Jakou televizi?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
MirekD

Jakou televizi?

#1 Příspěvek od MirekD »

Mùžete mi prosím nìkdo poradit, jestli se na našem trhu vyskytuje nìjaký TVP, kterým se dá nahradit stará Color 425 - tedy úhlopøíèka obrazovky 56 cm nebo víc a vejde se do prostoru 79 x 55 x 42 (!) cm? Všechny TVP, které jsem zatím objevil, mají hloubku skøínì o dost pøesahující tìch 42 cm. Vyhoví leda LCD, ale ty jsou zatím pøíliš drahé. S CRT jsem nenašel nic, spousta obchodníkù ani rozmìry neuvádí.
Dík, Mirek

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

tak 42cm nehledej nenandeš, 8O

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#3 Příspěvek od Frenky »

Stačí odstranit zadní výplň ve stěně a je místa dost,stejně se pak telka lépe chladí,když má přístup vzduchu a zbytečně se nepřehřívá.V současné době se televizory s menší uhlopříčkou vyrábějí pouze s vychylováním 90,které
umožnuje menší spotřebu TV,110 stupňú maji pouze větší televizory.
V současné době již výroba TV s obrazovkami pomalu končí,tak jedině něco z bazaru,dá se jistě sehnat pěkná televize...i v opravnách se dají koupit
opravené,funkční televizory se zárukou...za rozumnou cenu.

MirekD

#4 Příspěvek od MirekD »

Vyøíznout vzadu díru mi nestaèí, poøád schází okolo 5 cm, pokud uvažuju konkrétní vyhlédnuté typy. (nechci menší obrazovku) To bych musel celou stìnu oddálit od zdi nebo vysekat do zdi výklenek, to už by ale bylo èiré zoufalství.
Považoval jsem odchod té C425 koneènì za dùvod ke koupi nového TVP, za tìch 18 let, co spolehlivì sloužila, jsem k tomu prostì dùvod nemìl. Ale jak to vidím, asi zkusím poøídit opravenou obrazovku z Retonu a pojedu na tu C425 tak dlouho, jak jen to pùjde, èasem snad dosáhnu na LCD.
To shánìní už asi vzdám, opravdu to zøejmì nemá smysl.
Dík za pomoc, Mirek

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#5 Příspěvek od MirekMH »

Nechápu,co je za problém posunout stěnu.Výměnu obrazovky bych nedělal ani v největší nouzi,jsou to vyhozené prachy.

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#6 Příspěvek od surfar »

Jestli máš pokoj aspoň 3x3m Tak by tě stěna posunutá o 5cm asi nezabila,no ne?
Mohl bys koupit novou TV a manželka Tě ještě pochválí,žes uklidil ten prach za stěnou! :wink:

MirekD

#7 Příspěvek od MirekD »

Ono to není tak jednoduché, pouhé posunutí by zpùsobilo, že rohová èást by zasahovala do dveøí. Dovedu si sice pøedstavit rozsáhlejší pøestavìní nábytku (a posunutí radiátoru topení, v každé stìnì je totiž buï okno nebo dveøe), které by to vyøešilo, ale nejsem doma tím, kdo urèuje tváø bytu. (V mé kompetenci jsou dùležitìjší vìci :) )
Upøímnì, i mì pøipadají takovéhle domácí manévry nepøimìøené té situaci. Zdá se mi, že cca 1500,- za novou obrazovku není tak špatná volba. Vymìním si ji sám, nic dalšího to už stát nebude.
Mirek

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#8 Příspěvek od surfar »

Dělej jak myslíš. :)

MirekD

#9 Příspěvek od MirekD »

No já myslím, že na nìjaký èas tím bude vìc vyøešena a èasem snad dojde i na to LCD. Pro tu C425 mám potom ještì další použití, vyhazovat ji nemusím.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od masar »

Měl jsem podobný problém. Nakonec jsem zvolil OVP2550(a její nástupci), u které se uvádí rozměry (ŠxVxH) 72x51x44cm a ta se tam přece jen vešla. Ty 2 cm navíc jsou vepředu (vypouklá maska). Je zajímavé, že v tomto ohledu je na tom OVP mnohem lépe, než konkurence.

MirekD

#11 Příspěvek od MirekD »

44 cm, to by se použít dalo, dík, je to pro mì první konkrétní informace o nìjakém typu s touto hloubkou. Proti OVP nic nemám, v práci jsme jich mívali víc kusù, bìhaly 24 h dennì a dosahovaly pozoruhodné životnosti i spolehlivosti. Do ní bych šel hned.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Mourek »

řeším podobný problém Color 110 žije sice ve velmi dobrém stavu, má obrazovku z RETONU a v pohodě, pouze chybí dálkové ovládání. Jenže v dílně dožívá nějaký stařec cca 30 let ještě s delta obrazovkou. A toho jsem chtěl vyhodit na jeho místo dát tu 110 a za ni koupit něco nového. Jenže přesouvání stěny není příliš reálné nakonec bych musel něco vyhodit. LCD je zatím dost drahé ,k tomu"kvalitní" programy, tak na to kašlu. V té staré televizi jsem zapájel pár stuďáků vyměnil tyristor a zatím jedeme dál. Možná postačí několik realityshow a telenovel a bude po televizi.

Uživatelský avatar
ZELKA
Příspěvky: 39
Registrován: 30 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od ZELKA »

MirekD píše:44 cm, to by se použít dalo, dík, je to pro mě první konkrétní informace o nějakém typu s touto hloubkou. Proti OVP nic nemám, v práci jsme jich mívali víc kusů, běhaly 24 h denně a dosahovaly pozoruhodné životnosti i spolehlivosti. Do ní bych šel hned.
Každopádně souhlasím s tím,abys radši pořídil OVP 2550 než nechal renovovat C425.Byli by to vyhozené peníze.Ještě mám pro Tebe jeden nápad jak s tím nábytkem.Zákazníci kterým se nevešla telka do stěny na hloubku to vyřešili tak,že si nechali vyrobit desku o těch 5 cm delší a tu přišroubovali do nábytku.Tím ten problém vyřešili bez posunování stěny a bourání zdi.OVP tento typ tv loni uplně přestal dodávat,ale po urgencích od zákazníků(a není jich málo) ji mají opět v nabídce.Tak neváhej a ber než ji zase přestanou vyrábět.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od urbanek »

Já zase říkám že nejlepší je opravit Color 425. S novou obrazovkou pojede dalších 10 let. A za cenu 1500 vč. poštovného (tolik stojí obrazovka z Retonu) steně lepší televizi neseženeš. Sám mám novou obrazovku v Color 416 i v Color 425 a po dobastlení AV vstupu pro DVD mi tyto televize naprosto vyhovují. Hlavně co se týče kvality zvuku se všechny moderní "bakeliťáky" můžou jít zahrabat

Uživatelský avatar
pahreba
Příspěvky: 65
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: 10km od Žiliny

Re: Jakou televizi?

#15 Příspěvek od pahreba »

MirekD píše:Můžete mi prosím někdo poradit, jestli se na našem trhu vyskytuje nějaký TVP, kterým se dá nahradit stará Color 425 - tedy úhlopříčka obrazovky 56 cm nebo víc a vejde se do prostoru 79 x 55 x 42 (!) cm? Všechny TVP, které jsem zatím objevil, mají hloubku skříně o dost přesahující těch 42 cm. Vyhoví leda LCD, ale ty jsou zatím příliš drahé. S CRT jsem nenašel nic, spousta obchodníků ani rozměry neuvádí.
Dík, Mirek

Ahoj ja poznam jeden tv je to znacka Thomson 21DC320 a rozmery (s x v x h) v mm: 630x460x380, takze hlbka iba 38cm. dufam ze som ti pomohol
Naposledy upravil(a) pahreba dne 23 bře 2006, 09:32, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“