Bezpečnostní systém přístupu pomocí otisků prstů

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Bezpečnostní systém přístupu pomocí otisků prstů

#1 Příspěvek od jave »

Prosim co si myslite o tomto vyrobku?? Dal by si ho nekdo z Vas na vstupni dvere do baraku? Dekuji za nazory

http://www.e-conrad.cz/bezpecnostni-sys ... ign=email/
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Na vstupni dvere do baraku ani omylem, maximalne tak na lednicku :lol:
Kdyby to bylo nejaky profi reseni, tak snad, ale od Conrada nikdy. Conrad ma leda tak predrazeny hracky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Na barák v téhle podobě ani náhodou - vypne Ti proud a polezeš domů oknem? A co nějaký ten idiot vandal se sprejem? Navíc pořádnou mříž a 4bodový (6bodový) závorový systém to odemknout neumí, takže bys tam stejně musel mít nějaké mechanické ovládání. Tohle je zase jeden takový technický výstřelek, který bude muset podstoupit zkoušku časem a postupným technickým "doladěním", než se z toho stane stejně běžná a praktická věc, jako dnes naprosto běžný patentní klíč (například)...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#4 Příspěvek od jave »

Ne samozrejme FABka by zustala, jen pokud by byla odemcena (tzn. nekdo je doma) a druhy by sel treba ze zahrady tak by nemusel mit klic a chtel jsem tim padem nahradit venkovni kliku za kouli. Ted mame venku kliku a sem tam mi vadi jak nekteri kamaradi deti jdou automaticky dovnitr. Ale asi mate pravdu. Diky
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Tak pokud by se tim otevíraly odemčené dveře, tak možná jo.
Někde jsem četl, že většina těchhle snímačů v bežném prodeji se dá obejít kouskem želatiny.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#6 Příspěvek od jave »

Habesan píše:Tak pokud by se tim otevíraly odemčené dveře, tak možná jo.
Někde jsem četl, že většina těchhle snímačů v bežném prodeji se dá obejít kouskem želatiny.
Zamcene dvere by to neovlivnilo a zaujala me ta cena.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#7 Příspěvek od renda15 »

Zvažoval jsem něco podobného od flajzara http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= ... =&open=&z=
přišlo mi to mechanicky i elektricky zdařilé, ztroskotalo to na motorickém ovládání zámku. Jinak co se týče té ochrany a bezpečnosti, je to hodně o psychice. Garáž, kterou mám propojenou s domem otevírám dálkou (Jablotron) napájení zálohované baterií a za 12 let nikdy nejmenší problém.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od kevin_mitnick »

Kdyz uz, tak urcite ne od Conrada, ale poloprofi zarizeni od Sebury.

Treba tohle:
http://shop.hw.cz/?cls=stoitem&stiid=39259 kdyz uz trvas na otiscich...

Jinak treba na zahradu, od bazenu, z dilny a podobne ctecku na otisky DURAZNE NEDOPORUCUJU. Kvalitne zasvinene ruce ze zahrady, nebo rozmocene od bazenu ti nenacte ani ctecka od NASA...

Mne se ale spise osvedcil tenhle model zamku:
http://shop.hw.cz/?cls=stoitem&stiid=39266

Vyhodou je, ze treba ja kdyz jdu ze zahrady naklepu kod, decka zase maji na klicich nebo na krku RFID privesek a kdyz vecer zamknu na FABku, tak mikrospinac v ramu dveri odpoji napajeni zamku, podsvetleni klaves zhasne a zamek se vypne...

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#9 Příspěvek od jave »

renda15 píše:Zvažoval jsem něco podobného od flajzara http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= ... =&open=&z=
přišlo mi to mechanicky i elektricky zdařilé, ztroskotalo to na motorickém ovládání zámku. Jinak co se týče té ochrany a bezpečnosti, je to hodně o psychice. Garáž, kterou mám propojenou s domem otevírám dálkou (Jablotron) napájení zálohované baterií a za 12 let nikdy nejmenší problém.
Mam uz tam ve futru elektricky zamek z DS a ten lze ovladat dobre. To uz bych nejak poresil
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od kevin_mitnick »

renda15 píše:Zvažoval jsem něco podobného od flajzara http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= ... =&open=&z=
přišlo mi to mechanicky i elektricky zdařilé, ztroskotalo to na motorickém ovládání zámku.
Motoricke ovladani zamku neni problem. Pokud chces profi reseni, kontaktuj Ceske zastoupeni firmy Abloy. V nabidce jsou desitky typu elektromechanickych a motorickych zamku, vcetne tech ktere se montuji do bezpecnostnich dveri s vicebodovym zamykanim. Jen ta cena... :cry:

V realu ale jako optimum doporucuju normalni zamek dveri a k nemu elektromagneticky zamek (kvalitni bzucak treba od Fermaxu, nebo elektromagnety ve futrech), ktery dvere zajistuje v beznem provozu.

Kdyz odjizdis na dele z baraku, nebo na noc zamknes normalnim zamkem, pokud jsi doma nebo odbehnes na zahradu ci do kramu, poslouzi elektronika.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Jen pro zajímavost Abloy koupil Fab plácnu již před dvěma lety . Otiskový systém máme v práci . Je pravda , že lidé , kteří si odírají při práci konečky prstů mají někdy problém . Ale pokud to bude jen jako pomocná blokace a nějaký klíč je zastrčen pod schodem , tak snad žádný problém . Jinak první věcí ve školení při nástupu do Semtína bylo:"Zámek je jen pro zvědavé lidi." Školu mi dali kluci na ZVS . Pomocí dvou kousků oceli otevřeš Fabku do 5 sec. Po půlhodinovém praktickém školení jsem zvládl též . Takže zlatý dozičák a klasická kladka než na Fabku . Dnes Abloy .

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“