thomson 29dx25e

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tal
Příspěvky: 105
Registrován: 11 úno 2005, 01:00

thomson 29dx25e

#1 Příspěvek od tal »

poradte prosím po zap. 3x zasrší v patici ob. a vyp. po odpojení ostření nesrší 3x se snaží naskočit a dost kontrolka bliká 2x-7x šasí
icc17 je to trafo patice obrazovka nebo co děkuji za radu zdravim.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od gumickar »

kód 27 znamená vada v ŘKS. Pokud jiskří patice, tak to bude buď patice, nebo báň. Jde taky o to, jestli ti ta patice jiskří nasazená na báň, nebo ne. Pokud ne, typuji báň, pokud ano, je to v patici.
Nějáký bánš mám :D

geco

#3 Příspěvek od geco »

Jestli je osazeno pùvodní VN trafo /bílé/,máš závadu v nìm.To sršení v obrazovce nebo na modulu rgb je v tomhle pøípadì zavádìjící,kdysi mì to pìknì zmátlo.Vlastní zmìøení Vn trafa na testru nevykáže žádnou chybu.Vymìnit a netrápit.Nemusí být originál,osvìdèila se HRka.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od gumickar »

geco píše:Jestli je osazeno původní VN trafo /bílé/,máš závadu v něm.To sršení v obrazovce nebo na modulu rgb je v tomhle případě zavádějící,kdysi mě to pěkně zmátlo.Vlastní změření Vn trafa na testru nevykáže žádnou chybu.Vyměnit a netrápit.Nemusí být originál,osvědčila se HRka.
Jojo, bílé trafa se snad už ani nevyskytují. Originál ti nikdo nadá, ale pozor, slyšel jsem, že HR jsou moc měkké a pulzují. Já to ještě nezkoušel, vždy jsem dal original.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

mně se hr neosvědčilo protože se někdy stalo že dávali malé napájení vertikálu,.. takže jedině to co tam patří případně orega náhradu, nebo orega přímo z tomsona,...

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#6 Příspěvek od achil »

Prodal jsem už asi 15ks HR8316 a zatím bez problému na první zapojení.

Uživatelský avatar
okam
Příspěvky: 69
Registrován: 22 črc 2004, 02:00
Bydliště: Slezsko

#7 Příspěvek od okam »

Mám podobný problém s Thomson 29DL22E, při startu indikuje chybu 27. Nelenil jsem a po shlédnutí VN trafa (bílé) jsem ho vypájel. Kolem feritového jádra jsou na plastu jasné stopy tepelného namáhání-do hněda rozškvařený bílý plast. Na trafu jsem přečetl toto ozn:
10566060-P2
P/N 1532873A
DID 15128140
Poraďte prosím jakou zvolit náhradu?

Uživatelský avatar
okam
Příspěvky: 69
Registrován: 22 črc 2004, 02:00
Bydliště: Slezsko

#8 Příspěvek od okam »

Už jsem to našel jak je psáno výše je to HR 8316

Uživatelský avatar
fsatan
Příspěvky: 29
Registrován: 26 srp 2007, 02:00

#9 Příspěvek od fsatan »

okam píše:Mám podobný problém s Thomson 29DL22E, při startu indikuje chybu 27. Nelenil jsem a po shlédnutí VN trafa (bílé) jsem ho vypájel. Kolem feritového jádra jsou na plastu jasné stopy tepelného namáhání-do hněda rozškvařený bílý plast. Na trafu jsem přečetl toto ozn:
10566060-P2
P/N 1532873A
DID 15128140
Poraďte prosím jakou zvolit náhradu?
uz opravena ?? stacila vymene vn trafa?

Uživatelský avatar
okam
Příspěvky: 69
Registrován: 22 črc 2004, 02:00
Bydliště: Slezsko

#10 Příspěvek od okam »

Ano opravena. Vyplatí se koupit originál HR Diemen, čínské náhrady sice fungujou, ale co jsem měl možnost na jednom kusu zjistit, tak mělo zvýšené žhavící napětí pro obrazovku. Po reklamaci a výměně druhé už o.k. Stačila výměna trafa.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“