Tesla AZK 052

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od sambiliong »

vecer to naskenuju

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#17 Příspěvek od vrky »

Ok díky bude mi to hodit.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od sambiliong »

schéma jsem dal na upload
http://upload.ebastlirna.cz

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#19 Příspěvek od vrky »

Výborně, díky za spolupráci.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#20 Příspěvek od vrky »

Tak jsem místo MAA501 dostal IL709M. V KERRU to mají jako náhradu. Ale zapoměl jsem se zeptat jestli to má stené vývody jako MAA501. Nevíte náhodou zapojení vývodů? Nemůžu nikde najít datashet.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

Hledej příště uA709(C), BA709, 1U0709... teď ale nemusíš: je to přímý ekvivalent MAA501, 502, 504

chamelemann

parametry

#22 Příspěvek od chamelemann »

Ahoj,

nevíte nìkdo jaké má tenhle zesík parametry? Jaké repro na to mohu pøipojit?

Díky

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#23 Příspěvek od mi-ro »

Výstupní výkon 100W, výstup 100V, 8 a 16 Ohm.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
LugoG
Příspěvky: 1
Registrován: 08 bře 2007, 01:00

#24 Příspěvek od LugoG »

potreboval by som schemu alebo ser.manual mohol by mi ho niekto poslat
lubogolis@t-zones.sk diik

Návštěvník

#25 Příspěvek od Návštěvník »

Potreboval by som schemu aj servisny manual na Teslu AZK-052, E-Mail: v.verkol@pobox.sk

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#26 Příspěvek od mi-ro »

Hele anonyme, už ti Sinclair v jiným vláknu o tomhle zesu napsal že seš drzej jak vopice. Vidím že máš opravdu zvláštní styl jednání při kterým se na tebe každej vy.ere. Pokud někdo něco chce, tím spíš že zadarmo, je dobrý o to požádat, ev. předem poděkovat a ne hned někoho zmr.at jakto že ti nikdo neporadil. Viz duplicitní vlákno AZK 052
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
vylo
Příspěvky: 33
Registrován: 20 srp 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od vylo »

priatelia buduci tyzden mi pride spominany zoslilnovac azk 052 schemu som si stiahol dakujem velmi pekne sambiliong-ovi za uploadovanie a chel by som vas poprosit ci by sa nenasiel aj servisny (nastavovaci) manual. Chcel by som to mat pekne pokope ak by to bolo mozne. :)

Uživatelský avatar
vylo
Příspěvky: 33
Registrován: 20 srp 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od vylo »

tak priatelia uz mi prisla domov 052 a bol som v uzase ked som videl aky je to kusok. po obhliadnuti zadnej strany som videl este plonby na skrutkach co drzia zadny kryt (to som vazne necakal) cize tesla nebola zatial otvorena :) . okamzite som ju pripojil na zataz a osciloskop a kontroloval som ci je vsetko ako ma byt pracovny bod bol nastaveny ok - sinusovka zacala orezavat rovnomerne.
skusal som priebehy potenciometov volume potaky bude treba vymenit pretoze od 3/4 otazky mi tam naskakuju lupance pri toceni a kontox nepomohol. kontroloval som studenaky ale nenasiel som ich vela ako ste pisali iba 3. a v celku som bol v takom nemom uzase ked som videl tu rucnu pracu (kablovacka, pajkovanie pravdepodobne aj rucne pocinovany plosak) viem ze postarsi clenovia iba krutia hlavami ale ja som 89 rocnik a som som z toho nadseny ze vlastnim rucne robeny tovarensky vyrobok. chcel by som zosik pouzivat ako basovu hlavu v kapele v ziadnom pripade nechcem prerabat konektory ako mi radili skusenejsi muzikanti porobim si radsej redukcie chcem zachovat historicku hodnotu pokial co najviac. chcem sa spytat mam tam vymenit zdrojove elektrolyty pokial to budem pouzivat? inak tak pre zaujimavost da sa zo serioveho cisla zistit aj rok vyroby? :)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#29 Příspěvek od sinclair »

Z mnoha desítek opravovaných zesilovačů tohoto typu jsem musel měnit elektrolyty jen asi ve dvou přístrojích, byly to přístroje, trvale vystavené vysokým teplotám, popř. trvale 24 hodin zapnuté. Jinak to nikdy nebylo nutné. Pokud jsou tam starší TC937a 5.000uF/50V, tak se vyplatí je zkontrolovat. Jsou poznat podle tmavěhnědého texgumoidového víčka a velkých letovacích ok s hliníkovými nýty.
U novějších přístrojů od roku výroby cca 1988 už se montovaly čtyři kondenzátory TE925 4.700uF/63V - poznají se podle jasně oranžového víčka - které žádnou kontrolu nevyžadují a nejsou poruchové.

Vyplatí se při kontrole opatrně dotáhnout šrouby koncových tranzistorů KD503. Z druhé /vnitřní/ strany jsou totiž plastové izolační vložky, které "tečou", koncový tranzistor pak ztratí přítlak na chladič, nemůže předávat teplo a upeče se jako Hus na hranici.

Uživatelský avatar
vylo
Příspěvky: 33
Registrován: 20 srp 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od vylo »

ano presne ako hovoris mam tam 4x TE925 4.700uF/63V s tou oranzovou krytkou. tie trandiky som dotialhol. nemate niekto ten hviezdicovy protikus na repro nikoho nepoznam kto by ho mohol mat.
a nenasiel by sa ten nastavovaci manual? :)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“