TV tesla TTVS 7094TS biele ciary

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od pajosek2 »

sáhni prstem na výstup toho tuneru. Pokud se to bude měnit,tak tam něco kmitá nebo není připojen jeden výstup.Předpokládám,že ten nový tuner má taky symetrický výstup/ dva vývody/.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
nikkto
Příspěvky: 79
Registrován: 28 bře 2005, 02:00

#47 Příspěvek od nikkto »

ked som sa dotykal psrtom vystupu tunera obraz sa nemenil

Uživatelský avatar
silvestermar
Příspěvky: 9
Registrován: 11 čer 2009, 02:00
Bydliště: prievidza

#48 Příspěvek od silvestermar »

Vie mi niekto z vas poradit ake vn trafo je pouzite v tomto tv prijmaci ttvs 7094 ts model gloria? Alebo kde sa da zohnat manual, diki za POMOC!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#49 Příspěvek od kokun »

silvestermar píše:Vie mi niekto z vas poradit ake vn trafo je pouzite v tomto tv prijmaci ttvs 7094 ts model gloria? Alebo kde sa da zohnat manual, diki za POMOC!
Nic neříkající údaje zde uvádíš (gloria = pouze "provedení skříně - modelová řada"!), ale co máš napsat, to nenapíšeš :!:

VN-trafo (a i jeho příp. "náhrada") se vždycky zjišťuje podle toho, jaké bylo v daném TVP použité. I ve stejném modelu TVP můžeš najít různá trafa!
Nevím, co ti brání, abys tu telku oddekloval a opsal co je na něm za údaje :roll:

Servismanual můžeš sehnat třeba na NETu, ale také tě může stát 15, či 20 $ nebo € :lol:
Až bys ho za ty prachy koupil, pak zjistíš, že se z něj dovíš pouze "nějaké CODE nicneříkající číslo" (asi jako ten tvůj "model gloria") - můžeš mi věřit, čučím právě do něj :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
silvestermar
Příspěvky: 9
Registrován: 11 čer 2009, 02:00
Bydliště: prievidza

#50 Příspěvek od silvestermar »

Diky za odpoved ,ale ked som otvoril tvp tak tam trafo nebolo ,uz sa to pokusal niekto robit predomnou a ten ho vymontoval a trafo nevratil naspat do tvp.Ked sme sa pokusali s majitelom patrat kde sa stratilo bolo to beznadejne hladanie tak som usudil ze by bolo lepsie najst rovnaky model a z neho vypisat konkretne cislo ,ale vidim ze sa asi tak lahko k nemu nedopracujem. Vie mi este niekto poradit ako dalej?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#51 Příspěvek od kokun »

silvestermar píše:Diky za odpoved ,ale ked som otvoril tvp tak tam trafo nebolo ,uz sa to pokusal niekto robit predomnou a ten ho vymontoval a trafo nevratil naspat do tvp.Ked sme sa pokusali s majitelom patrat kde sa stratilo bolo to beznadejne hladanie tak som usudil ze by bolo lepsie najst rovnaky model a z neho vypisat konkretne cislo ,ale vidim ze sa asi tak lahko k nemu nedopracujem. Vie mi este niekto poradit ako dalej?
Tak se obávám, že budeš muset čekat až se ozve někdo se stejným typem TVP. Tady máš str. S.M. se 3 VN-trafy a jejich kódy (tyto ale určitě na nich natištěny nejsou!), jak jsem psal výše (to jen abys viděl, že nekecám):
Přílohy
chassis e9.JPG
VN-trafa pro 3 verze TVP:
W - jako WIDE (16:9)
110 - pro modely s obr. 110°
90 - pro modely s obr. 90°
(83.87 KiB) Staženo 128 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#52 Příspěvek od kokun »

silvestermar píše:Vie mi niekto z vas poradit ake vn trafo je pouzite v tomto tv prijmaci ttvs 7094 ts model gloria? Alebo kde sa da zohnat manual, diki za POMOC!
Těchto TVP ani mně moc ks "rukama neprošlo" :roll:

Našel jsem ve svých poznámkách, že měl jeden zákazník v TVP - š.E9 osazeno trafo (jako originál!):
DIEMEN HR7922 - mohlo by ti to pasovat. Otázkou je, zda je ještě k mání - jak víme, fy DIEMEN loni ukončila výrobu VN-traf.
Toto ale není tak často používaný typ, určitě je ještě některá firma u nás (ale i u vás na SK) bude mít na skladě :wink:

Taky by sis to ještě mohl nechat potvrdit (či vyrátit?) v servisu v Rožnově p.R. (bývalý "Nositel servisu TESLA TV"):
Ing. Radomír Křenek, tel. 571 653 402 (mobil: 724 306 059 - pokud je ještě funkční?).

Na NETu jsem taky něco o bývalě TESLA TV vyhledal:
Komentář ze dne: 20.02.2007 21:52:23 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Béďa (borovsky.b@seznam.cz)
Titulek: Sháním info
Prosím o informaci.Kdo je nástupnickou firmou po výrobci Tesla Televizion Rožnov?Sháním schemata televizorů,které vyráběli.Neumíte,prosím,někdo poradit?Za informaci předem děkuji.Béďa.(email) borovsky.b@seznam.cz

Komentář ze dne: 20.02.2007 21:59:46 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard Vacula (@)
Titulek: Re: Sháním info
Dobrý den, nástupnickou firmou byla TESLA COLOR, web www.tesla-color.cz už však není funkční. Výrobky jako LCD televizory se však stále prodávají, jak to je teď nevím.. Jinak o tesle na www.histes.net
Toto určitě není všechno o TESLE TV - hledej dál :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“