color 445 - nejde zvuk

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od zajemce »

Jo bral jsem to podle 469,která je kromě procesoru téměř shodná a opravdu jsem to nečetl od začátku.Regulace je ze 2.Zkontroloval jsi v konci elyty? Hlavně výstupní?Taky se podívej na vazební C.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

jaroslavp píše:
sasaopravar píše:
jaroslavp píše:Asi si ma zle pochopil - zvuk ide až do koncáku, ale z koncáku ide strašne potichu, ako po povele MUTE. OSD funguje a ukazuje správne. Koncák je napaťovo riadený a z procesora PCA pri pridávaní a uberaní zvuku je U=0V a do koncáku je U=2,8V takže preto ide repro potichu, ale príčinu som nenašiel. (žeby procesor ???). :roll:
No jo,pochopil jsem to blbě :? pravda.
Jsou tam dva KC238,co se s nima a okolo nich se děje?
VŠETKO OKOLO JE OK
A co samotné tranzistory VT205,VT206?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#18 Příspěvek od RadekB »

jaroslavp píše: Merané je to na pine č.2 PCA
Na pinu2 nic nezmeris, rozhodne se tam nebude zadne napeti menit, je tam jen sirkove modulovany signal, ktery se na zmenu napeti prevadi prave temi tranzistory a kondenzatory za timto pinem, na TDA1013 je toto napeti tusim na pinu 7. Vstup zvuku z demodulatoru je na pin 8, pokud se nepletu, z ext.vstupu SCART sel zvuk nejdriv do MDA4281 a z nej terpve do TDA1013.
Takze pokud je zvuk jkeste pred koncakem (pin8 TDA1013), zmer napeti na pin7, jestli se meni nebo ne, pokud ne, zkontroluj ty dve KCcka a odpory a kondiky okolo, ev.koukni osciloskopem na PIN2 PCA84... a pak uvidis.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od otakarv »

RadekB píše:
jaroslavp píše: Merané je to na pine č.2 PCA
Na pinu2 nic nezmeris, rozhodne se tam nebude zadne napeti menit, je tam jen sirkove modulovany signal, ktery se na zmenu napeti prevadi prave temi tranzistory a kondenzatory za timto pinem, na TDA1013 je toto napeti tusim na pinu 7. Vstup zvuku z demodulatoru je na pin 8, pokud se nepletu, z ext.vstupu SCART sel zvuk nejdriv do MDA4281 a z nej terpve do TDA1013.
Takze pokud je zvuk jkeste pred koncakem (pin8 TDA1013), zmer napeti na pin7, jestli se meni nebo ne, pokud ne, zkontroluj ty dve KCcka a odpory a kondiky okolo, ev.koukni osciloskopem na PIN2 PCA84... a pak uvidis.
On to zkoušel přez SCART ven z TV.Takže tam je potřeba zkontrolovat,jak jsi sám napsal,oba tranzistory,taky bych se nakonec přiklonil k"Mirdovi"
V jakém stavu je samotný reproduktor? Není rozpadlá membrána? Taky jsem měl u jedné špatný konektor na sluchátka.
No a nakonec koncák TDA1013.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#20 Příspěvek od RadekB »

Vychazel jsem z tohoto :

jaroslavp ma na mysli zvuk ze scartu ven že jde v pohodě.Na 7 noze koncaku napěti se nereguluje-v tom je problem.

PRESNE TAK
---------------------------
v techto TV jsem ohledne zvuku menil nekolikrat nektery z tech KCcek, 1x TDA1013, a 1x procesor (ale to bylo po bource). Tyhle telky jsou tak jednoduchy, ze oprava zvuku snad nemuze byt tak slozita.

Uživatelský avatar
jaroslavp
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#21 Příspěvek od jaroslavp »

RadekB píše:
jaroslavp píše: Merané je to na pine č.2 PCA
Na pinu2 nic nezmeris, rozhodne se tam nebude zadne napeti menit, je tam jen sirkove modulovany signal, ktery se na zmenu napeti prevadi prave temi tranzistory a kondenzatory za timto pinem, na TDA1013 je toto napeti tusim na pinu 7. Vstup zvuku z demodulatoru je na pin 8, pokud se nepletu, z ext.vstupu SCART sel zvuk nejdriv do MDA4281 a z nej terpve do TDA1013.
Takze pokud je zvuk jkeste pred koncakem (pin8 TDA1013), zmer napeti na pin7, jestli se meni nebo ne, pokud ne, zkontroluj ty dve KCcka a odpory a kondiky okolo, ev.koukni osciloskopem na PIN2 PCA84... a pak uvidis.
VŠETKO ČO SI SPOMÍNAL JE V PORIADKU AJ TDA1013 A OSCILOSKOP NEMÁM.

Uživatelský avatar
jaroslavp
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#22 Příspěvek od jaroslavp »

RadekB píše:Vychazel jsem z tohoto :

jaroslavp ma na mysli zvuk ze scartu ven že jde v pohodě.Na 7 noze koncaku napěti se nereguluje-v tom je problem.

PRESNE TAK
---------------------------
v techto TV jsem ohledne zvuku menil nekolikrat nektery z tech KCcek, 1x TDA1013, a 1x procesor (ale to bylo po bource). Tyhle telky jsou tak jednoduchy, ze oprava zvuku snad nemuze byt tak slozita.
AK NIE JE TAK ZLOŽITÁ - Vysvetli mi prosím Ťa proces po stlačení tlačítka MUTE. Ďakujem.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#23 Příspěvek od RadekB »

jaroslavp píše:
RadekB píše:Vychazel jsem z tohoto :

jaroslavp ma na mysli zvuk ze scartu ven že jde v pohodě.Na 7 noze koncaku napěti se nereguluje-v tom je problem.

PRESNE TAK
---------------------------
v techto TV jsem ohledne zvuku menil nekolikrat nektery z tech KCcek, 1x TDA1013, a 1x procesor (ale to bylo po bource). Tyhle telky jsou tak jednoduchy, ze oprava zvuku snad nemuze byt tak slozita.
AK NIE JE TAK ZLOŽITÁ - Vysvetli mi prosím Ťa proces po stlačení tlačítka MUTE. Ďakujem.
Tusim se na pin2 PCA84C640 generuji impulsy, odpovidajici napeti jako pri nulove hlasitosti, tot vse. Jestli si dobre pamatuju, tak pokud se po stlaceni MUTE na DO zacala pri stlaceni VOLUME+ zobrazovat uroven hlasitosti od nuly.
Pokud se nemeni na PIN7 (tusim, mrkni do schematu nebo katalogu) napeti, je chyba nekdy mezi PCA a TDA1013. Myslim, ze by slo privest i pres trimr napeti na to TDA a zkusit, jestli regulace pojede nebo ne.
A nebo to odnest do servisu.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#24 Příspěvek od RadekB »

Jo a jeste se mrkni na kondik mezi vyvodem 5 a 6 toho TDA1013

Uživatelský avatar
jaroslavp
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#25 Příspěvek od jaroslavp »

RadekB píše:Jo a jeste se mrkni na kondik mezi vyvodem 5 a 6 toho TDA1013
To čo si napísal, je všetko pravda, ale vtip je v tom, že všetko okolo koncáka (vrátane) a aj medzi PCA a TDA je v poriadku a predsa to nefunguje. Pripadá mi to, akoby vždy bol stlačený povel MUTE ! Čo sa týka servisu, možno ma vyjde lacnejšie, keď pustím zvuk cez externý zosik. Ale aj tak si veľmi cením, že ste sa tomuto problému aspoň trochu venovali - VĎAKA !!!

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#26 Příspěvek od RadekB »

Meni se to napeti na pinu7 toho TDA nebo ne ????

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#27 Příspěvek od RadekB »

jaroslavp píše: To čo si napísal, je všetko pravda, ale vtip je v tom, že všetko okolo koncáka (vrátane) a aj medzi PCA a TDA je v poriadku a predsa to nefunguje. Pripadá mi to, akoby vždy bol stlačený povel MUTE !
Pokud je vse v poradku, tak to musi fungovat. Jak vis, ze koncak funguje ?
Ja osobne nevylucuji ani chybu toho PCA84C640/030.

Uživatelský avatar
jaroslavp
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#28 Příspěvek od jaroslavp »

RadekB píše:
jaroslavp píše: To čo si napísal, je všetko pravda, ale vtip je v tom, že všetko okolo koncáka (vrátane) a aj medzi PCA a TDA je v poriadku a predsa to nefunguje. Pripadá mi to, akoby vždy bol stlačený povel MUTE !
Pokud je vse v poradku, tak to musi fungovat. Jak vis, ze koncak funguje ?
Ja osobne nevylucuji ani chybu toho PCA84C640/030.
KONCÁK JE JE 100 PRO v poriadku - skúšal som ho na susedovej TV, no bohužiaľ - nemožem si dovoliť každú chvýľu ho otravovať, keďže majú len ten jeden :(

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#29 Příspěvek od RadekB »

A uz jsi zkusil tu trivialni vec a to je zmereni zmeny napeti na pinu 7 pri regulaci hlasitosti ?

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#30 Příspěvek od sasaopravar »

Tady je kousiček toho zapojeni.Jak je spojeni z kolektoru VT206 na R225 tak tam to přeruš a změř na 7 noze koncaku napěti.
Přílohy
c445.gif
(29.3 KiB) Staženo 82 x

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“