pripojenie mp3 k autoradiu

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Yan
Příspěvky: 32
Registrován: 14 bře 2007, 01:00

#16 Příspěvek od Yan »

U staršej oktávky som riešil s original zabudovaým rádiom: Fast-onmi som pripojil na ext. vstupy konektor (3,5 stereo jack) na kábliku. Pull-Up odprom 10k som rozšíril menu tiež cez fast-ony (presvedčil rádio, že tam je CD na vstupe). Dalo by sa aj priamo - tvrdých Ub, ale nemal som to srdce.
Zatiaľ je kolega spokojný. MP3 player šupne do kastlíka pred spolujazdcom a zatiaľ ešte toľko v kuse nešiel aby všetko vypočul :P

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od michalnb »

Peterseal píše:
MirrA1 píše:No nevím co je to za přehrávač, ale u některých přehrávačů a mobilů je celkem riziko připojovat do sluchátkovýho výstupu něco jinýho než sluchátka.
Ja som moj mobil a MP3 prehravac zapajal do mnohych zariadeni( aj home made zosikov) a nic sa im nestalo.
Netusim preco by to malo vadit..kym tam pripajas na vystup neieco z vyssim odporom ta to neva.
Ak mas pochybnosti tak si to najporv over napr. starym kazetakom.
Ale ved samozrejme že je to blaf... Dnes je už asi všade kapacitne oddelený vstup Nf zosíku, v autorádiách to platí 2x. A keď už nič iné, tak človek má pájku a trochu sedliackeho rozumu, v základe ho napadne urobiť si vstup pred zosíkom práve na tieto kondy a dať tam delič, vraziť tam hluchú pásku/ v tomto prípade hluché CD a o co go???
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

CR3ATUR3

#18 Příspěvek od CR3ATUR3 »



Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od michalnb »

Asi sme sa nerozumeli. Hluche CD je audio CD s plnou zvukovou stopou zaznamu s nulovou urovnou hlasitosti. Je to ako ked das v magnetaku nahravat pasku s vypnutym mikrofonom. Otazka je, ci to nebude fungovat aj jednoduchsie. Nemam sice moc skusenosti s elektronickymi potenciometrami v autorádiách, no moj WV GAMMA po stlmeni hlasitosti neuzemni vsup nf zosiku. Z toho vypliva, ze by to mohlo ist aj v radio mode, ak by si dal na vsup nf zosiku dalsie 2 cca 1uF kondy, zapojil pred ne vstupny delic s potikmi a na tie potiky by si potom priviedol signal z MP3. Len tie poty nedaj opacne, aby si si neuzemnil pri uberani vystup MP3.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“