Tecoreg TR303

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starcit
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

Tecoreg TR303

#1 Příspěvek od starcit »

Dobrý den,
žádám o pomoc či radu při zprovoznění PLC Tecoreg TR303, dostal se mi do ruky jako již použitý a s nahraným uživatelským SW, rád bych ho využil soukromě na malou aplikaci, ale bohužel se s ním nemohu zkomunikovat. Používám SW Merkur i Mosaic od firmy TECO Kolín. V manuálu jsem se dočetl, že je potřeba znát nějaké přístupové heslo nastavené výrobcem ( je to pravda ), nedá se to nějak obejít?
Děkuji za každou reakci.

PS: jinak automat se normálně po zapnutí napájení rozběhne a přejde do režimu RUN provede i nastavení jednoho DI, lze vyčíst i konfiguční nastavení z předpokládám že je zcela v pořádku

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#2 Příspěvek od Cust »

použivájí HW klíče, ale pokud budeš chtít malý prográmek (20 proměnných tuším), tak Mosaic by měl fungovat bez problémů (bez HW klíče)

Uživatelský avatar
starcit
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#3 Příspěvek od starcit »

To jsem si právě myslel, ale bohužel se my nedaří naázat komunikaci. V manuálu jsem četl že každé PLC má přiděleno nějaké heslo dle zákazníka.
Mě by právě stačila jenom tamalá aplikace.
Možná dělám nějakou chybu, ale ¨v Merkuru je automatizcké vyhledání PLC a to vždy nahlásí chybu Time out, tak nevím

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

A co jít za kovářem, tedy za firmou Teco. Asi ještě existují na www.tecomat.cz.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »

o heslu nevím, podle mě to komunikuje jen na přidělenou adresu, což je tuším číslo od 0 do 255, standardně nastaveno na 0...
taky musíš mít nastaven správně režim komunikace (rychlost, paritu, ...)

Uživatelský avatar
starcit
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#6 Příspěvek od starcit »

Číslo stanice, paritu i rychlost jsem schopen vyčíst z displeje automatu takže si myslím, že parametry by měli pasovat. Navíc Merkur umožňuje automatické hledání Tecoregu a prohledá všechny adresy při různých kombinacích rychlostí .
Na Teco jsem psal dozaz zatím bez odpovědi. Asi bude lepší tel. kontakt.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

Zkus tam zavolat a zeptat se na pana Urbana, ten je dost ochotný (pokud tam ještě pracuje)...
Jo, a prubni kabel, jestli je dobrý. Taky by mohl vadit převodník RS232 - RS4xx, pokud používáš.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#8 Příspěvek od Cust »

máš výsledek?

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#9 Příspěvek od belkvl »

Cust píše:použivájí HW klíče, ale pokud budeš chtít malý prográmek (20 proměnných tuším), tak Mosaic by měl fungovat bez problémů (bez HW klíče)
a co xpro?

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“