nestabilní PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
opravar13
Příspěvky: 51
Registrován: 19 čer 2009, 02:00

nestabilní PC

#1 Příspěvek od opravar13 »

Mám PC AMD DURON 750MHZ,MB SOLTEK 75-KAV,RAM DIMM 196MB (100Mhz) časování mám nastaveno na ,,2",WIN XP.tento počítač šlapal dobře dlouhou dobu.Akorát jednou sem ho zapnul a při nájezdu do Windowsu to vyhodilo modrou obrazovku a psalo to něco že se vyskytla chyba v ram nebo selhání paměti ram nebo něco podobnýho.(přesně už si nepamatuju).Našel jsem na základní desce 2 nafouklé kondenzátory vedle konektoru napájení.(ze zdroje).Nevím na jakých pozici těd přesně,ale vím že to byly 2200uF/6,3V.Tak jsem je vyměnil a dělá to pořád.


No teda skoro vždycky na plochu najedu ale bud je nestabilní Windows.(pořád hlásí chyby a hlavně mozilla)tak musím používat INTERNET EXPLORER,ten taky spadává ale ne tak často.

A zas někdy sem na ploše,zapnu internet a hodí to tu modrou obrazovku s tou samou chybu.
Prostě je to hrozně nestabilní.nevím někdo prosím jak to vyřešit?vyměnil jsem už i zdroj za nový pro jistotu

Stan3

#2 Příspěvek od Stan3 »

Zkus otestovat RAM pomocí programu memtest, nebo v jiné desce. Zvyš èasování pamìtí v BIOS.
Mùžeš vyzkoušet live verzi Linuxu(Slax,Ubuntu....), zda to také dìlá problémy, pokud ten Linux pobìží bez potíží, bude problém v WinXP-pøeinstalovat. V pøípadì problémù i v Linuxu, bych to vidìl na poškozenou základní desku.

Mì zaèal nedávno blbnul NB, obèas to spadlo to do modré obrazovky s chybou LAN ovladaèe.Zkusil jsem Slax, NB fungoval bez potíží, tak jsem ve winXP zkusil pøeinstalovat ovladaè sí￾ovky, nepomohlo to. Vše vyøešila až nová instalace systému.

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#3 Příspěvek od zenit »

Je to tkz. " modrá smrť ". Tu pomôže len nová inštalácia OS.
V BIOSE nastav všetky položky na "DEFAULT" a potom nainštaluj OS.
Nezabudni na ovládače: Grafika, sieťovka... Potom si ho môžeš doladiť v biose.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#4 Příspěvek od Maskot »

zenit píše:Je to tkz. " modrá smrť ". Tu pomôže len nová inštalácia OS.
V BIOSE nastav všetky položky na "DEFAULT" a potom nainštaluj OS.
Nezabudni na ovládače: Grafika, sieťovka... Potom si ho môžeš doladiť v biose.
Osvetli prosim Te nevedome verejnosti,jak jsi k takovemu nazoru dosel???Pokud napr. vyvola tu modrou obrazovku vadna pamet jak se to instalaci OS napravi??Ze by nastavenim Biosu??Zamysli se nad tim co pises.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

jinak na tu základovku pokud měníš elyty tak to chce nejlépe všechny a za LOW ESR, ne nějaký Ťamikon. Pokud odešly 2 tak jich bude kolem víc polomrtvých a třeba nemusí být ani nafučený.

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#6 Příspěvek od zenit »

Samozrejme, že pokiaľ je vadná pamäť, tak sa inštaláciou systému nič nezmení.
Lenže pri vadnej pamäti zostane obrazovka čierna.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#7 Příspěvek od Maskot »

zenit píše:Samozrejme, že pokiaľ je vadná pamäť, tak sa inštaláciou systému nič nezmení.
Lenže pri vadnej pamäti zostane obrazovka čierna.
Proboha mysli a precti si neco o tom co je to chybove hlaseni OS a co ho muze vyvolat.

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#8 Příspěvek od zenit »

Pokiaľ viem, tak chybové hlásenia sa vypisujú (vykresľujú) v šedých oknách (to podľa nastavenia) a v nich je buď žltý trojuholník s výkričníkom, alebo je tam červený krúžok s krížikom.

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#9 Příspěvek od zenit »


Uživatelský avatar
Romulusw
Příspěvky: 34
Registrován: 22 črc 2009, 02:00

#10 Příspěvek od Romulusw »

Ono je to s těmi paměťmi trochu složitější, ale poměrně dost často se "prozradí" právě při instalaci woken, při kopírování instalačních souborů.
Většinou se to zastaví s hláškou, že soubor nelze kopírovat a při více pokusech to nebývá ten samý soubor.
Vzal bych na to memtest a hned by bylo jasno.
Jinak u takhle staré desky, bych kvůli koďanům, ani nezapnul pájku.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#11 Příspěvek od Honza_dy »

Mě se něco podobného stalo při opravě jednoho staršího PC. Nakonec pomohlo vyndat paměti a kontakty "ogumovat". Zkus to, za to nic nedáš.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#12 Příspěvek od Maskot »

zenit píše:Pokiaľ viem, tak chybové hlásenia sa vypisujú (vykresľujú) v šedých oknách (to podľa nastavenia) a v nich je buď žltý trojuholník s výkričníkom, alebo je tam červený krúžok s krížikom.
To si ponekud vedle,BSOD je o necem jinem,to co pises je upozorneni ci hlaska o spatne funkci hardwaru(zpravidla ovladace) a je to vyvolatelne pres ovl. panely atd.BSOD vznika jinak,ostatne v tom odkazu je to popsane.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Ako už bolo napísané: najprv otestovať pamäť. Ja to testujem programom GoldMemory, dá sa stiahnuť na http://www.goldmemory.cz. Keď prejde test 2krát bez chyby, pamäte sú OK a treba sa zamerať na inú príčinu, pravdepodobne tie kondíky na doske, tiež to tu bolo spomínané. To nastavenie hodnôt na default v biose by mala byť samozrejmosť, to robím vždy ako prvé (nikdy neviem, kto sa tam v tom babral).

Preinštalovanie windowsu tiež nieje až taká blbosť, ako si niekto myslí. Mal som taký prípad, že sa objavovala modrá obrazovka s výnimkou 0E vo VMM alebo dačo také, a preinštalovanie windowsu naozaj pomohlo.

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#14 Příspěvek od Harry.pa »

Vyčisti včechny kontakty na pamětích, kartách a ve slotech. Bejvá to zaprášený i vevnitř ve slotech. Pořádně to vyfoukej a uvidíš. Většinou to začne dělat, když počítačem manipuluješ, tj. vyndáš a zandáš některou z karet. U zvlášť zahumusených desek (hlavně od kuřáků) se mi osvědčilo vyndat baterku a následně vysprchovat vodou se saponátem (např. JAR). Nemusíš se bát, všechny součástky jsou odolný. Potom perfektně usušit buď na slunku, fénem, nebo horkovzdušnou pistolí (nedá se to uspěchat). Zatím vždycky to pomohlo. Těžko poznáš, jestli je problém v paměti, nebo jenom nemá dotyk nějakej pin. Pokud to bude zlobit i po očistě, pak je důvod podezírat paměť.

Uživatelský avatar
opravar13
Příspěvky: 51
Registrován: 19 čer 2009, 02:00

#15 Příspěvek od opravar13 »

Díky všem moc za odpovědi.dneska jsem si k tomu sednul.změřil jsem ESR kondíku.Našel jsem ještě dva se špatným ESR,tak jsem je vyměnil.Pak jsem otestoval paměti MEMTESTEM.žádnou chybu to neukázalo.A PC běží těd dobře.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“