Zkušenosti s paměťovým osciloskopem UT2025C

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#16 Příspěvek od DrFus »

Pane Atlan vy jste to rozluštil. Disk se dá připojit pouze k typu UT2062C
a vyšším.Ty mají skutečně 2 zásuvky USB. Jednu vzadu pro připojení
komunikačního programu osciloskop - PC a jednu vpředu pro přímé připojení USB disku na záznam obsahu vnitřní paměti osciloskopu. Proto mám také nabídku přímého připojení disku USB nabídkovém menu osciloskopu zastíněnou. Tohle se však z informací na webu prodejce ani v uživatelském manuálu výrobce předem nedozvíte. Manuál je univerzální pro všechny vyráběné typy. Takže kdo budete chtít ukládat na disk, musíte si koupit typ minimálně UT2062C s šířkou pásma 60 MHz za cenu asi 16 000 KČ neboť typ UT 2025C to prostě neumožňuje. Zřejmě i 2x dražší typ UT 2062C umožńuje regulovat podsvícení displeje což skoro nechápu. Jen mi vrtá hlavou jestli i bitmapový režim v komunikačním programu osciloskop - PC funguje jen s vyššími typy nebo zdali jsem něco nepochopil. V každém případě pozor na koupi osciloskopů UNITREND. Hold za málo peněz, málo muziky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Velmi by som sa nedivil, keby na plosaku bolo pripravene miesto na USB konektor a par suciastok okolo :)

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#18 Příspěvek od DrFus »

Vyloučené to není, ale spíš tam bude chybět celý jakýsi komunikační tišťák i s maminkou USB. Pak je tu ještě ta regulace jasu displeje. Třeba je tam i jakýsi DIP switch který to s přiletováním maminky USB na tišťák celé vyřeší ale Čort znájet. Jak říkáme tady v Česku. Přesto děkuji za dobrý TIP.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#19 Příspěvek od DrFus »

Poslední moje naděje je, že oscilogram nasnímaný osciloskopem dostanu do bitmapy a uložím jako soubor na počítač oním komunikačním programem osciloskop - PC. Ten sice jakž takž funguje ale ve vektorovém režimu který sice jakýsi soubor také uloží ve formátu blablabla, ale ten jde natáhnout zase jen zpátky do onoho komunikačního programu. V bitmapovém režimu je celá obrazovka na monitoru PC černá ačkoliv na fyzickém osciloskopu obrázek je, jak už jsem několikrát napsal. Obávám se že i toto umí až osciloskopy od UT2062C výše, tzn. od 16000 KČ výše.To by ale v universálním uživatelském manuálu mělo být napsáno hned v úvodu a prodejce by to měl taktéž "vyzdvihovat". Jenže to se dozvíte až po více než týdenním pátrání všude možně.Takže to nejspíš bude na foťák.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#20 Příspěvek od Atlan »

TAk potom ked to mas v tom komunikacnom programe ...tak DAt printscreen a potom ctrl+v v programe skicak(malovani) a tam to doladit :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Nema vyrobca na webe novsiu verziu? Prinajhorsom ten vektorovy mod a spravit screenshot.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#22 Příspěvek od DrFus »

Mám poslední verzi komunikačního programu osciloskop - PC z dubna 2009. Takže tím to nejspíš nebude.

Ten screenshot který navrhujete je sice taky řešení, ale dílky na virtuální
obrazovce osciloskopu v tomto režimu jsou bílé a oscilogram se v jejich jasu skoro ztrácí. Protože šířka dílků je 1 pixel a šířka paprsku je také 1 pixel. Nastavit se to ( barva, tloušťka, jas ) nedá.

Samo prostředí komunikačního programu mi připomíná FREE osciloskopy na zvukovou kartu. Některé FREE osciloskopy na zvukovou vypadají vzhledově lépe jak toto "PROFI" prostředí. Na obrazovce monitoru PC to vypadá jak elektronkový osciloskop Křižík XXX z počátku šedesátých let. V tomto směru výrobce osciloskopu silně zaostal.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#23 Příspěvek od DrFus »

Budiž tato diskuze ponaučením a přínosem pro ostatní případné zájemce o koupi osciloskopu UT2025C. Použití U-disku zapomeňte a ukládání oscilogramů na PC přes komunikační program osciloskop - PC jako bitmapu nejspíš taky. K tomu aby to osciloskop uměl si musíte pořídit vyšší typové číslo UT 2062C ne za 8000 ale za 16000 KČ. Je sice pravda že ten zobrazuje do 60 MHz narozdíl od 25 MHz ale to budete v životě potřebovat asi tak 3x. Včíl mudrujte.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#24 Příspěvek od DrFus »

Pane Atlan to už se mi nelíbí.
To už si ten oscilogram můžu nakreslit v tom MALOVÁNÍ rovnou celý.
Přesto děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#25 Příspěvek od Cust »

Atlan píše:TAk potom ked to mas v tom komunikacnom programe ...tak DAt printscreen a potom ctrl+v v programe skicak(malovani) a tam to doladit :)
jo a pak jsou krásne funkce dilate/erode na zvětšení/ztenšení tloušťky čar :-)

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#26 Příspěvek od DrFus »

Dilate - erode to už zní lépe. Jenže to už nejspíš není Malování ale Pain Shop Pro nebo Photo Shop a jiné. Že? Nebude - li zbytí a bude - li potřeba
pěkný oscilogram ( ne fotka soudkovitě a jinak deformovaná ) je i tohle jakési východisko z nouze. Děkuji.
Přílohy
IDE.jpg
Tak tohle je ono IDE komunikačního programu. Nádhera co?
(79.28 KiB) Staženo 128 x

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#27 Příspěvek od DrFus »

Ptotože se mi technici TIPA s.r.o ani po 4 dnech neozvali poslal jsem jim
tento vzkaz:



Dobrý den.

Jako váš zákazník jsem očekával nějaké informace okolo osciloskopu UT 2025C.
Psali jste mi že komunikujete s výrobcem.
Předpokládal jsem že 4 dny jsou na komunikaci s výrobcem dostatečně dlouhá doba.
Ničeho jsem se však nedočkal.

Musel jsem však zapátrat sám viz založené téma:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... forum&f=36


Sděluji vám věci které by jste měli jakožto prodejce přístrojů vědět:


1. S Externím diskem umí pracovat až osciloskopy od typu UT 2062C výše.Tyto přístroje mají 2 USB konektory, vpředu pro disk a vzadu pro kominikaci.To se však ve vaší nabídce zákazník dopředu nedozví ani v uživatelských manuálech.

2. Otázkou zůstává jak je to s regulací jasu podsvětlení displeje. Jestli je to obdobně od UT2062C výše tak je to dost úsměvné a není to váš problém, ale potenciální zákazník by měl být na tuto skutečnost dopředu upozorněn!

3. Uživatelské manuály jsou univerzální pro celou řadu vyráběných osciloskopů a mnohé popisy v nich nejsou pro ten či onen typ osciloskopu pravda! Na tuto skutečnost však není taktéž nikde upozorněno!

4. Český překlad manuálů navíc obsahuje chyby zavleklé přepracováním
manuálu, viz. např. fota str.9

5. Taktéž si nejsem jistý že u UT2025C funguje v kominikačním programu osciloskop - PC v bitmapovém režimu ukládání bitmap na disk PC. Podotýkám že komunikační program má vektorový a bitmapový režim.

T.K.

#28 Příspěvek od T.K. »


Přílohy
snimek2.png
Screenshot obrazovky osciloskopu.
(5.98 KiB) Staženo 67 x
snimek1.png
Screenshot vykreslených dat.
(5.33 KiB) Staženo 59 x
kde4-4.jpeg
Screenshot programu.
(88.71 KiB) Staženo 84 x

Uživatelský avatar
zmatkar
Příspěvky: 4
Registrován: 11 dub 2006, 02:00
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od zmatkar »

Vytvořil jsem jednodušší vezi (http://zmatkar.k25.cz/programy/DSO_soft ... ght.tar.gz) výše uvedeného programu, pouští se z příkazové řádky a nepotřebuje QT knihovny (ty jsou pro windows asi největší problém).
Pro běh je potřeba Python 2.5 a libusb + pythoní wrapper pro tuhle knihovnu. Pouští se soubor dso_capture.py. Pak se v adresáři ze kterého se to pouští vytvoří soubory temp.ppm a screen.png.
Poprosil bych vlastníky UT2025C aby to testli, jestli to funguje. Možná bude třeba přepsat VID a PID v hlavním skriptu.

Všechny odkazy ke stažení + stručné info viz http://zmatkar.k25.cz/programy/DSO_software/

Jsem ochoten dále pokračovat (momentálně mi jeho funkčnost dostačuje) ve vývoji tohoto SW, případně nativně naportovat na windows (instalační balík, klik klik a jede to). Nejdřív o windows verzi někdo musí projevit zájem :)
Naposledy upravil(a) zmatkar dne 27 čer 2009, 11:00, celkem upraveno 1 x.

Návštěvník

#30 Příspěvek od Návštěvník »

Dále je na pøístroji "tajemné" tlaèítko FORCE, jehož význam se v žádném manuálu nedozvíte a a￾ jej stiskáte v jakémkoliv režimu máte pocit že je to jen jakási nevyužitá REZERVA. Jen po stisku tlaèítka HELP vám to píše anglicky k èemu je tlaèítko FORCE, ale stejnì vás po laborování nic nenapadne. Sami technici TIPA vìdí pendrek komunikují s výrobcem a komunikují a komunikují...

Stisknutím tlaèítka Force spustíe sbìr dat, i když nebyla nalezena
platná spouštìcí podmínka. Tlaèítko nemá vliv, pokud už byl sbìr dat
ukonèen.

citováno z www.htest.cz/download/DSO3000_CZ.pdf

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“