Konec staveb svépomoci?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Konec staveb svépomoci?

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Ctěli jsme si k domu přistavit malou verandu,cca 4m čtvereční.Byl jsem se zeptat na stavebním úřadu jak mám postupovat.Bylo mi sděleno,že pokud je to bude pevně připojeno k domu, a celkový půdorys nepřesáhne 150 m čtverečních nepotřebuji stavební povolení.Jenže ten půdorys se nevztahuje jen na přístavbu,ale počítá se celá stavba.Takže pokud chci přistavit i takovou drobnost k domu,který již půdorys nad 150m čtverečních má,tak musím nechat zpracovat projekt,požádat o kolaudaci,ale hlavně mi to musí postavit odborná firma.jsem z toho celkem vedle.
Máte podobné zkušenosti? Nebo si to náš stavební úřad nějak blbě vykládá?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Se vsim souhlasim, az na tu stavebni firmu...stavebnimu uradu muze bejt putna kdo ti to stavi, tahle informace se mi moc nezda.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

A nezmínili se na stavebním úřadě o nějaké konkrétní stavební firmě, že jsou dobří a sídlí nedaleko ? :(

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

stepa píše:Se vsim souhlasim, az na tu stavebni firmu...stavebnimu uradu muze bejt putna kdo ti to stavi, tahle informace se mi moc nezda.
To mně se taky nezdá,ale řekli to celkem jasně,musí tobýt podloženo firmou,která má oprávnění pro stavební a bourací práce. Taky řekli,že pokud se s nějakou domluvím,aby mi dala razítko je to jen moje věc. Neřeknu pokud by se jednalo o nějakou velkostavbu,ale vykopat drážku 80cm hlubokou a vylít betonem snad zvládne i blbec jako já.Postavit na to stěnu a omítnout,taky není takový problém. Nevím jestli ty zákony nejsou spíše pro stavební firmy než pro lidi.Teda pokud je pravda,to co mi řekli.
Naposledy upravil(a) pajosek2 dne 09 čer 2009, 12:14, celkem upraveno 1 x.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#5 Příspěvek od jasin »

Názory některých stavebních úřadů se diamertálně odlišují.
Zkus se ještě zeptat alespoň na dvou dalších. :text:
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Je zajimavy, ze kdyz stavis rodinej domek svepomoci, tak s tim problemy nejsou a s pristavkem by delali takovy cavyky?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od pajosek2 »

stepa píše:Je zajimavy, ze kdyz stavis rodinej domek svepomoci, tak s tim problemy nejsou a s pristavkem by delali takovy cavyky?
Hraje tam roli těch 150m čtverečních zastavěné plochy.Do tohoto limitu si můžeš stavět sám.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Stavíš statek, hrad, nebo fabriku, tak plať :roll:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

to je prostý byznys, ouřednická zvůle a vzájemné dohazování kšeftů...jako dyž já jdu ke svý doktorce ale ! recept mohu realizovat jedině a pouze v lékárně co vede její brácha naproti...neboť co je doma to se počítá, přátelé
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#10 Příspěvek od Hanizek »

Osobně bych se na nějáký stavební úřad vyprdnul (pokud se jedná opravdu jenom o verandu). Prostě si to postav a hotovo - verandu snad nikdo řešit nebude, ne?

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#11 Příspěvek od jandu »

........musím nechat zpracovat projekt,požádat o kolaudaci,ale hlavně mi to musí postavit odborná firma......

Mám za to, že tá odborná firma má spracovať iba projekt. Stavať môžeš sám.

Za projekt zodpovedá projekčná firma. Ak si to nakreslíš sám a nájdeš projekčnú kanceláriu, ktorá ti na to dá svoje razítko /proj. kancelárie majú licenciu a sú evidované/, stavebný úrad vydá /za splnenia ostatných podmienok/ stavebné povolenie. Stavebník si zabezpečí stavebný dozor, realisuje stavbu a požiada o kolaudáciu. Tú vykonáva stavebný úrad.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#12 Příspěvek od TomasX »

Hanizek píše:Osobně bych se na nějáký stavební úřad vyprdnul (pokud se jedná opravdu jenom o verandu). Prostě si to postav a hotovo - verandu snad nikdo řešit nebude, ne?
Moje řeč. :lol:
Stavíš to na "svém" a za "své", tak ať jdou úředníci do ),(

Hlavě si ošéfuj souseda, aby tě nenabonzoval. :evil:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

Ouřady bych nebral na lehkou váhu, pokud bych nebyl přední mafioso v kraji, protože soudní tahanice kvůli nařízení k demolici černé stavby zabere pak dost času.
Navíc i veranda, když se zfušuje, může někomu spadnout na hlavu. Ideální stav zřejmě neexistuje.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od vombat »

Postavit načerno můžeš co chcěš, ale pokud máš dobré sousedy.......

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#15 Příspěvek od TomasX »

Jsem zvědavý jak se zachová ouřad k černé stavbě D11 u HK. 8O
Pokud šlo o zboření chaty ňákýmu živnostníčkovi, to šlo rychle. :evil:

Ve středověku měli dobré zvyky - defenestrace. Párkrát to použili a pak se nato zapomělo. Škoda. :evil:
Dnes je spousta ouřadů a spousta ouředníků a nezaměstnaný by měli aspoň dost práce. :lol:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“