vadný zdroj v LCD monitoru

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

vadný zdroj v LCD monitoru

#1 Příspěvek od Návštěvník »

jedná se o monitor LG 19-palcù a závada se projevuje tak, že monitor po restartu už nenabìhl.
Na zdroji uvnitø monitoru jsem nenamìøil žádné výstupní napìtí (ani +12V ani +5V).
Na primární èásti je nìco pøes 300V.
Zatim jsem vymìnil 3 kondenzátory (C207, C204, C107 viz foto), protože 2 z nich byly také mírnì nafouklé.
Ale nejsem si jistý, zda vymìòování kondíkù povede k úspìchu, protože na tom bílém konektoru dole nenacházím vùbec žádné napìtí a ani na sekundární stranì toho žlutého trafa.
Poradíte nìkdo jak dál postupovat, nechce se mi vyhazovat monitor, protože panel bude asi dobrý.
Pøedem díky za rady, když bude tøeba dopplním informace, co jsem kde namìøil atd...
Přílohy
P5180025aaa.JPG
(290.36 KiB) Staženo 278 x

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

Ten varistor je jen tak zapatlanej nebo vystřelenej?A co ta vypájená ZD101?To je tvoje práce nebo je to z výroby?

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

ten varistor je od nìjakého lepidla z výroby a tu diodu jsem vypájel sám a zmìøil jestli není ve zkratu, ale už je zpátky...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Co tie elyty okolo U101?

Ak to zacne fungovat, tak na sekundari vymen vsetky tie SAMXONy, aby si to o pol roka nerozoberal znovu.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

mezitím jsem už vymìnil oba kondy u té U101, ale nenabìhlo

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Tuším že když byly nafouklý elyty ta to dávalo vyšší napětí - nefungovala regulace, to vyšší napětí mohlo propálit invertory. Zkoušel jsi měřit zátěž na sekundáru?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Tie elyty sa nafukuju same od seba (a teplota im trochu pomaha), tiez som mal jeden nafuknuty, ale ten sposoboval akurat vypadok podsvietenia po chvili.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

Sem tam odchyzeji diody. A slusnou pak zdroj. Zkousim to vnucenim maleho externiho napeti s omezenim proudu. Např 2V. Tim zjistim rychle a jednoduse zkrat ve vetvi.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
svitch
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: Puchov

#9 Příspěvek od svitch »

Asi by som pozrel tie odpory okolo IO na primary, mal by tam by byt startovaci odpor priamo zo striedaviny, ktroy rozbehne zdroj, skusil by som pozriet, tie odpory, byvaju to radovo tak cca 270k a zvykne sa prerusit a potom nenabieha zdroj.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“