Fotoaparát Acer CR-6530

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CharlesBass
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

Fotoaparát Acer CR-6530

#1 Příspěvek od CharlesBass »

Ahoj, mám problém s tímto fotoaparátem. Nesvítí displej.

Mám ho pujčený, a už když jsem si ho půjčil měl na displeji jakési šikmé pruhy, jako když ho utřete špatně hadrem a nechá to stopu. Bylo to uvnitř displeje, nechal jsem to být a fotil. Po měsíci focení a normálního fungováni teď už nejde vůbec. Foťák normálně zaostřuje, fotí, ale displej ani neblikne. Nepatrně jen svílil v jednom rohu.

Rozhodl jsem se to rozebrat. Po vyjmutí displeje a opatrném rozebrání jeho komponent jsem zjistil, že byl celý mezi fóliemi nasáklý nějakou mastnou kapalinou (ty pruhy). Krycí sklo a plastový rámeček byli rozlepeny a netěsnili. Všechny polarizační, odrazové a matné fólie jsem tedy propral v lihu a jal se zkoumat osvětlovací těleso. To je tvořeno z destičky se strukturou se čtyřmi SMD LED po jedné užší straně. Je napojený na přívod k zobrazovací části. Jo a když foťák zapnu, displej pouze kompletně jednolitě zčerná, když se skrz dívám proti světlu (např proti lcd monitoru, zářivce, i přes polarizační fólie) ledky jsem pořádně nezkoušel - pouze ohmetrem, ale ten má asi slabé napětí a ledku asi nerozsvítí.

Jiné části přístroje asi zality nebyly, všecky tlačítka fungují, baterie i karta jsou taktéž čisté...

Odhadl by někdo co by mohla být příčina? Respektíve, proč ty ledky dva měsíce svítili a pak by vlivem tý vlhkosti klekly? Či může být špatný nějaký řídící obvod obrazovky? Že to nezobrazuje vlastně nic i s cizím světlem ...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#2 Příspěvek od CharlesBass »

Tak to dva dny leželo rozbabraný po stole, předtím to nejevilo žádný jiný činnosti než jednolité ztmavnutí, bez osvětlení. Teď sem to jen tak zkusmo připojil bez fóií i všeho ost a vono to svítí i zobrazuje co má! :lol: A nejvíc mě štve že nevím co .. asi nějakej elektronickej smog zas ... no du to dát do kupy úplně snad to bude běhat i pak. :)

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“