Záznam z VHS na DVD

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsejba
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2006, 01:00

Záznam z VHS na DVD

#1 Příspěvek od xsejba »

Nevím co vše ovlivní výsledný záznam z VHS na DVD? Pro Vás to je jistě banalita. Mám doma nespočet nahrávek z analogové kamery. Mám si kupovat DVD rekordér? Dobrá, jenže to budu potřebovat zajisté i co nejkvalitnější videorekordér, jelikož dle mého amatérského úsudku jaká kvalita půjde z videa taková bude na DVD. Nebo si mám sehnat combo? Zdá se to nejjednodušší, ale bude kvalita stejná jako třeba přes TV kartu? Hodlám posléze s videem dál pracovat tzn. dostat ho do pc ale to mohu stejně přes TV kartu tak přes DVD. Omlouvám se, že to takto rozepisuji, ale co jsem vyčetl z různých diskuzí každý preferuje něco jiného.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#2 Příspěvek od BIPOLAR »

xsejba píše:Nevím co vše ovlivní výsledný záznam z VHS na DVD? Pro Vás to je jistě banalita. Mám doma nespočet nahrávek z analogové kamery. Mám si kupovat DVD rekordér? Dobrá, jenže to budu potřebovat zajisté i co nejkvalitnější videorekordér, jelikož dle mého amatérského úsudku jaká kvalita půjde z videa taková bude na DVD. Nebo si mám sehnat combo? Zdá se to nejjednodušší, ale bude kvalita stejná jako třeba přes TV kartu? Hodlám posléze s videem dál pracovat tzn. dostat ho do pc ale to mohu stejně přes TV kartu tak přes DVD. Omlouvám se, že to takto rozepisuji, ale co jsem vyčetl z různých diskuzí každý preferuje něco jiného.
Kvalita bude stejná, jako je na VHS.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

V jakém formátu přesně jsou ty nahrávky z kamery??

V PC se dá s obrazem hodně udělat, o zvuku ani nemluvě.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Davidus »

BTW chtělo byto lepší název vlákna, nevím či je s pravidly, takovýto nic neříkající

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#5 Příspěvek od Bulboa »

Prosím tě, příště název vlákna víc k věci, jednak protože je to v rozporu s pravidly a také protože se lidi dozvědí jaký máš problém hned z názvu vlákna :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

No proto!

Uživatelský avatar
cafenet
Příspěvky: 428
Registrován: 14 říj 2004, 02:00
Bydliště: RK

#7 Příspěvek od cafenet »

s VHS jsou většinou problémy s výpadky snímku a následně špatná synchronizace zvuku, některé střihové karty by měly tento problém opravit jak na tom jsou stolní DVD rekordéry nevím
dotaz patří spíše sem http://www.tvfreak.sk/modules.php?name=Forums

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Z vlastní zkušenosti vím , že když jsem nahrával přímo do PC , tak jak je viz výše , při výpadcích a celkově horší kvalitě to něchtělo vzít . Zatímco při nahrávání na DVD rekordér nejsou pro výsledek výpadky důležité . Ztráta obrazu , pokroucení atp. se nahraje stejně jako dobrý signál . Takto vyrobené DVD PC v klidu vezme a pak s ním můžeš pracovat . Alespoň prozatím jsem tímto procesem zachránil některé záznamy , ale tento problém zde byl již probírán s tím , že překopírování na DVD je k ničemu . Já si to nemyslím . Najdi si starší vlákna . Zvláště mi to pomohlo v případě kombinací formátů 4/3 16/9 . Když jsem nahrál kombinaci do jednoho projektu , tak mi to střižna nechtěla vzít . Když jsem to "protáhl" dvd rekordérem , bylo po problémech - z černých okrajů se stala součást snímku .
Naposledy upravil(a) BOBOBO dne 08 črc 2009, 08:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#9 Příspěvek od xxxe »

Hlavně si ty VHS uschovej,kvalita DVD placek je pod psa a za 1-2 roky už to nemusíš taky z DVD přehrát.Vypaluj kdyžtak na DVD-RAM nebo RW ,je to asi nejkvalitnější placka.

Uživatelský avatar
xsejba
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2006, 01:00

#10 Příspěvek od xsejba »

Jo, omlouvám se za to vlákno spěchal jsem a nepřemýšlel. Je to nahrávaný na analogu Grundig LC 500 C na kameře je označení VHS C PAL. Pásky Panasonic HD extra EC-45. Některá Basf High grade VHS C PAL SECAM. Možná by bylo lepší pásku šoupnout do kamery a z kamery rovnou do PC nebo je lepší použít přetáčecí VHS a šoupnout do lepšího rekordéru?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

xsejba píše:Jo, omlouvám se za to vlákno spěchal jsem a nepřemýšlel. Je to nahrávaný na analogu Grundig LC 500 C na kameře je označení VHS C PAL. Pásky Panasonic HD extra EC-45. Některá Basf High grade VHS C PAL SECAM. Možná by bylo lepší pásku šoupnout do kamery a z kamery rovnou do PC nebo je lepší použít přetáčecí VHS a šoupnout do lepšího rekordéru?
Logicky by přehrávání na přístroji kterým byl záznam pořízen mělo být nejlíp kompatibilní co se týče např. kolmosti hlavy pro audio stopu. Proti je zase rychlejší opotřebení kamery, ale ta už bude stejně asi po smrti "morálně".
bobobo: to doplnění obrazu černým pruhem je možná to, co pak zblbne některé TV tak, že nerozliší 16:9 od 4:3 s "obsahem" v černých pruzích, tak že pak udělají 16:9 * 16:9 a obraz je horší a menší než na 4:3 TV :roll:
Jaký je rozumný důvod mixovat do jednoho titulu dva obrazové formáty?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Úplně jednoduchý , aby na obrazovce bylo vše , co bylo natočeno zleva do prava a shora dolů ......Není to filmová produkce , ale většinou záznami z různých posezení a někteří jedinci bývají až na krajích záznamu a vlastně na ně už ani jiná filmová vzpomínka není .

Odpovědět

Zpět na „Poradna“