DREAMBOX - 500S

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

DREAMBOX - 500S

#1 Příspěvek od MOTOROLA »

Zdravím .Prosím vás nevíte někdo kde je chyba,když nejde na tomto přijímači naladit stanice Óčko z Astra 23,5°E ? Ostatní stanice normálně naladí ale tuto stanici ne.SNR má 60% , AGC má 92% a BER má 0%.Spustím vyhledávání a pokaždé mám 0 programů nalezeno.Jiný přijímač tuto stanici normálně najde.Parabola má 65cm. Předem dík za každou radu a pomoc.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#2 Příspěvek od jopo166 »

v akych medzach sa pohybuje sr na tomto prijimaci niektore prijimace nemaju moznoz ladit z velkov sr a niektore z velmy malov sr dalej hladas to automaticky ci si dal vyhladat manualne skus zadat aj pid kod pre obraz a pre zvuk ak tento prijimac zaDANIE UMOZNUJE

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

jopo166 píše:v akych medzach sa pohybuje sr na tomto prijimaci niektore prijimace nemaju moznoz ladit z velkov sr a niektore z velmy malov sr dalej hladas to automaticky ci si dal vyhladat manualne skus zadat aj pid kod pre obraz a pre zvuk ak tento prijimac zaDANIE UMOZNUJE
Ocko ma SR 22000 a FEC 5/6, takze zcela standardni hodnoty.
Jake mas na tom DM nastaveny parametry vyhledavani ?

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

Keby si skusil nastaviť hľadanie 10860 MHz horizontálne FEC - 5/6 a rychlost 22000 KSymb/s možno by to aj našlo.

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od MOTOROLA »

SNR 60% , SRC 92% a BER až 52000. XXXE mi psal že to je parabolou. Pokusim se sehnat větší a pak se budu nervovat znova. Mockrát vám všem děkuju za cenné rady.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

MOTOROLA píše:SNR 60% , SRC 92% a BER až 52000. XXXE mi psal že to je parabolou. Pokusim se sehnat větší a pak se budu nervovat znova. Mockrát vám všem děkuju za cenné rady.
To je blbost, Ocko je takova svarecka, ze to jede s rezervou i na 40cm parabolku. FEC 5/6 sice nedava extra rezervu pro zhorsene prijmove podminky, ale i tak je 65cm EXTRA dostacujici. Vetsi parabola neni potreba, nastavit podle meraku je potreba a podivat se spektracem, co by tam mohlo byti za pruser. Muze to delat i LNB, muze mit problem na zacatku pasma, i s tim jsem se setkal, ale 65cm parabola je dostaecna.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od xxxe »

Já psal že ta parabola je do-kurvená nějak,prý stačí malinko na ni sáhnout a signál je v háji ůplně,nepsal jsem že je malá.Spadla a je ohnutý krk s LNB třeba a už není přesná,proto ten slabej signál.

Jinak 80kou nic nepokazí a zlepší se mu aspoň signál.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#8 Příspěvek od jave »

xxxe píše:Já psal že ta parabola je do-kurvená nějak,prý stačí malinko na ni sáhnout a signál je v háji ůplně,nepsal jsem že je malá.Spadla a je ohnutý krk s LNB třeba a už není přesná,proto ten slabej signál.

Jinak 80kou nic nepokazí a zlepší se mu aspoň signál.
Pri dnesnich cenach anten bych spadlou uz nikdy nedaval zpet. Kup novou, tech par korun te nezabije
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#9 Příspěvek od galjo »

Jave má pravdu - spadnutá parabola - je už deformovaná a príjem je otázny.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “