolocne s vybijanim poistky.
4.Dioda VN - nie je mozne ju takto merat (iba ak by mala uplny skrat).
5............

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

pali481 píše:hej hej...vývody od toho magnetronu som najprv odpojil a až potom meral
Jestli jsi na odpojeným magnetronu naměřil 34Ohmů do kostry tak není co dál řešit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od zdenoeddie »

fero7 píše: 2.Kondenzator nema nic spolocne s vybijanim poistky.
3.Dverny spinac nema nic spolocne s vybijanim poistky.
nesuhlas tieto 2 body mozu byt pricinou vybijanim poistky :wink: uz sme to raz preberali skus pohladat, btw niekde som uz aj pisal taky viac menej vseobecny navod na skusanie tychto casti pomocou ziarovky

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#12 Příspěvek od fero7 »

Tiez nesuhlasim.
1.Chyba dverneho spinaca ktory plni funkciu bezpecnostneho prvku sposobi, ze mikrovlnka sa neda zapnut.
2.Kondenzatory v MW casom stracaju kapacitu (nejdu do skratu) co ma za nasledok znizenie vykonu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#13 Příspěvek od mi-ro »

Kondenzátor měřil, proraženej ho nemá. Tady cesta nevede. Jestli naměřil na odpojeným magnetronu 34 Ohmů do kostry tak je to jasný. Už jsem to psal výše.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od zdenoeddie »

Ano je to jasny, ja som na tamto reagoval len preto aby tu nevznikali rozne mylne teorie. :)

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#15 Příspěvek od Hanizek »

A myslíte, že bude tušit, co je jasný?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“