COM port

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

A kam to chces pripajat?

Uživatelský avatar
alonzo
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2009, 02:00

#17 Příspěvek od alonzo »

rnbw píše:A kam to chces pripajat?
Už to nejdem riešiť - vyrieši to toto Obrázek
a ešte raz vďaka za reakcie.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#18 Příspěvek od paveltl »

No jen malá rada - ono hroznì záleží na co to budeš používat. Mám totiž zkušenosti s tìmihle øadièi že dost èasto nefungují se staršími programy. Zøejmì se používá jiný zpùsob adresace (asi stejnì jako že DOS programy neumí korektnì pracovat s COM u JehoVist). Ze 7 rùzných øadièù mi chodily jen dva, tak abys nebyl pøekvapený.
Trochu lepší je to s øadièi do PCI slotu, tam mi zatím ze 3 chodil 1 správnì a 2 vykazovali drobné chyby, které vyøešilo èasování obsluhy COM v programu. Musely ze zvýšit timeouty - ale tìžko øíct jestli to mìli na svìdomí jen øadièe, nebo i podstatnì rychlejší PC.

Uživatelský avatar
alonzo
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2009, 02:00

#19 Příspěvek od alonzo »

paveltl píše:No jen malá rada - ono hrozně záleží na co to budeš používat. Mám totiž zkušenosti s těmihle řadiči že dost často nefungují se staršími programy. Zřejmě se používá jiný způsob adresace (asi stejně jako že DOS programy neumí korektně pracovat s COM u JehoVist). Ze 7 různých řadičů mi chodily jen dva, tak abys nebyl překvapený.
Trochu lepší je to s řadiči do PCI slotu, tam mi zatím ze 3 chodil 1 správně a 2 vykazovali drobné chyby, které vyřešilo časování obsluhy COM v programu. Musely ze zvýšit timeouty - ale těžko říct jestli to měli na svědomí jen řadiče, nebo i podstatně rychlejší PC.
Hlavne to používam na prehrávanie firmware v sat.prijímačoch - čo by si teda doporučil,lebo kolega ma tiež upozorňoval že to nemusí správne fungovať - a čo si myslíš o tomto???
Přílohy
ImgW.jpg
(61.81 KiB) Staženo 46 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

A otestoval už jsi ten COM na desce?

Uživatelský avatar
alonzo
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2009, 02:00

#21 Příspěvek od alonzo »

Andrea píše:A otestoval už jsi ten COM na desce?
Nie neotestoval,lebo nechápem ako to bolo myslené - v tejto oblasti som laik :?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Přečti si co ti psala Andrea předtím a co ti není jasné, tak se zde zeptej.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#23 Příspěvek od silio »

alonzo píše:Zdravím odborníkov a zároveň prosím o pomoc.Prestal mi fungovať COM1 na PC - pravdepodobne skrat na prepojovacom kábli RS232 - dá sa nejako odstrániť táto porucha (myslím nejaký návod) - inak mi píše že zariadenie funguje správne no keď prepojím sat.prijímač cez RS232 a spustím prenos skočí hláška COM port connection timeout - budem vďačný za každý dobrý nápad :cry: Ďakujem
Mal som ten istý problém,ale problém nebol v kábli,ale v sat. prijímači.

Uživatelský avatar
alonzo
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2009, 02:00

#24 Příspěvek od alonzo »

p32 píše:Přečti si co ti psala Andrea předtím a co ti není jasné, tak se zde zeptej.
No pravdu povediac - potreboval by som to popísať čo mám spraviť troška zrozumyteľnejšie pre laika ako som ja :?

PS:Prepojovací kábel a STB sú vporiadku - skúšal som to na inom PC,kde prenos prebehol normálne

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#25 Příspěvek od silio »

Tak v podstate máš závadu ohraničenú

Uživatelský avatar
alonzo
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2009, 02:00

#26 Příspěvek od alonzo »

silio píše:Tak v podstate máš závadu ohraničenú
To bolo prvé čo som skúšal - len stále neviem ako mám otestovať ten COM :?

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#27 Příspěvek od miroja »

Uz Ti radili termnal,alebo skus niekde pohladat starucky (este DOS-ovsky) program Checkit3. :wink:

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#28 Příspěvek od paveltl »

No nejlepší by bylo zajít do nìjakého obchodu s poèítaèovou technikou (tedy ne supermarket) a tam si od nich nechat nìco doporuèit a domluvit se jestli vezmou zboží zpátky když nebude chodit.

Já to takhle øešil už dvakrát (podruhé když ten první model nešel víc sehnat) a mám to vyzkoušeno s PLC, SAT je zas trochu jiný.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od PotPalo »

Ešte skús v správci zariadení - v nastavení COM portu vypnúť medzipamäť FIFO. Niektoré zariadenia majú s ňou problémy.

A keď už budeš v správci zariadení, pozri si, koľko COM portov to naozaj má (to sa dá pozrieť aj v BIOSe).

Uživatelský avatar
alonzo
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2009, 02:00

#30 Příspěvek od alonzo »

miroja píše:Uz Ti radili termnal,alebo skus niekde pohladat starucky (este DOS-ovsky) program Checkit3.
Bohužiaľ,nikde ho nemôžem zohnať :?
PotPalo píše:Ešte skús v správci zariadení - v nastavení COM portu vypnúť medzipamäť FIFO. Niektoré zariadenia majú s ňou problémy.

A keď už budeš v správci zariadení, pozri si, koľko COM portov to naozaj má (to sa dá pozrieť aj v BIOSe).
Dík za radu,ale nepomohlo ani vypnutie FIFO :cry:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“