Podvodnik Pardubice

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

Mám odůvodněnou obavu, že policie se kvůli 5k peněz nepřetrhne a oznámení odloží. Odkládá i řádově vyšší částky za vozidla atd.
A na neoficiální řešení je to taky malá částka.
Prostě jen ho zveřejnit a sobě vyvodit poučení.
Číslo účtu může být na babičku a ta o ničem nevěděla.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#17 Příspěvek od Miri »

Tak jsem si taky na AUKRU koupil notebook s nefunkčním podsvícením - je to více než rok . To, co mi přišlo, to radši nebudu ani komentovat. Jen mě mrzí, že jsem to v té zlosti ani nenafotil. Na ten připájený konektor k tomu zdroji se směju dodnes!!! Ty fotky jsem měl udělat!!!
Miri

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#18 Příspěvek od Carel »

Podle mých skutečností,omlouvám se,už jsem to v bastlírně psal je něco kupovat na inzerát sázka do loterie.Záleží na kterého "chytráka" narazíte.Věřím,že většina je jich slušných.Já ve dvou jediných případech,kdy jsem kupoval na inzerát měl smůlu a "vsadil" na lumpa.Takže už jsem vyléčený a inzeráty jen přehlížím s úšklebkem.Bohužel.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

Elektronika z druhé ruky je vždycky "o hubu", málokdo to má důvod prodávat, dokud to funguje.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

Pozůstalost je dost častý a dobrý důvod nejen u elektroniky. Co bude dělat vdova s aparaturou a měřákama koncesionáře, a na co bude EMO vnučce gramofon, cívkáč a lampáč po dědovi.
Člověk si musí zvyknout na určité míry rizika a zvykat si zahrnovat je do svých kalkulací, nebo dokonce chvílema nekalkulovat :wink:
jinými slovy se tomu říká nadhled. :roll:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#21 Příspěvek od Andrea »

Spousta lidí dneska prodává/vyhazuje funkční elektroniku jen proto, že mít déle jak rok stejný mobil/MP3/mikrovlnku/televizi není "in".

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#22 Příspěvek od jave »

Andrea píše:Spousta lidí dneska prodává/vyhazuje funkční elektroniku jen proto, že mít déle jak rok stejný mobil/MP3/mikrovlnku/televizi není "in".
Ano presne tak a pak se najdou taci jako ja, kteri nechteji byt in jen chteji usetrit. Po roce se mobil prodava za polovinu a jeste mene. Akorat bezpecnejsi je bazar s nejakymi referencemi.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše:Spousta lidí dneska prodává/vyhazuje funkční elektroniku jen proto, že mít déle jak rok stejný mobil/MP3/mikrovlnku/televizi není "in".
u počítačů a tiskáren je to činnost dokonce jdoucí proti logice spotřebitelského užitku...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pravda, když jsem kupoval osciloskop za 8000Kč z Polska a ještě s platbou dopředu, měl jsem taky celkem strach. Ale Aukro reference byly dobrý, tak jsem to risknul. U jednotlivce "bez záznamu" bych do toho asi nešel.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Crifodo píše:Co bude dělat vdova s aparaturou a měřákama koncesionáře, a na co bude EMO vnučce gramofon, cívkáč a lampáč po dědovi.
Marně přemýšlím, kde je chyba, když tady mám gramofon s troubou na klíček po dědovi a neprodal jsem ho, i když mě za ten kus (téměř nefunkčního) plechu nabízeli 4000Kč. Chyba bude asi v tom, že nejsem ženská a dostatečně EMO, spíš permanentně nasr* :D

Ovšem tenhle příklad budí daleko víc důvěry ke koupi než poprskanej mobil od nějakýho zlodějíčka.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše: tenhle příklad budí daleko víc důvěry ke koupi než poprskanej mobil od nějakýho zlodějíčka.
:D :D :D :wink:

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#27 Příspěvek od DrFus »

Jak to dopadne mě opravdu bude zajímat. Bude se všechno schovávat za bankovní tajemství. Pochybuji že částka byla tak veliká že policie se bude moci šťourat v onom účtu. Zločinci jsou podle mých zkušeností v této zemi hájeni.

Uživatelský avatar
deko
Příspěvky: 33
Registrován: 07 úno 2009, 01:00

#28 Příspěvek od deko »

DrFus píše:Jak to dopadne mě opravdu bude zajímat. Bude se všechno schovávat za bankovní tajemství. Pochybuji že částka byla tak veliká že policie se bude moci šťourat v onom účtu. Zločinci jsou podle mých zkušeností v této zemi hájeni.
orgány činné v trestnom konaní majú právo (aspoň v slovenskej džamahírii) pozrieť do účtu aj pri krádeži alebo podvode v hodnote jedného eurotugríka... predpokladám že v českej džamahírii to nebude inak.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“