Oravan, modul R

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alino2
Příspěvky: 50
Registrován: 18 pro 2007, 01:00

Oravan, modul R

#1 Příspěvek od alino2 »

Mám tu oravan. Meraním som zistil, že na sieť.tyristor nejde budenie. V module R som skontroloval impulzy a sú až po emitory T4a5. T3 je budený cez T5, ale ten, pretože zatiaľ nemá napätie na báze je zatvorený. Na bázu T3 nejde spínanie.
Bud mám zlé schema obvodu, alebo nerozumiem prvotnému rozbehu obvodu. Viete mi to ujasniť?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Nemám tu schema , ale jestli je tyr dobrý , pak pomocný zdroj . Bez něho to nenaběhne , jinak téměř vždy elyt 2x100u a někdy odpor 22R .

Uživatelský avatar
alino2
Příspěvky: 50
Registrován: 18 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od alino2 »

Problem je, že aj ked odpojím tyristor / trafo je OK / nejde do trafa budenie. Na báze T3 nemám impulzy. Odskúšal som si to zapojenie aj v simulátore PC, ale bez napätia na báze T5 nejde spínanie T3-ky do trafka.
Cez čo dostane T5 na bázu plus už pri nábehu.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#4 Příspěvek od jave »

IPSALO byl vzdycky orisek. Take ted nemam po ruce schema a tudiz nevim jaky tranzistor je jaky, ale slysis alespon tichy naznak o nabehnuti nebo vubec nic?
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
alino2
Příspěvky: 50
Registrován: 18 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od alino2 »

Bol úplne ticho. Na tyristoroch ani jeden impulz. Impulzy mi neprejdú cez T5 v R-ku, pretože nemá na báze nič. Po nábehu už má odkiaľ dostať, ale neviem ako sa to chová pri nábehu t.j. ako sa T5 otvorí a dovolí dať T3 prvý impulz pre sieťový tyristor. Podľa schémy ktorú mám nemá šancu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pajosek2 »

Schema si taky nevybavuju,ale tyhle zdroje mají jednu libůstku.Dost se přetvařují,tak pozor. Vždy se mnou vydrbalo něco jiného než jsem čekal. Pokud si vzpomínám,tak tam byl předřazen stabilizátor s KF507.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#7 Příspěvek od Maskot »

Temto zdrojum bylo kdysi venovano modre Amaro,snad si nekdo vzpomene ktere.

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#8 Příspěvek od milin »

amaro modré 5/1987 a co C10 na R.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od zajemce »

Právě včera jsem jednoho dělal a tak jak jsem si myslel,že tyto TV dost důkladně znám,tak to se mnou pěkně zacvičilo.Také nebylo buzení pro Ty.Prošel jsem vše vč. modulu R a stále mrtvý brouk,bez náznaku najíždění.Osciloskop mně řekl,že buzení řádku je O.K.Nakonec to byl elyt 100+100,i když na normální měření kapacity a ESR byl O.K.

Uživatelský avatar
alino2
Příspěvky: 50
Registrován: 18 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od alino2 »

Kapacity som skontroloval. Nemozem dostat ani jeden impulz na siet.tyristor. Neviem ako sa dostat k tomu Amaru.

Uživatelský avatar
jardalosos
Příspěvky: 13
Registrován: 08 led 2009, 01:00

#11 Příspěvek od jardalosos »

...už to tady nahoře někdo psal,bez pomocného zdroje to nenajede,jaké jsi naměřil napětí B?Jinak při svodu v řádku taky ipsalo nenajede...
zkontroluj pomocný zdroj,elyt 2x100 raději vyměň a pak jeď teprve dále..R a řádek..jáké tam jsou impulsy-nejsou ploché?

Uživatelský avatar
alino2
Příspěvky: 50
Registrován: 18 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od alino2 »

Na kond 2x100u sa mi nič nedostane, pretože napätie naň príde cez sieťový tyristor. Odpojil som sekundár trafka a na primár nedostanem nič z R-ka.
Podľa mňa, TV má najprv nabehnúť pomocou sieť. impulzov na pin1 a až potom sa nachytí na riadkový kmitočet. Neviem pochopiť funkciu T5 a T3 po zapnutí vypínača. Keď beží riadk. rozklad je to jasné, ale na nabitie kond 2x100u sa zákonite musí otvoriť sieť tyristor - ale na základe čoho keď T5 je uzatvorený a tým aj T3.
Pomocný zdroj je OK - odskúšané aj s ext. zdrojom.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od zajemce »

U mne to byl ten samý případ,na elyt se nedostalo nic a přesto to byl on.Těch závad tam nůže být více a jestli nemáš manuál,kde popisují,jak si poradit s modulem R a jak postupovat (tech.informace č.55),tak dej email a já ti ty dvě důležité stránky pošlu.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od zajemce »

Jo a hlavně si zkontroluj právě činnost řádku (napájení z pomocného zdroje,buzení z modulu S).

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#15 Příspěvek od jave »

Odpoj nasobic a zkontroluj impulzni C
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“