Strong 6502 - pravidelne vypadava obraz

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#16 Příspěvek od kovka »

Problem s vypadavanim obrazu zpusoboval spatny software,takova byla informace prodejce, pote co se pristroj po 14 dnech vratil z reklamace.
Rozhodne bych ho vsak nedoporucil nebot kvalita zvuku u nej neni dobra.
Druzice na tom chodi bez problemu obe.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#17 Příspěvek od watt3 »

kovka píše:Problem s vypadavanim obrazu zpusoboval spatny software,takova byla informace prodejce, pote co se pristroj po 14 dnech vratil z reklamace.
Rozhodne bych ho vsak nedoporucil nebot kvalita zvuku u nej neni dobra.
Druzice na tom chodi bez problemu obe.
kdo šetří má za 3 roky stejně ho...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#18 Příspěvek od mi-ro »

Náhodou pánové, STROG-parabola je denitální, jedním snímačem jsem načetl 3A i 1A!! Ta geometrie musí bejt dílo
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od watt3 »

sice nevím co to je denitální ale geometrie je daná, velký prolis, krátká hokejka a ohniska blízko u sebe, nic víc nic míň

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#20 Příspěvek od RadekB »

mi-ro píše:Náhodou pánové, STROG-parabola je denitální, jedním snímačem jsem načetl 3A i 1A!! Ta geometrie musí bejt dílo
Jo, a to jeste nevis jak tahle parabola vypada po 1.zime a mrazech.

Fakt nechapu lidi, co usetri 300Kc na polozce, ktera muze byt v provozu bezne 10-15let a radeji koupi mrdku, co je nepouzitelna uz jako nova.
Na druhe strane ale zase letos to delame jinak - chcete namontovat ? Jo ? tak bezte tam, kde jste si to koupili.

Delame nyni "pouhych" 9-10 hod denne, ale rozhodne ve vetsim klidu nez s temi super/hyper kvalitnimi srackami. Jeste ted tu vidim ti kvalitni parabolu, koupenou u Spacila, ktera byla jak list vrtule vetrne elektrarny. Horko tezko na tom sel udelat CSlink (BER 10-2, SNR 5dB) o silhani nemohla byt rec. Borec nez by to sel reklamovat tak radeji Astra1 ani nechtel. Na druhe strane to jenom nahrava podavacum techhle klumpru.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#21 Příspěvek od mi-ro »

watt3 píše:sice nevím co to je denitální ale geometrie je daná, velký prolis, krátká hokejka a ohniska blízko u sebe, nic víc nic míň
Ano, tady jsem se "upsal" místo d ve slově denitální má bejt G, pak by jsi měl vědět co tím myslím. Geometrie by měla být daná!!! Všechny offsetky trpí tím že vlivem teplotní roztažnosti se posunuje ohnisko, s tím nikdo nic neudělá, proto profi pararaboly nikdy nejsou offset ale středové i za cenu že si cloní snímačem a nohama. Ale pokud je ofka špatně lisovaná-což se dá u parabol dodávaných ke STRONGům předpokládat, ideální ohnisko prostě nemá a už vůbec ne v místě kde končí noha a odražený paprsek v ohnisku nevytvoří bod ale ovál. Taky proto aby se ofky co nejméně deformovaly slunečním zářením (někdy i nevratně!!) se nastříkávají světlými barvami- to pro ty kteří si parabolu natřou na hnědo aby jim ladila s barákem :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#22 Příspěvek od RadekB »

mi-ro píše: Všechny offsetky trpí tím že vlivem teplotní roztažnosti se posunuje ohnisko, s tím nikdo nic neudělá, proto profi pararaboly nikdy nejsou offset ale středové i za cenu že si cloní snímačem a nohama.
V tomto nemas pravdu, i profi spoje jsou s offsetkama, co treba VSAT apod, mrkni treba na benziny, spoje pro platebni terminaly apod.
Na PtP spojich jsou z 99 procent stredovky (vetisnou od Kaden) , presny duvod neznam, ale je fakt ze se 100x lip zameruji. Ono zamerit 120cm paraboly na linku 25km neni zase takova prdel :) natoz s offestkou :)
Jinak ale souhlas s tim co jsi napsal

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#23 Příspěvek od mi-ro »

Ony offky jednu výhodu proti středovkám mají, jsou skoro svislé a proto se v nich neusazuje sníh. Mám středovku 120 a cca 5x do roka musím vzík koště a vyhnat z ní sníh než namrzne.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#24 Příspěvek od kovka »

Tak zase prisel jeden trouba,ze nemuze rozchodit Stronga 6502.
On se rozchodit dal ,ale jaksi funce Exit byla na uplne jinem tlacitku.
Co usetril pri nakupu zaplatil za benzin a cas pri ceste za vymenou.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

mi-ro píše:Ony offky jednu výhodu proti středovkám mají, jsou skoro svislé a proto se v nich neusazuje sníh. Mám středovku 120 a cca 5x do roka musím vzík koště a vyhnat z ní sníh než namrzne.
Prime foccus KOVOSAT Náchod fí 120cm je na balkoně od r. 1990 !!! (Lepší ant. snad ani není - talíř dural, Fe-díly silně zinkovány v ohni !!).
Jak na ten sníh - nejprve jsem na nej chodil, z ložnic. okna s koštětem, pak jsem uvažoval o vyhřívání plochým topným pásem/24V a nakonec to vždy "vyřešil" kastrol teplé vody, kterou jsem z toho okna na parabolu "vychrstl" - sníh sjel jak lavina :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “