Chip pro Playstation

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

Chip pro Playstation

#1 Příspěvek od Lesnik »

Zdravím,
dostal jsem se k možnosti instalovat chip pro PS, zajímal by mě Váš názor na toto téma. Četl jsem na netu, že po instalaci odchází laser (dříve či později). Pak by vlastní instalace tak trochu ztrácela smysl vzhledem k ceně nového laseru. Proto pokud má někdo zkušenosti s instalacemi, třeba mi to vyvrátí. Pěkný den přeji ...

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#2 Příspěvek od soucek »

Ahoj,tohle není sice přímo moje parketa,ale s odešlými lasery jsem se díky chipu už několikrát setkal. Myslím,když budeš chtít tam dát ten chip, měly by být už k mání upravené verze s ochranou laseru. Nevím přesně co je tam za tu ochranu, ale bude to možná nějak omezovat proud ,nebo pomocí softu tu jednotku chránit před případnými nesprávnými povely. Víc opravdu nevím,obrať se na někoho zkušenějšího.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#3 Příspěvek od Raptor181 »

LESNIK
Pre aky playstation robis cip?
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Lesnik »

Ahoj a díky za reakce. Já jsem instalaci vzdal, jelikož jsem se ztotožnil s názorem, který jsem četl myslím někde tady, že instalace je "prasárna" protože ten čip se tam musí prostě namastit. Ale je fakt, že se asi už dělají čipy, které závadu laseru nezpůsobují. Jen člověk musí mít zkušenost.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj já sem z Brna a nevím kam se mám obrátit kvuli èipu. A hlavnì jak poznám že je to ten lepší èip.

Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od JirkaRCK »

Dobrý den,
mohl by mi prosím někdo doporučit nějaký článek o problematice ochrany her pro PS1? Docela by mě zajímalo, na jakém principu to funguje, v čem jsou vlastně černá soňácká cd s hrami jiná než klasická cd a jak nabastlený čip v playstationu pracuje. Je to už hodně stará problematika, na netu jsem na nic kloudného nenarazil...

Na nějakém zahraničním webu jsem četl článek, ve kterém bootovali klasické zálohované cd pomocí jiné originálky, nebo snad i zajišťovali laser kusem cizího předmětu, aby nemohl sjet do zaváděcí stopy (ale u tohoto si opravdu nejsem jist, zdali jsem textu dobře porozuměl). Máte s tímto nějaké zkušenosti? :-)

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#7 Příspěvek od scorpions-cz »

Do PS 1 a PS ONE jsem ve své době nainstaloval řádově několik desítek čipů a nesetkal jsem se s tím ,že by odcházel laser.Do techto konzolí je to v celku jednoduché.Jedná se o jeden malej PIC s osmi vývody.Nejsem teď u svého compu abych napsal jakej PIC to byl.Mám doma někde i HEX soubor a montážní plánek.Do PS 2 to už bylo o dost složitější tam se zapojovalo asi 16 drátků .

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenda_KL »

Do PS2 to byla pěkná pakárna.
Kupoval jsem hotový PSModBo či co a lasery taky neodcházely.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#9 Příspěvek od scorpions-cz »

u PS 1a PS ONE to byl PIC 12C508
a zapojení celkem jednoduchý.
přikládám jeden příklad zapojení.
Přílohy
102psonev2.jpg
(53.3 KiB) Staženo 88 x

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#10 Příspěvek od mkat »

Tiež som do PS 1 a 2 dal niekolko čipov a nikto sa nestažoval že by mu odišiel laser.Daval som rôzne naprogramovane ,do rôznych modelov a čip bol tušim 12C508/P
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “