spínání el. patron

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

Jakou výhodu má elektrokotel který jede na 2000W oproti přímotopu za tisícovku na 2000W?

Uživatelský avatar
forrest
Příspěvky: 35
Registrován: 04 úno 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forrest »

Crifodo píše:Jakou výhodu má elektrokotel který jede na 2000W oproti přímotopu za tisícovku na 2000W?
A ma to cenu rozebirat? El. kotel je jako zalozni zdroj a temperace podlahoveho topeni .. to znamena, ze mam jeden system predavani tepla, tudis zdroju muzu mit vic (tuha paliva, tepel. cerpadlo, plyn), ale vzdy teplovodných .. Takze primotop mi je tak nejak k nicemu

Jinak vyhodu to na takovou, ze regulace je jednoducha a predejdu zbytecnym proudovym narazum pri spinani celych 6kW, kdyz je potreba jen trochu vykonu na dohřátí ...

To all:

az bude hotov HW, tak to sem dam, treba se to bude nekomu hodit. Skloubim to i s tim 5-ti vystupovym termostatem a pridam i nejaky triaky na vsechny vetve, aby to bylo univerzalni, na jednop plosnaku a pouzitelny i treba pro cerpadla, ci el. ventily ... :arrow:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Jo, místní podmínky má každý jiné, to chápu. Mně osobně na tom nepřipadá nic nelogického z hlediska principu, jenom z hlediska ekonomiky mi to připadá jako čirý nesmysl.
TČ za 300 000, plynový kotel za 30 000, kotel na tuhá paliva k tomu, čerpadla, regulace, radiátory, stoupačky, čidla, podlahové hadice, ventily, směšovací ventily, řídicí ústředna, spousta zabraného místa a od TČ permanentní hukot. Čas ani nepočítám. Podle těch 6 kW bych si tipnul počet vytápěných místností tak 2 nebo 3 (uvažuju české klimatické podmínky). Za ty peníze bych pořídil několikery krbová kamna Jotul a zásoby dřeva na 10-20 let. Podle přikládání bych měl výkon 500W-8kW a ještě bych měl doma "živel" za okýnkem.
Ale je to jen můj názor na efektivitu trivalentního systému versus udaný výkon :wink:

Uživatelský avatar
forrest
Příspěvky: 35
Registrován: 04 úno 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od forrest »

to Crifodo:
Ano souhlas. Mam krb (teplovzduch) a podlahove topeni, k nemu ale jeste nemam kotel na drevo, a ani komin. Takze zatim potrebuju ten el. kotel na "temperovani" par mistnosti pri velke zime... misto tepelneho cerpadla jsem si koupil les :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

To už je rozumnější investice :D :D teda pokud ti do lesa nepřitáhnou tábořit Indo-rumuni.
Kamarád má třípodlažní RD (se sklepem a půdičkou 5podlažní), původně tam byla kamna na uhlí, pak asi 20 let kotel na koks. Vyměnil stoupačky a radiátory, pořídil napřed dřevoplyn Verner, pak plynovou kotelnu, pak TČ. Po 15 letech hraní zjistil: když ho nalákají na TČ, bastardí ČEZ za rok zdvojnásobí tarif. Když má plyn, stejně při výpadku el. mrzne. K tomu otázka Ukrajiny a Putina :roll: Když hodně topí Vernerem, propálí rošt, ND jsou problematické, blbě se čistí výměník a musí se čistit často, jestli chce aby to mělo účinnost. TČ je v mrazu na dvě věci (prakticky topí elektřinou). Časem vznikl drahý pitomý hybrid, zkombinovaná regulace od TČ s takovou tou ústřednou Komextherm co vypadá jako analogový balistický počítač, na zdi samý ventil a servo. Kdyby se s ním něco stalo nebo musel v zimě odjet, zbytek rodiny si neporadí a servisák se bude v tom monstru dva dny orientovat :twisted: pokud vůbec přijede.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím , jestli Crifodo vlastníš úklidovou firmu , nebo si to necháš vypláchnout Moravou , ale od kamen je přeci jen bordel a jeden dvoukomín nemá do 100,000 daleko .
PS a pro každý zdroj bude uzavírán jeden kulový ventil . Chystám se na něco podobného + akumulační nádrž na půdě .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

Bobobo, topení dřevem není pro útlocitné paneláčníky s centrální dodávkou tepla, komíny ve starých objektech obyčejně už jsou a ne ledajaké. Nemusí se stavět, nanejvýš přizpůsobit.
Mít doma hysterku která upadá do amoku kvůli pár pilinám na podlaze, šla by pryč určitě radši hysterka než ta norská kamna :wink: nehledě na to, že z domácností kde je sterilní okresní hygienička, jsou děti s pozdější alergií protože se neposiluje jejich imunitní systém.
Forreste máš SZ.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od Andrea »

BOBOBO píše:... ale od kamen je přeci jen bordel ...
Jo tak to je od kamen a já už se bála, že jsem prase.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Bohužel , při pátku , nemáš-li kamna , b je správně .

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#25 Příspěvek od Andrea »

BOBOBO píše:Bohužel , při pátku , nemáš-li kamna , b je správně .
Mám kamna, takže a platí, ale b se tím nevylučuje. :wink:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#26 Příspěvek od Maskot »

Andrea píše:
BOBOBO píše:Bohužel , při pátku , nemáš-li kamna , b je správně .
Mám kamna, takže a platí, ale b se tím nevylučuje. :wink:
A akvarko mas take??? :D

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#27 Příspěvek od Andrea »

Maskot píše:A akvarko mas take??? :D
Mám, ale nemám v něm rybičky, tak nevím :nevim:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#28 Příspěvek od Maskot »

Pak to neni ale logicky :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“